Steeds meer winkels staan leeg O en verder GESLAAGD! 8 en 9 13 Vandaag in de Qi'-M: Giro de Picnic loopt voorop Plezierig buiten op de Wouwse Plantage ZEELAND In de hele provincie ligt ruim 14 voetbalvelden aan ongebruikte vloeroppervlakte WK voetbal 2010 VLISSINGEN - Jaaaa! Geslaagd! De meeste vmbo-leerlingen van het Scheldemond College in Vlissingen konden gisteren eindelijk opgelucht ademhalen en feestvieren. Duizenden vmbo'ers kregen gisteren te horen of ze hun examen ge haald hebben. Ze mochten ook hun voorlopige cijferlijst ophalen op school. Vandaag is het uur van de waarheid voor de havisten en vwo'ers. foto Ruben Oreel F, j Morgen bij de PZC: de examenbijlage met alle geslaagde scholieren. De geslaagden zijn dan ook te vinden op www.pzc.nl. door René Schrier SAINT-AYGULF - Voor Sjaan (65) en Piet (68) Boone uit Middelburg is de vakantie voorbij. Afgelopen nacht hebben ze nog op een veld bed in een sporthal Saint-Aygulf aan de Franse Azurenkust gesla pen. Maar zodra ze terug naar de camping kunnen, halen ze nog wat spullen uit de caravan en gaan ze naar huis. Gelukkig doet de au to het nog. Het noodweer dat maandag en- dinsdag over zuid-oost Frankrijk trok, heeft zeker negentien men senlevens gekost. Twaalf mensen worden nog vermist. Hele gebie den raakten zonder stroom. Dinsdagavond dacht Piet al dat het fout zou kunnen gaan. Het water bij de camping stond veel hoger. Uit voorzorg parkeerde hij de auto op een wat hoger gelegen stukje weg. Om drie uur 's nachts bonk ten de autoriteiten op de deur van de caravan. Iedereen moest met spoed de camping verlaten. De Boones konden alleen nog hun schoenen, een jas en wat waarde Zeeland: 2, 3, 21 t/m 27; Binnenland: 4 t/m 9; Buitenland: 8 en 9; Beurs: 12; Eco nomie: 13; Weer: 18; Strips: 19; Sport: 28 t/m 33; Consument: 34 en 35; Televi sie: 38 en 39; Bijlage: Uit papieren meepakken. Inmiddels is het weer prachtig weer aan de Franse zuidkust. Maar niemand mag nog terug naar de campings om te zien wat er is overgebleven. De Boones zouden nog wat langer blijven, maar de lol is er nu wel af. pagina 6: was de ramp te voor- Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088-013 99 10 711688 555530" door Marcel Modde MIDDELBURG - Het aantal leegstaan de winkelpanden in Zeeland is in drie jaar tijd bijna verdubbeld. Begin dit jaar werden door heel de provincie 488 'ongebruikte ver kooppunten' geregistreerd, samen goed voor bijna 98.617 vierkante meter vloeroppervlakte! In 2007 waren dat er nog 290 op een op pervlakte van 54.578 vierkante me ter. De afgelopen maanden heeft die stijging zich doorgezet. Op 1 mei registreerde het bureau Loca- tus, dat een database bijhoudt van het winkelbestand in Nederland en België, 500 leegstaande winkel panden. Volgens Gertjan Slob van Locatus wordt de negatieve tendens in Zee land voor een belangrijk deel in de hand gewerkt door vergrijzing en krimp van de bevolking. Hij ziet parallellen met Limburg en Gro ningen. Daar staan volgens de laat ste cijfers respectievelijk 474 en 1482 winkels leeg. Binnen Zeeland hebben vooral Terneuzen en Vlissingen te lijden. In de Walcherse gemeente is de ge zamenlijke vloeroppervlakte met ruim 15.000 vierkante meter ge slonken, nagenoeg een verdubbe ling ten opzichte van de situatie een jaar geleden. Daarentegen valt - op dat kleine gemeenten als Kapel- Ie, Noord-Beveland en Reimers- waal nauwelijks leegstand van win kels kennen. Slob signaleert dat in eerste instantie de verkooppunten aan de randen van binnensteden in toenemende mate verdwijnen. Gemeenten doen er volgens hem verstandig aan op die ontwikke ling te anticiperen en zich te rich ten op compactere winkelgebie den. Om verpaupering tegen te gaan, bepleit Slob een soepele op stelling van gemeenten bij wijzi ging van de bestemming van vrij komende panden. De Zeeuwse Kamer van Koophan del ervaart dat steeds meer onder nemers onder druk staan en be pleit een sterk centrummanage ment. pagina 2 en 3: Zeeuwse winkels in de uitverkoop Zeeland heeft te veel winkels reageer op www.pzc.nl reacties: 301 Artsen moeten vaker sorry zeggen Heens 9% Zon en veel wind 20° Alle Oezbeken weg uit Kirgizië Kleine verzekeraar klem door regeltjes DONDERDAG 17 juni 2010 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 252e jaargang nr. 139 - los nummer 1,50, zaterdag 2,20 WALCHEREN Zie ook de pagina's: 28 t/m 31 www.pzc.nl/wkvoetbal Uitslagen Honduras-Chili Spanje-Zwitserland Zuid-Afrika - Uruguay Programma vandaag Argentinië - Zuid-Korea Griekenland - Nigeria Frankrijk - Mexico 13.30 uur 16.00 uur 20.30 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 1