Kleine verzekeraar klem door regeltjes GRATIS pelstegoed! economie 113 HETNATIOnALEWERKONDERZOEK.nl Oeso: Nederland moet flink hervormen 'Bank moet eigen vermogen versterken' wat is nu belangriiH in werh? Doe mee én ontuang altijd €50,- reistegoed! 1J0DTrach.nl Bijna helft in gevaar door strenger toezicht DNB Een derde CFO's: zet Griekenland uit euro Boskalis steunt strijd tegen olieramp Inflatie stijgt in Nederland nauwelijks Minimale werkweek voor zelfstandige trucker VW boert beter donderdag 17 juni 2010 Kijk zaterdag 19 juni in de Ondernemer! Golden Tulip Strandhotel Westduin Westduin I 4371 PE Koudekerke /Vlissingen +31(0)118 55 25 10 info@goldentuIipwestduin.nf www.gofdentulipwestduin.nl den haag - Bijna de helft van alle 220 kleine verzekeringsmaatschap pijen in Nederland dreigt te ver dwijnen door nieuwe, strengere ei sen van toezichthouder De Neder- landsche Bank (DNB). Volgens de Federatie van Onderlinge Verzeke ringsmaatschappijen (FOV) wil DNB de toezichteisen 'nodeloos en ten onrechte' opschroeven. Kleine, onderlinge verzekerings maatschappijen zijn op coöperatie ve leest geschoeid en hebben meestal geen winstoogmerk. Ze zijn vrijwel zonder uitzondering goed door de crisis gekomen en fi nancieel gezond. Maar ze zijn ook TILBURG Een derde van de Europese finan cieel directeuren (CFO's) wil dat Griekenland uit de euro wordt ge zet, blijkt uit onderzoek van twee universiteiten. Zeven op de tien topmannen ver wachten negatieve gevolgen als de financiële toestand in Spanje en Ita lië slechter wordt. meestal te klein om te kunnen vol doen aan de nieuwe Europese ka- pitaaleisen voor verzekeraars, Sol vency 2. Formeel vallen de kleine onderlinge verzekeraars niet onder die Europese eisen, omdat ze te weinig premie-inkomsten en om zet hebben, maar DNB zou vol gens de FOV dezelfde eisen en principes op nationaal niveau wil len hanteren. Tenminste 100 on derlinge verzekeringsmaatschappij en zouden daardoor op termijn ge dwongen zijn te fuseren of de deu ren te sluiten. DNB reageerde gistermorgen enigs zins verbaasd op de noodkreet van de FOV. Volgens DNB is die voor barig omdat de toezichthouder nog in gesprek is met de sector. „We zijn volop in gesprek en er is nog helemaal niets vastgelegd", al dus de DNB-woordvoerder. Volgens FOV-directeur Chris van Toor dreigen de eisen van DNB kleine onderlinge verzekeraars op te zadelen met forse, buitenpropor tionele administratieve lasten. Van Toor: „Een plaatselijke onderlinge verzekeraar met vijf man perso neel moet straks bij wijze van spre ke aan dezelfde controle-eisen vol doen als een gigant met een om zet van 1 miljard." AMSTERDAM Baggeraar Boskalis gaat helpen met de bestrijding van de olïeramp in de Golf van Mexico. Het bedrijf le vert zand aan om zandbarrières aan te leggen die de kwetsbare moerassen van Louisiana bescher men tegen olievervuiling. De zandbarrières worden 1,8 meter hoog. s 2010 I n!,1e„?,J?_'ll""|er0en n LUXEMBURG Nederlandse consumenten betaal den in mei nauwelijks meer voor goederen en diensten dan in mei vorig jaar, aldus het statistiekbu reau Eurostat. De prijzen stegen met 0,4 procent, een van de laagste percentages in de eurozone. De gemiddelde stijging was 1,6 pro cent den haag - Een nieuwe Nederland se regering moet met concrete maatregelen komen om vanaf 2011 het overheidstekort weer terug te dringen. Met het oog op de vergrij zing moet er vooral sterk op de uit gaven aan de zorg en pensioenen worden gelet. Daarnaast moeten het ontslag recht en de huizenmarkt op de schop en dient de kilometerhef fing te worden ingevoerd. Dat advi seert de Organisatie voor Economi sche Samenwerking en Ontwikke ling (Oeso) in het woensdag gepre senteerde onderzoek over de Ne derlandse economie. Volgens de Oeso heeft de Nederlandse over heid tot dusver goed gereageerd op de economische crisis. De nieu we regering moet nu echter duide lijk maken hoe de overheidsfinan ciën weer op orde kunnen worden gebracht. In dat kader adviseert de den haag - Nederlandse banken moeten waarschijnlijk extra maat regelen nemen om hun eigen ver mogen te versterken. Dat staat in het kwartaalbericht van toezicht houder De Nederlandsche Bank (DNB), dat gisteren naar buiten is gebracht. Tijdens de financiële crisis bleek dat banken te weinig financiële stootkracht hadden om tegenval lers op te vangen. De banken zijn nu bezig met maatregelen om hun balansen te versterken. Volgens DNB liggen de Nederlandse ban ken daarmee aardig op streek. Toch moet er waarschijnlijk nog meer gebeuren, blijkt uit het kwar taalbericht. Het eigen vermogen van Nederlandse banken afgezet te gen her balanstotaal is in vergelij king met andere Europese groot banken aan de lage kant. Het afge lopen kwartaal was sprake van ach teruitgang. Het nemen van extra maatregelen ligt gevoelig omdat banken het door de economische malaise moeilijk hebben. Interna tionaal wordt nu ook gesproken over het invoeren van een bankbe- lasting, als vangnet voor banken in problemen. De Nederlandsche Bank suggereert het eigen vermo gen te verbeteren door bijvoor beeld de uitgifte van nieuwe aan delen, door kostenbesparingen zo als het schrappen van banen of door de verkoop van bezittingen. Oeso om de verhoging van de pen sioenleeftijd rot 67 jaar door te zet ten. Om de pensioenen betaalbaar te houden zou de pensioengerech tigde leeftijd op de langere termijn zelfs gekoppeld moeten worden aan de levensverwachting. Om meer mensen in Nederland aan de slag te krijgen, pleit de economi sche denktank van de rijke landen voor een versoepeling van de ont slagbescherming en kortere werk loosheidsuitkeringen. Door versoe peling van het ontslagrecht zou den werkgevers bij economisch herstel eerder nieuwe werknemers in dienst nemen. De Oeso ziet mo biliteit als een van de belangrijkste problemen van de Nederlandse economie. Nederlanders zijn veel meer tijd kwijt aan het reizen van en naar het werk dan andere Euro peanen, onder meer vanwege het aanhoudende fileprobleem. straatsburg - De maximale werk week van 48 uur gaat ook gelden voor zelfstandige vrachtwa genchauffeurs. Het Europees Parlement heeft zich daarvoor woensdag uitgesproken. Een voorstel van de Europese Commissie om zelfstandige truckers buiten de arbeidstijden richtlijn te houden, werd verwor pen. De commissie gaat zich nu bera den op haar voorstel. Onder meer het CDA en de Christenunie heb ben zich de afgelopen tijd fel ver zet tegen het hanteren van een maximale werkweek voor zelfstan dige chauffeurs. Die moeten hierdoor na 48 uur stoppen met werken, ook als het gaat om het bijhouden van de ad ministratie en dergelijke. wolfsburg - De Duitse autofabri kant Volkswagen is optimistischer gestemd over dit jaar, na verras send sterke resultaten in de eerste vijf maanden. Volgens Volkswagen vielen de ver koop en het operationeel resultaat over die periode aanzienlijk beter uit dan verwacht. Dat was vooral te danken aan de sterke verkoop in China en de Verenigde Staten en de aantrekkende vraag in West-Europa. Ook profiteerde VW van de zwakkere euro. Het Nationale Werkonderzoek 2010 is een initiatief vanJobTrack.nl in samenwerking met Intelligence Group. Het resultaat wordt aangeboden aan werkgevers- en werknemersorganisaties en de landelijke politiek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 13