1496 binnenland 17 versnellen Kindboefjes vroeg opsporen Geld Haïti vooral voor onderdak We werken aan een betere weg Leraren worstelen met Holocaust www.westerscheldetunnel.nl Tijdelijke verkeershinder... www.westerscheldetunnel.nl woensdag 16 juni 2010 klachten kregen de regionale tuchtcol leges in 2009 alleen die kosten. „Tevreden klan ten, waaronder ook de ziekenhui zen, zijn ook voor verzekeraars be langrijk", zegt Van Drenth. Volgens slachtofferadvocaat Beer is vooral de imagoschade die verzeke raars de laatste jaren hebben opge lopen de reden voor hun welwil lendheid. „Ze hebben een slechte naam, zo kunnen ze die een beetje opvijzelen", zegt hij. De medische gedragscode is niet meer dan een eerste stap in de goede richting: „Er is nog steeds een enorme onge lijkheid tussen de patiënt en de zorgverlener. Maar het is al wel een hele vooruitgang", aldus Beer. 1500 schadeclaims per jaar Patiënten kunnen een klacht tegen een arts indienen bij de instelling waar zij zijn behandeld, maar ook bij een regionaal tuchtcollege. Het aantal klachten dat wordt inge diend bij regionale tuchtcolleges neemt geleidelijk toe, van 1311 in 2005 tot 1496 klachten in 2009. Van de klachten in 2009 werden er achttien ingediend door de Inspec tie Gezondheidszorg, aanzienlijk meer dan in voorgaande jaren. De regionale tuchtcolleges handel den vorig jaar 1309 klachten af (een deel daarvan kan uit een eer der jaar afkomstig zijn). Daarvan waren er 790 tegen een arts inge diend. Huisartsen (237) kregen de meeste klachten, gevolgd door psy chiaters (121) en bedrijfsartsen (34). Het Centraal Tuchtcollege voor de Gezondheidszorg behandelt za ken in hoger beroep. Vorig jaar wa ren dat er 333. Hiervan waren 240 gericht tegen een arts. Verzekeraars ontvangen ongeveer 1500 schadeclaims per jaar in ver band met medische fouten door ziekenhuizen. Ongeveer een derde daarvan wordt gehonoreerd, ande ren worden afgewezen of zijn on derwérp van langdurige juridische strijd. Met de vijfhonderd schadevergoe dingen die zijn toegewezen was ge middeld 25.000 euro gemoeid, of wel 12,5 miljoen euro. DEN HAAG - De Samenwerkende Hulporganisaties (SHO) hebben in de eerste periode, tweeënhalve maand na de aardbeving in Haïti, 14,4 miljoen euro daadwerkelijk besteed aan noodhulp. Het meeste geld, ruim 7,5 miljoen euro, is in die periode van 13 januari tot en met 31 maart gebruikt om mensen een nieuw onderdak te bieden. Dat staat in de eerste kwartaalrap portage die de SHO gisteren heeft gepresenteerd. De tien organisaties die spullen voor onderdak aanbo den bereikten daar ruim 550.000 Haïtianen mee. Zij kregen tenten, zeilen en andere tijdelijke behui zing, dekens en slaapspullen. Aan voedsel werd 1,6 miljoen euro uitgegeven, aan gezondheidszorg ruim 400.00a euro, aan water en sanitaire voorzieningen 1,6 mil joen euro, aan levensonderhoud meer dan 600.000 euro, aan onder wijs bijna 500.000 euro en bescher ming ruim 340.000 euro. Ook werd in de eerste drie maan den bijna 300.000 euro uitgegeven aan rampenmanagement, zoals trainingen, personeel voor registra tie van vermiste personen en kampbestuur. In Nederland werd in totaal ruim 111 miljoen euro opgehaald, onder meer via een speciale televisieac tie. DEN HAAG - Het kabinet vindt het 'zorgwekkend' dat onlangs uit een enquête viel op te maken dat leer krachten de Holocaust soms niet kunnen aankaarten in hun klas. In de grote steden, waar veel leerlin gen met een islamitische achter grond zitten, ging het volgens het onderzoek om een van de vijf lera ren, landelijk om een van de tien. Dat antwoordden drie bewindslie den gisteren op vragen van de PW, die vreest voor de gevolgen van 'islamisering'. Volgens de bewindslieden laat het aantal meldingen van antisemitis me echter 'juist een dalende trend' zien. AMSTERDAM - Bestrijding van cri minaliteit in Amsterdam begint voortaan al bij kinderen van tien jaar, om te voorkomen dat zogehe ten 'vroege starters' afglijden. Kinderen ouder dan zestien moe ten meer op straffen rekenen, om dat projecten om hen op het rech te pad terug te brengen weinig ef fectief zijn. Dit schrijft het college van burge meester en wethouders aan de ge meenteraad in een toelichting op een notitie over jeugdcriminaliteit. Daarbij komt het accent te liggen op kinderen vanaf tien jaar. „De meeste en zwaarste criminaliteit wordt gepleegd door jongeren die op jonge leeftijd al antisociaal ge drag vertonen. We moeten daar om (veel) eerder ingrijpen. Kinde ren jonger dan twaalf jaar die anti sociaal gedrag vertonen, moeten kunnen rekenen op snelle en pas sende zorg", aldus B en W. Een combinatie van straf en zorg wordt uitgangspunt voor kinderen die overlast veroorzaken of crimi neel gedrag vertonen. Voor crimi nele jongeren boven de zestien wordt niet zorg, maar bestraffen het uitgangspunt. De verandering van beleid is inge geven door onderzoek uit 2008, waaruit blijkt dat een groot deel van de projecten rond criminele jongeren niet effectief is. Bijna de helft van de deelnemers vervalt weer in crimineel gedrag. Dat on derzoek onderstreepte ook dat hoe eerder wordt ingegrepen, hoe gro ter de kans op succes is. „Het aantal overlastgevende jonge rengroepen is de afgelopen jaren gehalveerd", zegt waarnemend burgemeester Lodewijk Asscher in een toelichting. „De vraag is wat de volgende stap is. Er is een verru wing gaande onder jonge crimine len. Wapens, alcohol en drugs zijn vaker in het spel en daders zijn va ker licht verstandelijk gehandicapt of psychopathisch. Het meest zor gelijke is een combinatie hiervan. In die gevallen moeten we het he le gezin bezien. Een combinatie van dwang en zorg kan dan wer ken, naast een specifieke behande ling, bijvoorbeeld vanwege drugs gebruik." Werkzaamheden tunnelweg Zeeuws-Vlaanderen Tijdelijke omleidingsroute via N252 Vanaf donderdag 17 juni 20.00 uur t/m vrijdag 18 juni 06.00 uur is een gedeelte van de Westerscheldetunnelweg afgesloten. Het betreft het tracé vanaf de kruising met de Herbert H. Dowweg tot en met de kruising N61/Hoofdweg Hoekseweg (ten zuiden van het spoorviaduct over de tunnelweg). Al het verkeer wordt omgeleid via de N252, de weg langs het Kanaal van Gent naar Terneuzen. De omleidingsroute staat met gele borden aangegeven. De omleidingsroute blijft gelden tot 1 juli 2010 voor breedtetransport breder dan 2,70 meter. Onze excuses voor het ongemak. Let op: de Westerscheldetunnel zelf is niet afgesloten en blijft dus in beide richtingen beschikbaar. Meer info: Bel Klantenservice vanuit Nederland: 0900 - 2358866 (€0.05/min vanuit België: 0031 - 113 232 844 Of stuur een e-mail naar: info@westerscheldetunnel.nl W ESTERSCI Vev<AiAVbeliv\g om leid i ng Westerschelde tunnelweg Westerscheldetunnel ITI51 Westerschelde

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 7