op het schoolplein 'Pepijn is een echt rekenwonder' 25 van brede school in Biervliet Cliëntenraad Sociale Zekerheid Hulst houdt vinger aan de pols regioagenda GiJMZ^L? waar Kunnen noem,1 SPW woensdag 16 juni 2010 nieuwe gymzaal. „Maar dan wordt er geen rekening meegehouden", geeft Lisenka Giljam van de mede zeggenschapsraad van De Maatjes aan, „dat een nieuwe brede school klimaatneutraal gebouwd kan wor den. Dus heel energiezuinig. In de stookkosten scheelt dat enorm, ze ker als je weet dat een school wel veertig jaar meegaat." De Maatjes kan aldus Giljam ook niet veel langer op andere huisves ting wachten. Het huidige school gebouw is van 1927. „Dat pand is er heel slecht aan toe. Er wordt zelfs les gegeven op de gang. En op het plein staat een noodgebouw voor de overblijf" In De Komme liggen handteke ningenlijsten klaar, waarmee ouders en leerlingen alle huizen in Biervliet en omstreken zullen af gaan. Het is de bedoeling de krab bels dinsdagavond te overhandi gen aan de leden van de Terneu- zense commissie samenleving, die dan een vergadering houdt. Op enige politieke steun kunnen de inwoners van Biervliet alvast re kenen. Alle partijen zijn het erover eens dat de gemeente de broek riem moet aanhalen. Terneuzen krijgt immers met flinke rijksbezui- gingen te maken. „Maar", stelt CDA-fractievoorzitter Henk Sierse- ma, „het heeft er alle schijn van dat de bezuinigingen onevenredig zwaar terechtkomen bij de 1700 in woners van Biervliet. Er wordt bo vendien al acht jaar over scholen bouw in Biervliet gepraat en er is veel geld uitgegeven voor de aan koop van grond voor de brede school." Gijs van den Berg (PvdA) laat we ten 'het de moeite waard te vin den' het voorstel voor uitbreiding van De Komme te onderzoeken. Dat al jaren over complete nieuw bouw wordt gesproken, vindt hij geen argument. „We moeten aan alle kanten bezuinigen, omdat de economische situatie volledig ver anderd is." Jos Verdurmen, raads lid voor TOP-Gemeentebelangen, reageert voorzichtig. „In eerste in stantie natuurlijk jammer, maar ik wil eerst eens de argumenten van wethouder Liefting horen." Michiel Groeneveld, fractie voorzitter van oppositiepar tij WD, is uitgesprokener. „Als je minder geld te besteden hebt, zul je eerst naar jezelf moeten kijken als gemeente. Ik heb ook nog wei nig argumenten gehoord waarom juist op de scholenbouw in Bier vliet moet worden bezuinigd. Er lopen allerlei projecten, zoals het museum in Axel en de Kóp van de Noordstraat in Terneuzen. We moeten die allemaal maar eens te gen het licht houden en dan een afweging maken." SP'er Fons van Limpt zit op dezelf de lijn. „Overal moet worden be zuinigd. We kunnen alvast begin nen met externe adviseurs." Mar tin Stouten (SGP) kiest een andere invalshoek. Hij wil een discussie over het nut van brede scholen. „In deze tijd van bezuinigingen moeten we wellicht een pas op de plaats maken met investeringen in brede scholen. En", trekt Stouten het breder, „moet je de Markt in Terneuzen dan wel herinrichten of alle zwembaden openhouden? Je kunt een euro tenslotte maar één keer uitgeven." door Martijn de Koning Thijs, Puk, Merel, Jip en Jan- neke zaten op een hek. Thijs zat niet helemaal rechts, Puk niet helemaal links, jip zat niet aan de buitenkant. Merel zat niet naast jip en jip niet naast Puk. janneke zat rechts van Puk, maar misschien niet direct naast haar. Wie zat er helemaal rechts? De opgave is er één van een vorige versie van de Kangoeroewedstrijd voor leerlingen van onder meer groep 8 van de basisschool. Van de duizenden leerlingen die dit jaar aan de internationale wiskunde- wedstFijd deelnamen, hadden er zes Nederlandse groep 8-leerlin- gen geen enkele van de 24 opga ven fout. Onder hen Pepijn Rutte uit Biervliet. De leerling van basisschool De Maatjes werd er gisteren bij scho lengemeenschap De Rede in Ter neuzen voor in de prijzen gezet. Pepijn deed via die school mee aan de wiskundewedstrijd. De jon ge inwoner van Biervliet bezoekt er wekelijks de Kukelclub. „Dat is een groep van twintig basisschool leerlingen uit de gemeente Terneu zen", vertelt Annemieke Bendijk van De Rede. „Voor hen is het reke nen op hun school niet zo'n uitda ging meer. Daarom komen ze hier eens per week een uurtje bij elkaar om uitgedaagd te worden met re- kenspelletjes en logisch denken." De wiskundewedstrijden worden in 41 landen op vier niveaus gehou den, afhankelijk van leeftijd en on derwijsniveau. Pepijn deed mee in de categorie 'WizSmart', voor kin deren van groep 7 en 8 van de ba sisschool en een deel van het vmbo. Dat hij alle 24 vragen bin nen vijftig minuten juist beant woordde, noemt Bendijk heel bij zonder. „Dat heb ik nog nooit mee gemaakt. Echt een geweldige pres tatie." Pepijn zeifis er ook verbaasd over. „Ik had wel het gevoel dat het goed ging, maar ik dacht dat ik wel een paar foutjes had. Het scheelt wel veel dat we bij de Kukelclub vooraf goed geoefend hadden met opdrachten van vorige jaren." De leerling uit Biervliet vindt het leuk om te rekenen, geeft hij aan. „Het is mijn sterkste kant. Met taal heb ik veel minder." Oh ja, het antwoord van de opga ve aan het begin van dit artikel had u nog te goed. Janneke zat rechts. door Harold de Puysseleijr HULST - Rijksgeld voor de sociale zekerheid in de gemeente Hulst mag niet verdwijnen in de algeme ne gemeentekas. De Cliëntenraad Sociale Zekerheid blijft er bij de gemeente daarom op aandringen geld dat uit Den Haag beschikbaar wordt gesteld voor de doelgroep ook aan die groep te besteden. Voorzitter Martin Dekker en secre taris Tilly van der Veeken van de Cliëntenraad merken dat op in hun voorwoord bij het jaarverslag 2009 van de raad. De Cliëntenraad merkt in dat ver slag verder op, dat het project om mensen tussen 40 en 55 jaar oud te begeleiden naar nieuw werk zijn vruchten heeft afgeworpen. „Het is zeker zinvol om dat project te herhalen met nieuwe instro- mers op leeftijd." Hoewel er volop beweging is op het terrein van de reïntegratie, zijn er op dat vlak volgens de Cliënten raad nog enkele knelpunten. Zo is de nazorg aan mensen die aan een baan zijn geholpen nog steeds niet optimaal. Ook wordt te weinig ge bruikgemaakt van de mogelijkheid om (hogere) opleidingen in te zet ten ter verbetering van de arbeids- perspectieven. De raad wijst ook op de armoede val; mensen met een uitkering moeten er op vooruit gaan als ze gaan werken en niet minder over houden omdat bepaalde voorzie ningen wegvallen. Meer agendanieuws op de webiste van deze krant. WOENSDAG 16 JUNI AXEL - Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Kaar ten, biljarten, koersbal, bridge; De Halle, 13.30 uur: Kaarten, biljarten en spelletjes, sjoelen, nordic walking; Trefpunt, 13.00 uur; Kaarten, biljarten, handwerken; De Boemerang, 19.00 uur: Country line dansen; BRESKENS -Goedertijt, 13.00 uur: Biljar ten; 13.30 uur: Kaarten, soos, rummikub; CLINGE - Malpertuus, 13.30 uur: KBO kaarten, biljarten en sjoelen, ANBO koers bal; GRAAUW - Gemeenschapshuis, 13.30 uur: Kaartjes maken; 14.30 uur: Gymnastiek; HEIKANT - 't Heike, 13.00 uur: Schieting; HOEK - De bovenhoek, 9.30 uur: Biljarten; 14.00 uur: Koersbal; 19.00 uur: Biljarten, bridge; HULST - De Lieve, 9.00 uur: Vrij biljarten; 11.30 uur: Senior diner;13.00 uur: Biljar ten; 19.30 uur: Bruno Groning; De Blaauwe Hoeve, 9.00 uur: Handwerken; 10.00 uur: Internet café; 13.30 uur: Meer bewegen voor ouderen; Den Dullaert, 18.00 uur: Volleybal; 19.00 uur: Zumba; KLOOSTERZANDE - WZC Antonius, 14.00 uur: Bingo; KOEWACHT - De Lange Akkers, 13.30 uur: Kaarten;' Kantine tennisclub, 18.00 uur: Avond wan delvierdaagse; OSSENISSE - Hof ter Nesse, 20.00 uur: Country line dance; PHILIPPINE - De Schotse Hoek, 14.00 uur: Bieden, jokeren, rummicub; RETRANCHEMENT - Markt, 20.00 uur: Historische wandeling onder leiding van gids; SAS VAN GENT - De Regenboog, 14.00 uur: Kaarten bieden en jokeren; St.Albert, 14.00 uur: Verschillende hand werken, vrij biljarten; SINT - JANSTEEN - De Warande, 9.30 uur: Biljartles, gymnastiek, volksdansen; 13.00 uur: Biljarten, jeu de boules; 13.30 uur: Kreatieve vorming, kaarten; SLUISKIL - Meulengat, SWO 13.30 uur: Biljarten, gymnastiek, volksdansen; TERNEUZEN - De Veste, 9.15 uur: Volks dansen; 9.30 uur: Jeu de boules;13.00 uur: Biljarten; Sporthal de Vliegende Vaart, 9.30 uur: Volksdansen; De Kameleon, 15.00 en 19.30 uur: Jeugd centrum Meetpoint vanaf 16 jaar; Steunpunt de Wielingen, 17.00 uur: Mind fulness; Ter Schorre, 14.00 uur: Workshop siera den maken; VOGELWAARDE - Wijksteunpunt aan de Wilgenstraat, 14.00 uur: Ouderensoos; IJZENDIJKE - Museum Het Bolwerk, 13.30 uur: Knutselen voor groep vijf en zes; ZAAMSLAG - Dorpshuis, 14.00 uur: Koersbal; spelen, zeker als er ook nog een gymzaal wordt gebouwd, foto Peter Nicolai Pepijn Rutte uit Biervliet kreeg gisteren voor zijn perfecte score onder meer een certificaat en een medaille. foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 73