241 zeeland Leerlingen passen net Muziek- en folklore centrum Hulst Vlamingen tonen werk in De Galerie Fietsendief maakt ook medicijnen buit Zomercarnaval Kledingbeurs tijdens Polderkermis Zomerfair in tent bij Antonius Collectief Teckel plakt tape op de muren PostArt Hulst stopt tot september ACTIE Politiek Terneuzen laat gaatje open in discussie over schrappen Onbekende Zeeuw wint 5,5 miljoen Grote solexrace tijdens kermis in Sint Jansteen woensdag 16 juni 2010 TERNEUZEN De Belgen Hilde Leysen, Mathy Pi- chal en Luc Geenen exposeren tot woensdag 30 juni in De Galerie aan de Noordstraat 2 in Terneuzen. Leysen (Zandhoven) werkt met tex tiel en maakt schilderijen, Pichal (Antwerpen) tekent en schildert en Geenen (Booischot) fotogra feert. Openingstijden: woensdag tot en met zaterdag van 13 tot 17 uur. KATTENDIJKE Een fietsendief heeft in de nacht van maandag op dinsdag niet al leen een tweewieler gestolen in de Dorpsstraat in Kattendijke, maar is er ook met gevaarlijke medicijnen vandoor gegaan. De medicijnen zit ten in de fietstassen van de fiets. Het gaat om Ritalin en het hartme- dicijn Metoprolosuccinaat Sandoz 50, die bij inname gevaarlijk kun nen zijn. PAAL - Regionale bouwclubs ma ken zich op voor het zomercarna val dat zaterdag 17 juli plaatsvindt in Paal. Om 15.00 uur trekt een bonte stoet van zomerse carnavalswa gens door de straten. Inschrijven is mogelijk vanaf 13.30 uur bij In het Zicht der Schelde. Voor de meest zomers uitgedoste praalwagen is er een trofee. Aansluitend is er een carnavalsbal. Het feest krijgt 's avonds een vervolg met een zwoele zomerse party met dj Ar- nout en het Partyteam. ABSDALE Tijdens de Polderkermis in Absda- le vindt een kledingbeurs voor Ke nia plaats. Op zaterdag 3 juli wordt de schuur van de familie Vael aan de Riet- en Wulfsdijkweg 26 ge transformeerd tot kledingmarkt. Vanaf 9 tot 16 uur kan iedereen te recht voor de aankoop van tweede hands kleding. Op zaterdag 17 juli vindt de tweede editie van de beurs plaats, op dezelfde tijd. KLOOSTERZANDE In en om de feesttent op het ter rein van woonzorgcentrum Anto nius vindt komende zaterdag de he le dag de Zomerfair plaats. Er zijn onder meer een behendigheidsrace met rollators, vuurspuwer, ballon nenwedstrijd, grabbelton en mu ziek. Harmonie Sint Cecilia ver zorgt een optreden. Daarnaast staan er kraampjes met spulletjes. Eten en drinken is ook te koop. TERNEUZEN Tekencollectief Teckel uit Breda werkt morgen en vrijdag in de Kunstuitleen Terneuzen aan de Bel- lamystraat 26a. Teckel bestaat uit Thijs Persijn, Kor- ry Kremers en Liesbeth Verhoeven. Het trio maakt tekeningen op mu ren van publieke ruimten. In de Kunstuitleen zetten ze het Zeeuw se landschap op de wanden, onder meer door het gebruik van verschil lende soorten tape. Het werk van het trio is vervolgens tot 25 juli te zien in de Kunstuit leen. HULST - Voor de 23e keer vindt ko mende zondag het Muziek- en Folklorefestival plaats in het cen trum van Hulst. Na de editie van vorig jaar was het lange tijd onze ker of het muziek- en folklorefesti val een vervolg zou krijgen in ver band met het afhaken van enkele sponsors. Dit jaar is het dankzij de samenwerking met ondernemers vereniging Hulst Vestingstad en Volksdansgroep Hava Naguila uit Vogelwaarde toch weer mogelijk om een gevarieerd programma neer te zetten. Het thema van dit festival is 'Muziek en Dans uit de lage landen'. Het gemeentebestuur van Hulst ondersteunt het festival ook en op HULST - De ruimte van galerie Post Art in het voormalige postkantoor in Hulst staat inmiddels leeg, maar de galerie maakt in september een nieuwe start. Na intensief overleg met de ge meente heeft het bestuur van PostArt groen licht gekregen om het voormalige pand van It's in winkelcentrum 's Gravenhof te ge bruiken. De eerste expositie daar is van leerlingen van Herman Thie- door Harmen van der Werf Het schoolplein van basis school De Komme in Biervliet stroomt dins dagochtend rond negen uur vol. Alle 72 leerlingen van De Komme zijn naar buiten gekomen. De 68 scholieren van de andere ba sisschool in Biervliet, De Maatjes, sluiten zich bij hen aan. Er komen spandoeken tevoorschijn met tek sten als 'we wachten al zo lang' en 'waar moeten we straks spelen?'. De eerste zichtbare actie tegen het voorstel van de gemeente Terneu zen om de bouw van een gezamen lijke brede school in Biervliet te schrappen, is een feit. „Om te laten zien dat de twee scholen onmogelijk op de locatie van De Komme kunnen worden samengevoegd", vertelt een strijd bare Willy Kouijzer van de mede zeggenschapsraad van De Komme. „Zeker niet als op deze plek een nieuwe gymzaal moet komen. En het is ons ook nog volstrekt ondui delijk wanneer de uitbreiding van De Komme kan plaatsvinden. Dat kan weer jaren duren, want er ligt - voorzover wij weten - geen uitge werkt plan. Terwijl de architect al aan het tekenen was voor de brede school en de gemeente Terneuzen heeft er ook al grond voor gekocht aan de Braakmanlaan." Nieuwbouw is op zo'n 3,6 miljoen euro geraamd. Uitbreiding van De Komme wordt geschat op 1,2 mil joen plus 800.000 euro voor een zondagmorgen opent burgemees ter Mulder het festival met een re ceptie in het clubgebouw van Ha- va Naguila te Vogelwaarde. Alle deelnemende groepen zijn daar uitgenodigd voor de officiële ope ning. Tijdens het festival zijn er op diverse plaatsen live optredens van muziek- en dansgroepen. Deze groepen lopen vanaf 13.30 uur al spelend en dansend door de win kelstraten. Naast volksdansgroe pen met vendeliers uit België en Nederland zijn er een aantal mu ziekgroepen met oud-Hollandse muziek waaronder het gezelschap Goet ende Fijn, wat in Nederland inmiddels geen onbekende groep meer is. Leerlingen van De Komme én De Maatjes laten zien dat het wel erg druk wordt op het schoolplein als er 140 scholierei lens. In het nieuwe pand worden de werkzaamheden deels door een professioneel bedrijf uitgevoerd, maar het is financieel niet haal baar alles uit te besteden. Daarom zoekt PostArt vrijwilligers die een handje willen helpen. Wie wil helpen kan dat laten weten via email: info@postarthulst.nl. PostArt zoekt ook twee nieuwe bestuursle den. Kandidaten kunnen zich ook via het mailadres melden. MIDDELBURG - De ene oranje tompouce na de andere werd gisteren uitge deeld bij Bakker Bliek in Middelburg. Voorbijgangers konden gratis snoe pen op kosten van de Staatsloterij, omdat een Zeeuw 5,5 miljoen euro ge wonnen heeft. Woordvoerders van de loterij willen niet vertellen in welke plaats de winnaar woont. Die heeft zich nog niet gemeld, foto Ruben Oreel SINT JANSTEEN - Tijdens de kermis in Sint Jansteen vindt dit jaar we derom een Solexrace plaats. De race wordt gehouden tijdens de kermis, op dinsdag 29 juni, vooraf gaand aan de wielerwedstrijd. De Steense kermis begint zaterdag 26 juni. De eerste race vorig jaar, met oude brommers en Solexen, was met ruim veertig deelnemers een schot in de roos. Inschrijven kan bij de plaatselijke cafés De Kroon en Lazarus of via p.hemelaar@kpnplanet.nl. Deelne mers met traditionele of grappige outfits krijgen extra punten. Het draait minder om de snelheid dan om het kijkplezier voor de honder den kermisbezoekers.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 72