eland 123 was wel leuk!' Sint Jansteen droomt over de toekomst ff u jaarlijkse CKV-dag Restauratie kerkraam gevierd met concert Stevens vertelt over kara kterstructu ren De Pit pakt uit met twee hardcoreshows Scholieren bewegen voor Warchild Pittige tocht door Land van Saeftinghe woensdag 16 juni 2010 Z Daniëlle Hendriks poseert voor het lightscribing. In een pikdonkere klas werd eerst een foto met flits gemaakt. Vervolgens had haar vriendin vijftien seconden de tijd om met een lampje iets om Daniëlle heen te 'tekenen'. Omdat het donker was, is haar vriendin niet zichtbaar. foto's Peter Nicolai door Harold de Puysseleijr sint jansteen - Hondenpoep, geen zwembad, verkeersgevaar in de Wilhelminastraat, te weinig winkels en te weinig speel- en sportvelden. Dat zijn in een no tendop zaken die inwoners van Sint lansteen 'het minst leuk' vin den aan hun dorp. De resultaten zijn naar boven geko men tijdens een leefbaarheidson- derzoek dat leerlingen uit de hoog ste klassen van de basisschool uit voerden in het kader van het Droomtraject. Aan dat onderzoek werkten zo'n 150 inwoners mee. Acht op de tien ondervraagden vindt Sint lansteen een leuk dorp om te wonen. Zeven op de tien vindt dat er genoeg activiteiten zijn en zes op de tien maakt weke lijks een praatje met de buren. Uit die antwoorden blijkt dat de Stenenaren tevreden zijn over hun leefomgeving. Toch is hier en daar verbetering gewenst, want minder dan één op de tien zegt alles in ei gen dorp te kunnen kopen. Veel in vullers pleiten dan ook voor een bakker, slager en bloemenwinkel. Ook het vertrek van de Rabobank uit het dorp wordt als een gemis ervaren. Een minderheid van de inwoners ziet zichzelf niet oud worden in Sint Jansteen. Slechts vier op de tien inwoners denkt dat ze in het dorp kan blijven wonen op het moment dat ze zorg nodig heeft. Bij dat antwoord hoort wel de kanttekening dat relatief veel van de ondervraagden nog nooit bij déze situatie hebben stilge staan. De toekomstplannen voor het dorp worden zaterdag 26 juni aan de bevolking voorgelegd op de Droommarkt, die vanaf 13.30 uur wordt gehouden in De Warande. Maak er voorpaginanieuws van! Kijk op www.pzc.ril/ze1fkrantmaken HEIKANT De stichting tot behoud van de Hei- kantse kerk houdt zondag een gra tis koffieconcert. Iedereen is welkom om 10.30 uur in de kerk, waar eerst koffie en thee wordt geschonken voordat een half uur later het concert be gint. De Heikantse muziekvereni ging en de Cantorij der Basiliek tre den vervolgens op. Aanleiding voor het concert is, dat het eerste grote glas-in-lood raam van de kerk is gerestaureerd. De bezoekers van het concert kunnen dat met ei gen ogen komen bekijken. WATERLANDKERKJE Psychotherapeut en astroloog Ray mond Stevens geeft op donderdag 24 juni vanaf 19.30 uur een lezing over karakterstructuren in 't kerkje van Waterlandkerkje. De Vlaming vertelt over typen ka rakters, die ieder mens ontwikkelt om te kunnen overleven en die een belangrijke rol spelen in het da gelijks leven. Kaarten kosten 5 euro en zijn te re serveren door te mailen naar innerlijklandschap@live.nl of te bel len met 06 22428890. TERNEUZEN Poppodium De Pit in Terneuzen pakt vrijdag en zondag uit met twee hardcoreshows. De Ameri kaanse band Death Before Disho nor begint een Europese tournee in De Pit. Vrijdag vanaf 20 uur spe len verder The SetUp uit België en het Eindhovense Noyalty. Zondag is het Amerikaanse metal- coreband Sworn Enemy de trekker. Die dag begint de show om 15 uur en staat ook onder meer Postmor tem Promises uit Engeland op het podium. OOSTBURC Scholierencentrum Time-Out bij het Zwin College in Oostburg houdt vrijdag een 'beweegdag' ten bate van Warchild. Vanaf 14 uur zijn er activiteiten als beachvolley- bal, een buikschuifbaan, oud-Hol landse spelen, salsa en haarvlech ten. Er zijn 'internationale' hapjes te krijgen. 's Avonds staan er muziekoptre- dens op het programma. De dag wordt afgesloten met het oplaten van lichtgevende wensbal- lonnen. NIEUW NAMEN Het Zeeuwse Landschap houdt van daag om 11 uur een excursie door het Verdronken Land van Saefting he. Een gids neemt bezoekers mee langs schorren en geulen. De tocht is pittig en daardoor niet geschikt voor kinderen tot 10 jaar en men sen met een mindere gezondheid. Deelnemen kost 5 euro voor vol wassenen en 3,50 euro voor kinde ren. Vertrek is bij het bezoekerscen trum aan de Emmastraat bij Nieuw Namen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 71