'Het verzinnen van onzinnieuws, dat 22 Les in de kroeg; het succes van het literair café van het Reynaertcollege Energy@Work stelt bouw biocentrale uit Kreatieve Vorming sluit jaar af almanak Naaldvakken woensdag 16 juni 2010 Z WORKSHOPS Leerlingen van de bovenbouw van het Hulster Reynaertcollege beleven kunst en cultuur in de praktijk op Cameraman Reggie filmt 'de mummie-invasie'. Jordy is de mummie. Theo Hoogstraaten discussieert onder meer over zijn boek Webcam Girls. hulst - Kreatieve Vorming (KV) sluit komende vrijdag het cursus jaar feestelijk af in Den Dullaert te Hulst. De avond begint om 19.15 uur met toneel Zoom Uit. De zaal gaat open om 18.45 uur en de toe gang is gratis. Bestuurslid van de KV, Paul van Remoortere, opent vervolgens om 20.30 uur een expositie met wer ken van alle cursisten van jong tot oud, met kleurrijke kinderkunst, objecten, collages, tekeningen, por tretten, aquarellen, pastels, olieverf schilderijen, keramische werken en foto's. De cursisten van de techniekclub en het kinderatelier demonstreren hoe zij tijdens de cursussen wer ken. De expositie blijft te bezichtigen tot maandag 28 juni. Tip? redactie@pzc.nl Die verslaggever uit Goes met een voorliefde voor het vrouwelijke ge slacht had zich verheugd op die dag dat al zijn mannelijke collega's vrij waren. Een dagje tussen de vrouwen, echt een kolfje naar zijn hand. Maar het verliep anders dan gedacht. De gesprekken gingen niet meer over eco nomie en politiek, maar over bloeien de papavers en duizendschoon in de tuin. Gelukkig deed een belletje van een tipgever hem opveren. Een lera res die er na zoveel jaar mee ophield, zou een lintje krijgen. Een van haar specialisaties: het vak naaldhakken. Daar wilde hij hetfijne wel van we ten. De teleurstelling was groot, zo bleek toen hij een kwartier later voor zich uit mompelde: „Naaldvakken, wat moet je daar nou mee." door Sheila van Doorsselaer Een film maken, weblog ontwerpen of muziek le ren mixen van een DJ. Dat klinkt toch een stuk leu ker dan wiskunde, Duits of ge schiedenis... Op het Reynaertcollege in Hulst stond gisteren voor de leerlingen van de bovenbouw een hele dag kunst en cultuur centraal tijdens de jaarlijkse CKV-dag. Culturele en Kunstzinnige Vorming (CKV) is een (keuze)vak. Al ruim tien jaar houdt het Reynaertcollege een CKV-dag om de leerlingen van dichtbij kennis te laten maken met allerlei kunstzinnige uitingen. Te genwoordig doen de leerlingen ook actief mee in allerhande work shops, die nauw aansluiten bij de actualiteit. Gisteren konden in totaal 248 leer lingen vanaf de derde klas vmbo en het vierde jaar havo en vwo kie zen uit deelname aan achttien workshops in de schoolgebouwen aan de Gildenstraat. Om een di vers en hoogwaardig aanbod te kunnen bieden, werkte de school dit jaar voor het eerst samen met het Terneuzense kunst- en cultuur centrum Toonbeeld. Hierdoor was een bijzonder pakket aan kunstvor men bij elkaar gebracht. Vanuit de aula klonk dinsdagoch tend ritmisch gebonk. Het was een grote groep leerlingen die mu ziek maakte met alledaagse materi alen, zoals lege verfblikken, zwarte bouwemmers en jerrycans. Twee docenten van Rima-educatie wa ren er speciaal voor uit Zwolle naar Hulst gekomen. Docent Bart Zweers ramde op een emmer van de Praxis en de rest van de groep Reynaert CKV-dag De CKV-dag van het Reynaertcolle ge is jaren geleden gestart onder de noemer 'Mayday'. Nog eerder, begin jaren negentig, was de dag gericht op beroepen- oriëntatie. In 2001 was een van de work shops: wortelsnijden. Hoe maak je een fraaie roos van een wortel. Tegenwoordig zijn de workshops meer toegesneden op de actuali teit. Zo kon er een workshop graffiti worden gevolgd, een sessie model fotografie en een workshop ta toeagetechniek. deed op emmers, blikken en op een groot leeg olievat van BP („Had dat nou geen ander merk kunnen zijn?") het ritme na. Het motto: samenwerken. Uiteindelijk leverde het een spectaculair con cert op. Regisseur Jeannice Adriaansens leerde jongeren hoe ze zelf tv kun nen maken. Ze kregen drie uur de tijd om een film te maken. Jordy, Reggie en Stijn hadden wel een ideetje: „Wij maken een film over dat er een mummie-invasie is op school." Jordy, ingepakt met toilet papier, was de mummie, Reggie filmde de boel en Stijn had als re gisseur de touwtjes strak in han den. Niet dat ze later iets met het geleerde willen gaan doen. „Maar het verzinnen van onzinnieuws, dingen die nergens op slaan, dat was wel leuk!" In een geblindeerd lokaal op de bo venste verdieping liet Reggie Goole, van studio '72 in Aarden burg, leerlingen kennismaken met het lightscribingeen fototechniek waarmee hele kunstzinnige foto's kunnen worden gemaakt. Als be roep later, zagen de deelnemers van de workshop het niet zitten. „Maar het is vast een heel leuke hobby." Niet zeiken, Carlo. Zuipen! Ie bent toch geen mietje Ronaldo en Mike dronken de plastic bekertjes die ]une had gevuld in één teug leeg. Carlo aarzelde. „Ik moet kotsen", kreunde hij. De leerlingen van twee havo van het Reynaertcollege hangen dins dagochtend in café De Jonkheer in Hulst aan de lippen van Theo Hoogstraaten. De auteur leest voor uit zijn boek Webcam Girls, een confronterend jeugdboek over domme keuzes die jongeren kun nen maken. Het boek verhaalt over een zuipwedstrijd tussen jon gens en meisjes waarbij een meisje in de indrinkkeet zo dronken en stoned is, dat ze er in haar eentje haar roes blijft uitslapen. Ook blijkt dat de meiden via internet contact hadden met een man die op jonge meiden valt. Een actueel onderwerp, besproken in het café. Hoe toepasselijk. Het blijft bij Hoogstraaten niet alleen bij het aanprijzen van zijn boek, hij ging samen met de jongeren (al lemaal achter een collaatje of een Fantaatje) de discussie aan. „Wat een stelletje naïeve bimbo's, die vriendinnen! Wat hadden ze moe ten doen in plaats van hun vrien din achterlaten in die keet?" Diverse Nederlandse en Vlaamse auteurs kwamen dinsdag naar Hulst voor het litarair café, waar aan ook de bibliotheek meewerk te. Onder de namen onder andere Rob Baetens, Dirck Bracke, Bobje Goudsmit en Marjan van Abeelen. De leerlingen bezochten ieder twee lezingen en zo kwamen de boeken opeens wel heel erg dicht bij. door Wout Bareman TERNEUZEN - Het startersbedrijf Energy@Work uit Terneuzen heeft de plannen voor de bouw van een tweede generatie-biomas sacentrale op de Axelse Vlakte bij Westdorpe uitgesteld. Het bedrijf houdt een optie op het terrein van een halve hectare, in af wachting van rijkssubsidie voor de verwezenlijking van het pilotpro- ject. Een eerste aanvraag werd door het Fonds Stimulering Duur zame Energie afgewezen, maar ini tiatiefnemer Florentijn van den Bos uit Terneuzen mikt nu op een positief oordeel in een nieuwe sub- siedieronde. „Maar ons plan om dit jaar nog te bouwen, is jammer genoeg niet haalbaar." De grondtransactie met ha venschap Zeeland Seaports zou woensdag 23 juni in het algemeen bestuur worden behandeld. De grond zou door het schap in erf pacht worden verstrekt. Dat be sluit wordt nu doorgeschoven naar een later tijdstip. Van de Bos weet zich overigens ge steund door het project Innogo! van Economische Impuls Zeeland en de Hogeschool. De Terneuze- naar was vorig jaar de eerste die een starterssubsidie ontving voor zijn plan stroom en warmte te le veren via een speciale brandstof gewonnen uit afvalstromen van de voedingsmiddelenindustrie. Het gaat om tweede generatie-bio-oli- ën. De geproduceerde brandstof wordt door de ecomotoren in een kleine centrale van maximaal 10 Megawatt omgezet in elektriciteit en warmte. De elektriciteit een jaar lang energie voor 10.000 gezin nen) gaat naar het net, de warmte onder meer naar bedrijven MEEST CELEZEN 1. Bouw school Sluiskil uitgesteld 2. Man gepakt met kilo's amfetamine 3. Nog een paar dagen wachten STELLING Stem op onze stelling 'Goed plan van Zeeuws-Vlaams Platform voor tunnel' op www.pzc.nl/zeeuws-vlaanderen. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Bart Zweers (links) geeft op zijn emmer het ritme aan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 70