sport 135 van Leontien Druk sportweekeinde in Zuiddorpe Arantxa Rus verlaat Rosmalen met opgeheven hoofd Meisjes Oranje verliezen in Wemeldinge woensdag 16 juni 2010 Etappeschema Donderdag. Proloog Vlissingen-Vlissingen (7,1 kilometer). Start om 18.30 uur in de Badhuisstraat. Finish bij het Stadhuisplein. Vrijdag. Middelburg-VIissingen (113,9 kilometer). Start om 18.30 uur aan de Loskade. Finish rond 21.20 uur op de Industrieweg. Zaterdag. Westkapelle-Westkapelle (134,7 kilometer). Start om 12.00 uur op de Markt. Finish rond 15.30 uur op de Markt. door Frits Bakker ZUIDLAND - Met de zomer in de be nen leeft Chantal Blaak toe naar de belangrijkste weken van het jaar. Het EK onder 23, waar ze vo rig jaar won en het NK zijn wed strijden die de 20-jarige Zuid-Hol landse op het lijf zijn geschreven. De RaboSter Zeeuwsche Eilanden is deze week een perfecte voorbe reiding voor de renster, die een hechte vertrouwensrelatie heeft met Leontien van Moorsel. De ploeg met de prachtige roze shirts van leontien.nl moet in de Zeeuwse driedaagse een opvallen de rol kunnen spelen. „Ik heb van daag een paar uurtjes getraind en er stond me toch een wind", zei ze gisteren. „Dat is voor mij het idea le weer, daar hou ik van. Het mag zo blijven, dan kunnen we de wed strijd lekker hard maken." Blaak is net terug van een vier daags rondje in het Baskenland met nogal wat klimmen die in de ze fase van haar carrière nog niet haar favoriete terrein zijn. „Daar vóór hebben we de Tour de l'Aude gedaan, die ik niet heb uitgereden, omdat ik ziek werd." De Europese titel, na een vlucht van zestig kilometer in de finale, heeft van Blaak een renster ge maakt met een reputatie in het pe loton. „Als ik nu wegrijd, dan wordt er onmiddellijk gereageerd. Daar moet je wel even aan wen nen, aan de andere kant maakt het je alleen maar harder in de koers." En daar gaat het tenslotte om. Tac tisch, mentaal en fysiek sterker worden in haar verdere ontwikke ling. Michael en Leontien Zijlaard spelen daar een belangrijke rol in. „Ik denk niet dat er een dag voor bij gaat dat ik niet met Leontien bel. Zij kan me enorm veel vertrou wen geven en precies vertellen hoe ik moet trainen en naar de wedstrijden toe moet leven. Wie kan dat beter doen dan Leontien, met zo'n carrière. Ik voel me gewel dig op mijn plaats bij haar in de ploeg." Vorig jaar verbaasde ze zichzelf elke keer weer. „Toen ik tweede werd op het NK achter Ma rianne Vos dacht ik al dat mijn sei zoen niet meer kapot kon. Daar kwam die Europese titel nog eens bovenop. We waren gestart met Marianne als kopvrouw, de andere zeven mochten aanvallen als ze de kans kregen. Ik ging op zestig kilo meter alleen en bleef tot mijn gro te verbazing vooruit." Het voorjaar begon dit seizoen wat ongelukkig in de Omloop van Het Nieuwsblad, waar ze samen met ploeggenote Andrea Bosman eerst de slag had gemist en even la ter bij een valpartij betrokken was. In de Ronde van Vlaanderen werd Blaak zesde en reed ze met de bes ten de Muur van Geraardsbergen op. „Het is één van de mooiste klassiekers om mee voorin te zit ten, dus dat gaf me een gevoel dat het met de vorm wel goed zat." Het moment om te scoren komt nu dichterbij. „Ik wil graag een mooie RaboSter Zeeuwsche Eilan den rijden om mijn conditie op scherp te zetten voor het NK." Het EK wordt in de weken daarna een onzeker avontuur. „Het is in Tur kije, waar de verwachting is dat het heel warm zal zijn." De Zeeuw se Raboster heeft ze één keer gere den, twee jaar geleden met de ploeg van Leontien. „Ik wilde vo rig jaar ook graag meedoen, maar in de week voor de koers ben ik ge vallen. Toch reed ik een paar we ken later een NK waar ik voor het eerst naam heb gemaakt." En waar Chantal Blaak zich ook voor het eerst in de kijker reed als één van de allergrootste talenten van het Nederlandse vrouwenwielrennen. WEMELDINGE - Sabine Becx, voetbalster van Nemelaer, is aan de bal voor het Nederlands team onder zestien jaar. Het jonge Oranje speelde gisteravond in Wemeldin ge een promotiewedstrijd tegen de C2 van de Jeugd Voetbal Opleiding Zeeland. De Zeeuwse formatie won het duel met 2-0 na een 0-0-ruststand. De goals werden gemaakt door Tim van Eek en Makeko Koroma. foto Willem Mieras door Wim de Vos ZUIDDORPE - Vorig jaar sloegen sup portersclub De Zwaluw en moun tainbikeclub Zuiddorpe voor de eerste keer de handen ineen. Dat resulteerde in het Boekweit Sport weekeinde Zuiddorpe met op za terdag een trimloop, zondag ver schillende mountainbiketochten en ter afsluiting op maandagavond de internationale Boekweitronde voor eliterenners. De samenwerking beviel uitste kend, waardoor het sportevene ment een vervolg krijgt. De Boek weitronde is ongetwijfeld het para depaardje tijdens drie dagen ker mis in Zuiddorpe. De koers staat maandag voor de veertigste keer op het programma. Voorzitter Wil van Helvoirt van De Zwaluw ver wacht dat oude tijden herleven. „De Boekweitwielerronde is een begrip in de streek. Er zijn wel eens mindere tijden geweest met een handjevol renners aan het ver trek. Maar de verwachting is dat we nu zo'n vijftig renners kunnen begroeten. Verder is de publieke belangstelling steeds behoorlijk groot geweest. Daar gaan we op nieuw vanuit, zodat we een waar dige afsluiting van het Sportweek- end zullen hebben", vertelt hij. Het aantal inschrijvingen voor de koers (aanvang 19.00 uur) staat op ruim veertig. Op de wedstrijddag reizen nog altijd Belgische renners naar Zuiddorpe af. Voordat de Boekweitronde van start gaat, zijn er vanaf 17.00 uur Delta dikkeban- denraces voor de jeugd van drie tot en met dertien jaar. Zaterdag staat de Kermisloop op het programma. Er kan gekozen worden uit drie afstanden: 3800, 7600 en 11400 meter. Het start schot klinkt om 15.00 uur. Zondag is de dag van de toerfiet- sers. Voor de mountainbikers staan tochten van dertig en vijftig kilometer op het programma. De racefietsers hebben de keus uit zes tig en negentig kilometer. De in schrijving is tussen 8.00 en 11.00 uur in café 't Gemeentehuis. Daar naast is er een familiefietstocht over 30 kilometer. Daarvoor sluit de inschrijving om 14.00 uur. door Maarten van Helvoirt ROSMALEN - Tot twee keer toe consulteerde Arantxa Rus gis termiddag tijdens haar graspartij tegen Dominika Cibulkova haar coach Eddy Bank, „Gewoon om me gerust te stellen. Alleen bij WTA-toernooien mag dat, dus dan maak ik daar ook gebruik van. Hij ziet vanaf de kant sommi ge dingen toch net iets beter." Het mocht niet baten, de Nederlandse verloor in de tweede ronde van de Unicef Open in Rosmalen 2-6 5-7- Rus is een ongecompliceerd meis je van negentien, eendimensio naal in haar interesses lijkt het wel. Alles draait om tennis. Alleen jammer dat ze daar niet heel ge passioneerd over kan vertellen. Toen ze als zeventienjarige de Au stralian Open won bij de junioren was het volgepakte tennisstadion in Melbourne op de hand van de Australische Jessica Moore ge weest. Op de vraag of ze dat inti miderend had gevonden, was haar antwoord: „Neu." Zo is Rus: kort en bondig. In haar tennis daarentegen niet; ze houdt van lange rally's. En dat is het jamme- re van gras, waar de punten vaak snel gemaakt zijn. Daarom kijkt ze nu al uit naar de drie WTA-toernooien op gravel die ze in haar agenda heeft staan direct na het korte grasseizoen. Maar volgende week maakt de Zuid-Hollandse eerst nog haar de buut in het hoofdtoernooi van Wimbledon. Dat ze in Londen rechtstreeks is toegelaten, heeft ze vooral te danken aan haar succes vorige maand in het graveltoer nooi van Estoril, waar ze de kwart finale haalde. Haar huidige ran king (124) zou niet genoeg zijn. Daarmee had ze net als Michaëlla Krajicek het kwalificatietoernooi moeten spelen in Londen. Zonder nadenken zou ze daar dan ook voor gekozen hebben, ondanks haar gratis toegang tot het hoofd toernooi van Rosmalen. „Het is toch een Grand Slam, hè. En dat vind ik wel belangrijk." Rus kwam gisteren op het center- court wel aan haar trekken met lange slagenwisselingen. En dat lag vooral aan haar tegenstander. „Zij is een goede loopster, ze haal de veel moeilijke ballen." Al in de openingsgame brak Rus de servi ce van Cibulkova, maar dat voor deeltje was ze één game later al weer kwijt. Daarna ging de set rap naar de Slowaakse: 6-2. In de tweede set pakte Rus zelfs twee keer een break voorsprong, maar ook die gaf ze prijs: 5-7. Arantxa Rus werkt hard, maar slaagt er niet in de tweede ronde van het Uni cef Open te overleven. foto Koen Suyk/ANP Niemand die meer minuten heeft gemaakt op het gras van Ros malen deze week dan Arantxa Rus. Vorige week dinsdag was ze samen met Richel Hogenkamp (al snel uitgeschakeld in het kwalifica tietoernooi) de eerste die op het Autotron kwam trainen. En vandaag doet ze dat ook nog. Vrijdag is het vertrek naar Londen. „Ik denk dat Rosmalen voor mij al met al een goede voor bereiding is geweest op Wimble don."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 67