al op smaak zeeland 123 20 Juni Vaderdag! 'Nieuwbouw Pontes binnen vier jaar open' Tompoucen dankzij Zeeuwse winnaar jackpot van 5,5 miljoen Rond 7 juli eerste mosselen van bodemcultuur Zomeroester is nu op zijn hoogtepunt Stro gezocht voor nieuwe poppen woensdag 16 juni 2010 trend. Dat is logisch, er zijn min der vervoerskosten en het is mi lieubewuster." Een proeverij is niets zonder wijn tje en dus is er een selectie Elzas- sers, waaruit het maar moeilijk kiezen is, zo blijkt uit de gesprek ken aan de lange tafels. „Die pinot gris is toch de lekkerste", zegt een werknemer van Putte's Vishandel. Maar een seconde later stelt hij zijn mening alweer bij. „Die syl- vaner is eigenlijk ook heel goed." y Video van het mosselkoken in een grote pan op www.pzc.nl zeekraal en: met de hand geraapte kokkels. foto's Willem Mieras door Luc Oggel STELLING Reageer: Motoren moeten kunnen parkeren op de Grote Markt in Goes www.pzc.nl/bevelanden EN VERDER Weblogs over het WK Voetbal, micro kredieten, cultuur en Zeeuwse na tuur op www.pzc.nl/blog. TIPS NAAR bevelanden@pzc.nl Volg de PZC via Twitter: www.twitter.com/pzcredactie KLOETINGE - De Goese wethouder Jo-Annes de Bat hoopt 'nog deze raadsperiode' het nieuwe schoolge bouw van Pontes Het Goese Ly ceum te kunnen openen. Dat zei hij gisteren tijdens de bewoners avond van de Vereniging Dorpsbe langen Kloetinge. De school gaat nieuwbouw plegen op De Weitjes, de groene zone tus sen Goes-oost en Kloetinge. Wat De Bat betreft kan de school in 2014 open, maar dat hangt ook af van eventuele bezwaarprocedures, zei hij. Aanvankelijk werd uitge gaan van 2012, 2013. Op 5 juli De eerste bodemcultuur- mosselen van het seizoen worden dit jaar rond 7 juli verwacht. Dat zegt Edwin Foudraine van Prins Dingemanse in Yerseke. Dat is iets later dan vorig jaar, toen de schelpdiersector de bodemcul- tuurmossel op 2 juli al vet en groot genoeg achtte voor consumptie. Maar alles kan nog wijzigen, zo leert de geschiedenis. Ook in 2009 had Prins Dingemanse in eerste instantie gezegd dat 8 juli de eerste bodemcultuurmosselen op de markt zouden komen. Andere han delaren wilden toen eerder begin nen. De schelpdiersector lijkt overi gens weinig te lijden te hebben ge had van het koude voorjaar. „Bij mosselen spelen andere factoren als alleen warmte of kou een rol. Lichtinval heeft bijvoorbeeld ook invloed op de ontwikkeling van de mosselen", zegt Foudraine. De hangcultuurmossel was gisteren niet het enige pa radepaardje op de proeve rij van Prins 8c Dingemanse. Het schelpdierbedrijf wil ook de zo meroester aan de man brengen. „Die is nu op zijn hoogtepunt", vertelt Jan Rozendaal van Prins 8c Dingemanse. „Deze oester komt uit Frankrijk. Meestal uit Bretagne, maar ook wel eens uit Normandië. Het voordeel van deze oester is dat hij niet melkt en dus nu voor con sumptie geschikt is." Het seizoen voor andere oesters, zoals de platte Zeeuwse en de creuses, begint pas in september. Rozendaal: „We zijn vorig jaar met de introductie be gonnen en het slaat goed aan on der de afnemer. Zeg nou zelf, wat is lekkerder dan op een zonnig ter ras in de zomer oesters te eten met een koel glas droge witte wijn of een goede champagne erbij?" De ene tompouce na de andere wordt uitgedeeld. foto Ruben Oreel door Emile Calon MIDDELBURG - De ene oranje tompouce na de andere werd giste ren uitgedeeld bij Bakker Bliek op het Damplein in Middelburg. Cori- ne van de Sande (56) en Irine Schouten (59) vonden ze heerlijk smaken, zeiden ze nadat ze allebei een eerste hap hadden genomen. Ook tal van anderen aten de tompoucen ter plaatse op of na men ze mee om er thuis van te ge nieten. Van de Sande en Schouten kon den snoepen op kosten van de Staatsloterij, omdat een Zeeuw dik in de prijzen is gevallen. De win naar heeft maar liefst 5,5 miljoen euro gewonnen omdat hij/zij via. de bank meespeelde met de Staats loterij een de jackpot op zijn/haar een vijfde lot viel. Woordvoerders van de Staatsloterij wilden giste ren niet vertellen waar de winnaar woont. David Delier van de Staats loterij: „Ze blijven bij ons ano niem." De winnaar heeft zich nog niet ge meld. Dat is volgens Delier niet zo vreemd, omdat winnaars van zul ke bedragen vaak tijd nodig heb ben om te beseffen wat hen is overkomen. Hij vertelde ook dat zulke winnaars meestal geen echt gekke dingen doen. „Een andere auto, een nieuwe keuken of badka mer en een luxere vakantie." Winnaars zeggen volgens hem meestal niet hun baan op om te gaan rentenieren. „Ze gaan of iets minder werken of stoppen met de ploegendienst. Maar ze gaan echt niet hele dagen golfen." t MS jï COLIJNSPLAAT - Als er strobalen en voldoende vrijwilligers gevonden worden, kan de familie van stro poppen bij de Zandkreekdam, die dit weekeinde afbrandde, her bouwd worden. De groep was op gericht als onderdeel van de versie ring van Noord-Beveland in het ka der van de Tour de France en het fietsjaar. Tractor- en shovelbestuur ders met tijd over kunnen zich melden bij www.alywisse.nl. wordt er een informatiebijeen komst gehouden over het 'project Oostrand Goes', waar ook de bouw van de school onder valt. Daar zullen onder meer schetsen en plaatjes worden getoond van wat ongeveer de plannen zijn. Volgens De Bat is het wel de be doeling dat de ontsluiting is gere geld voordat de bouw begint. Dat betekent dat er een rotonde komt op de kruising Patijnweg-Oranje- weg en een tunneltje onder de Oranjeweg. Daar is inmiddels een voorbereidingskrediet van twee ton voor uitgetrokken. De nieuwbouw van de school kost rond de 15 miljoen euro. Maak er voorpaginanieuws van! Kijk op www.pzc.nl/zelfkrantmaken

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 61