Zeelan PZC Reimerswaal dubt over bibliotheken intratuin Naaldvakken BEVELANDEN-THOLEN Vernielde beelden KanaalKunst weer als nieuw almanak Tip? redactie@pzc.nl 22 en 23 4 STUKS Intratuin Koudekerke Gaigeweg 5 www.intratuin.ni Broedende lepelaars houden zich niet aan bestemmingsplan Woensdag 16 juni 2010 Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl UITLEENCENTRA Ambtelijk advies: sluit vestigingen en zeg contract met servicebus op door Luc Oggel kruiningen - Een aantal Reimers- waalse bibliotheekvestigingen gaat mogelijk dicht. Dat staat in een ambtelijk advies aan het college van burgemeester en wethouders. Ook het contract met de biblio(ser- vice)bus staat op de tocht. Volgens wethouder Hans de Kun- der, die inhoudelijk niet wil reage ren omdat het onderwerp een ver trouwelijke status heeft, is er 'abso luut nog geen besluit genomen' over het al dan niet sluiten van bi bliotheken. „Er is een aantal scena rio's waar we het over gaan heb ben met de gemeenteraad. We staan nog maar aan het begin van een discussie." Feit is dat het ambtelijk apparaat het college adviseert om te gaan voor 'optie C en D'. Die combina tie, namelijk het sluiten van vesti gingen en het opzeggen van het contract met de bibliobus, levert op termijn een besparing van ruim 28.000 euro op. Dat geld kan, volgens het advies, weer worden gereserveerd voor het ontwikkelen van een nieuw dienstverlenings concept voor de kernen waar de bi bliotheek verdwijnt. In samenwer king met de directie van BibliOos- terschelde (het samenwerkingsver band van bibliotheken in de Oos- terschelderegio, red.) zou een toe komstvisie moeten worden ont wikkeld voor de langere termijn; vanaf 2013. Reimerswaal heeft zich enkele ja ren geleden aangesloten bij Bibli- Oosterschelde. Dat samenwer kingsverband heeft tot doel de al gehele kwaliteit te verbeteren. De afspraak is dat de betrokken biblio theken in 2011 aan de eisen vol doen. Op dit moment zijn er vijf vesti gingen in de gemeente; in Hans- weert, Kruiningen, Yerseke, Krab- bendijke en Rilland. In Waarde en Oostdijk rijdt een biblioservice- bus. In oktober vorig jaar werd al bekend dat de gemeente vanaf 2013 structureel 60.000 euro zou moeten uittrekken om alle uitleen centra in stand te houden. Dat geld is er, gelet op de bezuinigin gen die eraan zitten te komen, niet. De Kunder zei in oktober dat sluiting van de bibliotheek in Krui ningen niet aan de orde is. Over de andere vestigingen kon hij toen nog niets zeggen. Beperktere ope ningsuren zou ook een optie kun nen zijn. Wel is Reimerswaal met vijf vestigingen een zogeheten 'na deelgemeente'. WILHELMINADORP - Ze staan er weer, de vier kunstwerken van Eddy Beekman die deel uit maken van de zomertentoonstelling Kanaal- Kunst. De beelden, die langs het kanaal aan de Westhavendijk stonden, werden vorige week maandag vernield aangetroffen. De scha de bedroeg duizenden euro's. De kunstwer ken, gemaakt van hetzelfde refelecterende materiaal als voor verkeersborden wordt ge bruikt, zijn hersteld en hebben een nieuwe plek gekregen. Ze staan nu achter een hek bij het Wilhelminahuis, zodat de kans op vanda lisme wat kleiner is. De vijfjaarlijkse tentoon stelling KanaalKunst, waaraan in totaal tien kunstenaars meedoen, is nog tot en met 29 augustus te zien. foto Willem Mieras Motoren moeten kunnen parkeren op de Grote Markt in Goes reageer op www.pzc.nl/bevelanden BBE5ZE*acties:508 Liever een moment van stilte, dan een ambtsgebed voor en na een raadsvergadering eens WBÈÊÊB 7 5% oneens 25% Die verslaggever uit Goes met een voorliefde voor het vrouwelijke ge slacht had zich helemaal verheugd op die dag dat al zijn mannelijke col lega's vrij waren. Een dagje tussen de vrouwen, echt een kolfje naar zijn hand. Maar het verliep anders dan gedacht. De gesprekken gingen niet meer over economie en politiek, maar over bloeiende papavers en dui zendschoon in de tuin. Ook de kook tips vlogen over en weer. Naarmate de tijd verstreek, werd hij stiller en stiller. Gelukkig deed een belletje van een tipgever hem opveren. Een lera res die er na zoveel jaar mee ophield, zou een lintje krijgen. Een van haar specialisaties: het vak naaldhakken. Daar wilde hij het fjne wel van we ten. Helaas had het verkeerd ver staan: niet naaldhakken, maar naaldvakken, zo werd hem uitge legd. De teleurstelling was groot, zo bleek toen hij een kwartier later voor zich uit mompelde: „Naaldvakken, wat moet je daar nou mee." WK iets belangrijker dan de nieuwe hangcultuurmosselen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 59