van Leontien sport 135 istent depothouder Rus verlaat Rosmalen met opgeheven hoofd Krajicek en Huta Calung door in voorronde Wimbledon Meisjes Oranje verliezen in Wemeldinge Burgh Haamstede woensdag 16 juni 2010 Etappeschema Donderdag. Proloog Vlissingen-Vlissingen (7,1 kilometer). Start om 18.30 uur in de Badhuisstraat. Finish bij het Stadhuisplein. Vrijdag. Middelburg-Vlissingen (113,9 kilometer). Start om 18.30 uur aan de Loskade. Finish rond 21.20 uur op de Industrieweg. Zaterdag. Westkapelle-Westkapelle (134,7 kilometer). Start om 12.00 uur op de Markt. Finish rond'15.30 uur op de Markt. door Frits Bakker ZUIDLAND - Met de zomer in de be nen leeft Chantal Blaak toe naar de belangrijkste weken van het jaar. Het EK onder 23, waar ze vo rig jaar won en het NK zijn wed strijden die de 20-jarige Zuid-Hol landse op het lijf zijn geschreven. De RaboSter Zeeuwsche Eilanden is deze week een perfecte voorbe reiding voor de renster, die een hechte vertrouwensrelatie heeft met Leontien van Moorsel. De ploeg met de prachtige roze shirts van leontien.nl moet in de Zeeuwse driedaagse een opvallen de rol kunnen spelen. „Ik heb van daag een paar uurtjes getraind en er stond me toch een wind", zei ze gisteren. „Dat is voor mij het idea le weer, daar hou ik van. Het mag zo blijven, dan kunnen we de wed strijd lekker hard maken." Blaak is net terug van een vier daags rondje in het Baskenland met nogal wat klimmen die in de ze fase van haar carrière nog niet haar favoriete terrein zijn. „Daar vóór hebben we de Tour de l'Aude gedaan, die ik niet heb uitgereden, omdat ik ziek werd." De Europese titel, na een vlucht van zestig kilometer in de finale, heeft van Blaak een renster ge maakt met een reputatie in het pe loton. „Als ik nu wegrijd, dan wordt er onmiddellijk gereageerd. Daar moet je wel even aan wen nen, aan de andere kant maakt het je alleen maar harder in de koers." En daar gaat het tenslotte om. Tac tisch, mentaal en fysiek sterker worden in haar verdere ontwikke ling. Michael en Leontien Zijlaard spelen daar een belangrijke rol in. „Ik denk niet dat er een dag voor bij gaat dat ik niet met Leontien bel. Zij kan me enorm veel vertrou wen geven en precies vertellen hoe ik moet trainen en naar de wedstrijden toe moet leven. Wie kan dat beter doen dan Leontien, met zo'n carrière. Ik voel me gewel dig op mijn plaats bij haar in de ploeg." Vorig jaar verbaasde ze zichzelf elke keer weer. „Toen ik tweede werd op het NK achter Ma rianne Vos dacht ik al dat mijn sei zoen niet meer kapot kon. Daar kwam die Europese titel nog eens bovenop. We waren gestart met Marianne als kopvrouw, de andere zeven mochten aanvallen als ze de kans kregen. Ik ging op zestig kilo meter alleen en bleef tot mijn gro te verbazing vooruit." Het voorjaar begon dit seizoen wat ongelukkig in de Omloop van Het Nieuwsblad, waar ze samen met ploeggenote Andrea Bosman eerst de slag had gemist en even la ter bij een valpartij betrokken was. In de Ronde van Vlaanderen werd Blaak zesde en reed ze met de bes ten de Muur van Geraardsbergen op. „Het is één van de mooiste klassiekers om mee voorin te zit ten, dus dat gaf me een gevoel dat het met de vorm wel goed zat." Het moment om te scoren komt nu dichterbij. „Ik wil graag een mooie RaboSter Zeeuwsche Eilan den rijden om mijn conditie op scherp te zetten voor het NK." Het EK wordt in de weken daarna een onzeker avontuur. „Het is in Tur kije, waar de verwachting is dat het heel warm zal zijn." De Zeeuw se Raboster heeft ze één keer gere den, twee jaar geleden met de ploeg van Leontien. „Ik wilde vo rig jaar ook graag meedoen, maar in de week voor de koers ben ik ge vallen. Toch reed ik een paar we ken later een NK waar ik voor het eerst naam heb gemaakt." En waar Chantal Blaak zich ook voor het eerst in de kijker reed als één van de allergrootste talenten van het Nederlandse vrouwenwielrennen. WEMELDINGE - Sabine Becx, voetbalster van Nemelaer, is aan de bal voor het Nederlands team onder zestien jaar. Het jonge Oranje speelde gisteravond in Wemeldin ge een promotiewedstrijd tegen de C2 van de Jeugd Voetbal Opleiding Zeeland. De Zeeuwse formatie won het duel met 2-0 na een 0-0-ruststand. De goals werden gemaakt door Tim van Eek en Makeko Koroma. foto Willem Mieras LONDEN - Michaëlla Krajicek heeft gisteren overtuigend haar eerste partij bij de kwalificaties voor Wimbledon gewonnen. De Neder landse tennisster ontdeed zich met 6-1 6-3 van de Portugese Neu- za Silva. Naast Krajicek, die in 2007 kwartfi- naliste op Wimbledon was, haalde ook Jesse Huta Galung de tweede ronde. Hij versloeg de Belg Christophe Rochus met 4-6 7-5 8-6. De wedstrijd begon maandag al, maar moest toen al na één game worden gestaakt vanwege de regen. Huta Galung treft in de tweede ronde de Duitser Bastian Knittel, die gisteren met twee keer 6-2 won van de Italiaan Francesco Aldi. Thiemo de Bakker en Robin Haase zijn rechtstreeks toegelaten tot het hoofdtoernooi bij de mannen, Arantxa Rus bij de vrouwen. ROSMALEN - Arantxa Rus beleeft steeds meer plezier aan het tennis sen op gras. De negentienjarige in woonster van Monster verloor gis teren weliswaar op het centercourt van het Unicef Open in tweede ronde van de Slowaakse Dominika Cibulkova (6-2 7-5), haar spel gaf haar echter veel vertrouwen voor haar optreden volgende week op Wimbledon. „Het gaat steeds lekkerder", lichtte Rus haar positieve gevoel toe. „Vo rig jaar moest ik nog wel erg wen nen op gras, maar ik krijg een steeds beter gevoel. Ik heb een goe de wedstrijd gespeeld. Het zat erg dicht bij elkaar. Ik heb helaas een paar breekpunten gemist. Maar ik kijk er zeker naar uit op Wimble don te spelen." Gravel blijft wel haar favoriete on dergrond. Ze boekte daarop dit jaar een mooi resultaat met een kwartfinaleplaats in Estoril. De huidige nummer 124 van de mon diale ranglijst zit redelijk tegen de top honderd aan, maar wist de 'magische sprong' nog niet te ma ken. Vorig jaar juli was ze er met een 103e plek dicht bij. Ze maakt zich hier echter geen zorgen over. „Ik ben wel tevreden over hoe het dit jaar gaat. Ik heb een paar goede dingen gedaan en probeer mezelf steeds te verbeteren. Die top hon derd moet dan vanzelf wel ko men." Michaëlla Krajicek heeft dinsdag haar eerste partij bij de kwalifica ties voor Wimbledon gewonnen. Ze ontdeed zich met 6-1 6-3 van de Portugese Neuza Silva. Naast Krajicek, die in 2007 kwartfi- naliste op Wimbledon was, haalde ook Jesse Huta Galung de tweede ronde. Hij versloeg de Belg Chris tophe Rochus met 4-6 7-5 8-6. WGGGNGR NieuwsMedia Dagblad PZC is op zoek naar een assistent depothouder. Als assistent depothouder bent u verantwoordelijk voor de gang van zaken op het depot. U bent het dagelijkse aanspreekpunt voor bezorgers en ziet er op toe dat uw bezorgers de dagbladen op tijd en op de juiste manier bij abonnees afleveren. U bent bereid 's ochtends vroeg dagbladen in ontvangst te nemen, leiding te geven aan een bezorgers-team, wanneer nodig nieuwe bezorgers in te schakelen en in uitzonderingsgevallen zelf de dagbladen te bezorgen. VERDIENSTEN De prima verdiensten zijn afhankelijk van het aantal wijken en ligging van het depot. Daarnaast ontvangt u gratis dagblad PZC en zijn er regelmatig interessante extra's. AANMELDEN OF INFORMATIE Neem tijdens kantooruren contact op met telefoonnummer 0800 - 022 2710. VOORWAARDEN Kandidaat-depothouders dienen zich bij aanmelding te legitimeren. Indien van toepas sing dient een tewerkstellingsvergunning te worden overlegd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 57