341 sport Chantal Blaak koestert rol Diskwalificatie Mark Cavendish Minnaard wint derde wedstrijd ATB-cup Vijfde plek Kloetinge op NK 45-plussers Nick Nieuwdorp spurt naar vierde plaats Poortvliet gaat weer aan de slag bij Telstar Ligthart stagiair bij Vacansoleil Lees ook onze sportweblogs op www.pzc.nl/blog/ woensdag 16 juni 2010 WEMELDINGE Marco Minnaard heeft in zijn woonplaats Wemeldinge de derde wedstrijd van de Zeeuwse ATB-zo- mercompetitie gewonnen. Daniël Paardekooper uit Oostkapelle ein digde als tweede. Jacob de Roo uit Kapelle, leider in de tussenstand, eiste de derde plaats voor zich op. Bij de mannen 40+ ging de over winning naar Jos Bogaerts uit Strij- beek. Bij de vrouwen was er slechts één deelneemster. Daar door was Lindy van Anrooy uit Ka pelle bij voorbaat verzekerd van de zege. VROUWENWIELRENNEN Chantal Blaak hoopt in de RaboSter Zeeuwsche Eilanden haar conditie op scherp te zetten voor het NK. Er staan acht Zeeuwse rensters op de voorlopige startlijst. Rabo Lady Force: Christel Janssen, Marisa Otten, Irene van Lith, Baukje Doedée, Esmee Jansen, Sonja Bogaard. Redsun Cycling Team: Birgit Lavrijssen. Merida: Anne Eversdijk. ZEIST Het 45+-voetbalteam van Kloetinge heeft op het NK in Zeist de vijfde plaats behaald. Uit zes districten de den de beste twee teams mee aan deze titelstrijd met wedstrijden op een half veld. In de poule werd Kloetinge derde na twee zeges, één gelijkspel en een verliespartij. In het duel om de vijfde en zesde plaats won Kloetinge met 3-1 van 'Peer hem erin' (West 2). De Beve- landse formatie versloeg in de pou le ook de latere kampioen 'Ooit Venray'. BELZELE Nick Nieuwdorp lijkt volledig her steld van de ziekte van Pfeiffer. De wielrenner uit Yerseke behaalde gisteren in Belzele tijdens het Kam pioenschap van het Waasland een fraaie vierde plaats in de eindsprint. De overwinning in de 155 kilome ter lange koers voor eliterenners en beloften ging naar Aldis Kruo- pis uit Litouwen. Hij haalde het voor de Belgen Joeri Stallaert en Nicky Cocquyt. www.pzc.nl/blog/tourdezelande MEEST CELEZEN 1Vier RCS'ers naar Vlissingen 2. Nederland krijgt hulp van Denen 3. Touré en Eboue scoren in Clinge STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl door Edward Swier WETTINGEN - Met het naderen van de Tour de France neemt ook de spanning in het peloton toe. De fi nish van de vierde etappe in de Ronde van Zwitserland werd giste ren ontsierd door een zware crash. Mark Cavendish en Heinrich Haus sier vochten tot vlak voor de streep om de ritzege, haakten in el kaar en kwamen afgrijselijk hard ten val. Na uitvoerige bestudering van de televisiebeelden werd Cavendish als schuldige aangewezen en gede- klasseerd naar de 105de plaats. Bei de renners, hun hoofd naar het as falt gericht, werden als door een magneet tot elkaar aangetrokken. Cavendish kwam net iets meer naar links, drukte zijn schouder voor die van Haussier en de twee haakten in elkaar. En vielen specta culair. De aankomst in Wettingen was las tig. Veel tegenwind, lichtjes berg op. Haussier zelf was het grootste slachtoffer, met verwondingen aan schouder en arm. Arnaud Coyot (Caisse d'Epargne) werd, met een nekbrace en ernstig gekwetste heup, per ambulance naar het zie kenhuis vervoerd. Ook Tom Boo- nen, Gerald Ciolek en zelfs Lance Armstrong lagen op de fietsen- berg. Voor Mark Cavendish liep het wonderwel goed af. De Brit ontvelde een groot deel van zijn lichaam, maar hij is van plan om vandaag in Wettingen weer te star ten. Alessandro Petacchi kon de crash net ontwijken en pakte de ritzege. uit ^wshiêbiêtlêêkêêêmm TENNIS Rosmalen. Unicef Open. Mannen, eerste ron de: Becker (Dui/8) - Nieminen (Fin) 6-4 3-6, 6-4, Tipsarevic (Ser/7) - Chardy (Fra) 6-3 6-4, Stachovski (Oek) - Vliegen (Bel) 6-2 6-1 Mannen, tweede ronde: Falla (Col) - Ljubicic (Kro/1) 6-2 7-6 (6), Malisse (Bel) - Brands (Dui) 4-6 6-1 7-5. Vrouwen, eerste ronde: Sjvedova (Kaz/4) - Parra Santonja (Spa) 6-1 6-2. Tweede ronde: Flipkens (Bel) - Kirilenko (Rus/3) 6-3 3-3 opga ve, Zahlavova (Tsj) - Ribarikova (Slw) 7-6 (1) 4-6 6-2, Petkovic (Dui/7) - Ivanovic (Ser) 6-4 6-7 (4) 6-1. Vrouwen, tweede ronde: Cibulkova (Slw) - Rus (Ned) 6-2 7-5. WIELRENNEN Ronde van Zwitserland. Vierde etappe, Schwarzenburg- Wettingen: 1Petacchi (Ita) 192,2 km in 4.57.33, 2. Breschel (Den), 3. Mar- cato (Ita), 4. Joaquin Rojas (Spa), 5. McEwen (Aus), 6. Flecha (Spa),7. Pietropolli (Ita), 8. Mol- lema (Ned), 9. Klöden (Dui), 10. Devenyns (Bel), 26. Elijzen, 37. Gesink, 69. Löwik, 74. Leezer, 79. Maaskant, 104. Poels, 122. Kroon 1.10,150. Westra 8.38, Algemeen klassement: 1Martin (Dui) 14.35.37, 2. Cancellara (Zwi) op 0.01, 3. Lövqvist (Zwe) 0.09, 4. Uran (Col) 0.10, 5. De venyns (Bel) 0.11, 6. Morabito (Zwi), 7. Frank Schleck (Lux) 0.13, 8..Fuglsang (Den) 0.14, 9. Castroviejo (Spa) 0.15, 10. Mollema (Ned) 0.17, 18. Gesink 0.27, 56. Poels 2.06, 96. Elij zen 12.33, 126. Westra 20.01, 129. Leezer 20.28, 136. Maaskant 21.36, 140. Kroon 21.48, 145. Löwik 22.22. EINDHOVEN - Jan Poortvliet wordt de nieuwe trainer van Telstar. De uit Arnemuiden afkomstige oefen- meester heeft een contract voor drie seizoenen getekend bij AZ, maar hij wordt door deze club bij de Velsenaren neergezet. De Alk- maarders hebben een samenwer kingsverband met de eerstedivisie- club. De 54-jarige Poortvliet volgt Mar cel Bout op. Het afgelopen seizoen was hij eindverantwoordelijke bij FC Eindhoven. Met de Brabantse ploeg stond hij in de nacompeti- tie, maar daarin moest hij het hoofd buigen voor Willem II. Poortvliet was van 2002 tot en met 2005 al hoofdtrainer bij Telstar. Hij is vanaf 1992 actief als oefenmees- ter. Hij trainde naast Telstar en FC Eindhoven onder meer ook RBC Roosendaal, FC Den Bosch, Abu Dhabi en Southampton. RIJSWIJK De 21-jarige wielrenner Pim Ligt hart rijdt vanaf 1 augustus als sta giair bij Vacansoleil, de ploeg van onder anderen Yersekenaar Johnny Hoogerland. De Nederlandse belof te, die eerder dit jaar als tweede eindigde in de ZLM Tour, fietst mo menteel voor een kleine Franse ploeg. Hij woont ook in het zuiden van Frankrijk. Ligthart krijgt dit najaar de kans om de ploegleiding van Vacanso leil te overtuigen van zijn kwalitei ten. Chantal Blaak (links) straalt na het behalen van de zilveren medaille op het NK van vorig jaar. Naast haar staan Leontien van Moorsel en ploeggenote Andrea Bosman. Zij eiste het brons voor zich op. foto Frits Bakker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 56