22 zeel sail Gemeente legt bezwaren Zevengetijstraat terzijde Bij steen kun je te veel Staatsloterij deelt gebak uit 1 Juni Vaderdag! KUNST EN KIDS Leerlingen obs 't Mêêtje proeven aan kunst bij Hoeve Peuters gaan op visite bij oudjes in Cornelia Fietsen en wandelen door de Westhoek 40UW Vossenjacht en voetbal bij slotdag Herbeste! is papa P©ter woensdag 16 juni 2010 „Hé er zitten ook letters en zand en veertjes door de verf heen", constateren twee leerlingen van obs 't Mêêtje bij het werk van de Vlaamse kunstenares Tine Lievens. foto's Dirk-Jan Cjeltema door Ton van den Nouweiand zierikzee - Als het te druk wordt met parkeren in de Zevengetij straat en omgeving moeten auto mobilisten hun wagen maar op de Balie of aan de Scheldestraat neer zetten. Dat antwoorden B en W op vra gen van D66 over de bouw van zes woningen aan de Zevengetijstraat. De christelijk gereformeerde kerk en verwarmingsspecialist 't Veger- tje tekenden bezwaar aan tegen de bouw omdat die leidt tot meer par keerproblemen in de buurt. Op zondag zetten de kerkgangers met hun auto's de straten vol, maar ook door de week staat het vol met 'blik'. D66 wil weten waar- ZIERIKZEE Peuters vinden het, niet raar als oma met een pop in haar armen zit. En ouderen vinden het leuk om met de peuters te knutselen en te zingen. Daarom gaat de peuter- groep van kinderopvang Villa Bab belbet morgen om 10.00 uur op be zoek in de Cornelia in Zierikzee. De bedoeling is dat er interactie ontstaat tussen peuters en senio ren. Er treden ook clowns op. om B en W ontheffing gaven van hun eigen parkeerregels. Verder wil de partij weten waarom de bouwvergunning voor de huisjes is verleend, ondanks dat de bezwa- rencommissie kerk en 't Vegertje in het gelijk heeft gesteld. B en W antwoorden dat de be zwaarmakers op basis van een vor mfout gelijk hebben gekregen en dat die fout inmiddels is hersteld. De gemeente wijkt af van haar ei gen parkeerbeleid, omdat de Ze vengetijstraat in de historische stadskern ligt. Hiervan is bekend dat de kavels te klein zijn om te voldoen aan de parkeernorm. Bo vendien zijn er voldoende grote parkeerterreinen in de buurt, laten B en W weten aan D66. WESTENSCHOUWEN Een fietstocht met historische uit leg en enkele fotostops door de Schouwenpolder gaat zaterdag om 11.00 uur van start bij de rotonde van Westenschouwen. Een dag la ter beginnen hier om 11.00 uur wandelingen van anderhalf tot drie uur door bos en duin en over het strand. Onderweg krijgt de wandelaar opdrachten en kunnen schelpen worden gedetermineerd. MIDDELBURG - De ene oranje tompouce na de andere werd giste ren uitgedeeld bij Bakker Bliek op het Damplein in Middelburg. Een cadeautje van de Staatsloterij om dat een Zeeuw dik in de prijzen is gevallen bij de Staatsloterij. De winnaar heeft 5,5 miljoen euro gewonnen omdat hij/zij via de bank meespeelde en de jackpot op zijn/haar eenvijfde lot viel. Woord voerders van de Staatsloterij wil den gisteren niet vertellen waar de winnaar woont. David Delier: „Ze blijven bij ons anoniem." De winnaar heeft zich nog niet ge meld. Dat is volgens Delier niet zo vreemd omdat winnaars van zulke bedragen vaak tijd nodig hebben om te beseffen wat hun is overko men. De Staatsloterij deelt tompoucen uit in Middelburg Impressies, foto's, en meningen over de Kunstschouw Westerschouwen: www.pzc.nl/cultuurdichtbij TIPS NAAR: schouwen-duiveland@pzc.nl IiMlL'SRËHHl BRUINISSE Vossenjacht en voetbal zijn de twee hoofdingrediënten van de jaarlijkse slotdag van YMCA/CJV in Bruinisse, die zaterdag 19 juni ge houden wordt. Om 10.00 uur 's ochtends wordt er verzameld in de Kazerne, waarna de vossenjacht start. Na twee uur speuren is het tijd voor een geza menlijke lunch, waarna er op een groot scherm in de filmzaal naar de voetbalwedstrijd Nederland-Ja pan gekeken kan worden. Informatie over de club via www.ym- cabru.nl foto Ruben Oreel -ik' Maak er voorpaginanieuws van! Kijk op www.pzc.nl/zelfkrantmaken

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 50