PZCI M Brandweer houdt vast aan protocol Niet meer parkeren bij voormalig 'Miniatuur' intratuin Naaldvakken SCHOUWEN-DUIVELAND 22 en 23 24 en 25 CALAMITEITEN Blusgroep Burgh-Haamstede volgens commandant terecht naar Scharendijke gestuurd Stro en vrijwilligers nodig voor herbouw Uitbreiding dierenasiel begonnen Drie aanhoudingen voor inbraak auto's almanak Bij steen kun je te veel weghakken, bij klei kan er wat bij Woensdag 16 juni 2010 Hangcultuur mosselen zijn nu al op smaak Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl In Goes zijn in de nacht van maan dag op dinsdag enkele auto's open gebroken. Uit een bedrijfsbus in de Scheldestraat werd gereedschap ge stolen en uit een personenauto in de Naereboutstraat werd een auto radio ontvreemd. In verband hier mee werden om 04.20 uur op de Van Hertumweg drie mannen van 20 en 22 jaar in een auto aangehou den. De politie heeft de zaak nog in onderzoek. COLIJNSPLAAT De vraag is of er voldoende stroba len en genoeg vrijwilligers gevon den kunnen worden, om de fami lie van stropoppen bij de Zand- kreekdam te kunnen herbouwen. De groep stropoppen brandde dit weekeinde af. De groep was opge richt als onderdeel van de versie ring van Noord-Beveland in het ka der van de Tour de France en het fietsjaar. Tractor- en shovelbestuur ders met tijd over kunnen zich mel den bij www.alywisse.nl. door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - De blusgroep Burgh-Haamstede was op donder dag 22 april na 19 minuten aanwe zig bij de brand aan de Elkerzeese- weg in Scharendijke. Had de brandweer niet volgens protocol gehandeld, dan was er pas na onge veer 30 minuten een blusauto ter plaatse geweest. Dat meldt brandweercommandant Dirk-Jan Bestman in antwoord op vragen van de dorpsraad Scharen dijke en de Scharendijkse brand- weervrijwilliger P. Haas. Zij vin den het vreemd dat de eigen brandweer niet mocht blussen om dat er geen bevelvoerder in de ka zerne aanwezig was. Er stonden zes vrijwilligers te trappelen en die zouden de containerbrand sneller hebben geblust dan de collega's uit Haamstede. De dorpsraad sprak zelfs van 'schijnveiligheid' als de ei gen brandweer wel klaar staat, maar niet mag blussen. In zijn brieven aan dorpsraad en Haas legt Bestman uit dat de brandweer volgens protocollen werkt. Die zijn bedacht om de vei ligheid van het personeel te waar borgen. Zo schrijft het protocol voor dat elke blusploeg een chauf feur en een bevelvoerder heeft. De laatste heeft een opleiding van drie jaar achter de rug en is de eni ge die mag bepalen hoe de man schappen worden ingezet. In Scha rendijke waren die dag voldoende blussers, maar geen bevelvoerder. Bestman legt verder uit dat er drie typen brandweerkazernes zijn. De T6, die zowel overdag als 's avonds een blusteam van zes man op de been kan brengen, de T4 die de klok rond een team van vier man kan inzetten en het type 'blusreser- ve' dat deze opkomst niet kan ga randeren. Scharendijke is - hoewel er vijftien vrijwilligers zijn - een 'blusreserve'. Bij brand schakelt de meldkamer de dichtstbijzijnde T4 of T6 in en dat is in dit geval Burgh-Haamstede. De blusreserve wordt slechts op de hoogste ge bracht. Had de meldkamer het pro tocol niet gevolgd, dan was eerst Scharendijke gealarmeerd, vervol gens Renesse en pas daarna Haam stede. „Tel hierbij de rijtijd op en de brandweer komt na ongeveer 30 minuten aan in Scharend ijk,", aldus Bestman. GOES ZIERIKZEE - Aan de Zandweg in Zierikzee wordt gebouwd aan de nieuwe vleugel voor het dieren asiel Schouwen-Duiveland. Volgens voorzitter Theo Ketting van het asiel is de ruwbouw nog voor de bouwvakvakantie klaar. Inclusief inrich- MIDDELBURG - Het voormalige par- parkeerautomaten. De gemeente keerterrein van Miniatuur Walche- fatsoeneerde het terrein, maar zet- ren in Middelburg wordt per 1 juli te nooit de bestuurlijk-juridische afgesloten. Dagelijks maken tiental- stappen om er een officieel par- len mensen van het terreintje ge- keerterrein van te maken. Tot on bruik om er gratis hun auto neer genoegen overigens van de tegen- te zetten. Het terrein aan de zijde standers van het parkeren op deze van de Zuidsingel is eigendom van plaats. Zij konden dus ook formeel de gemeente. Het is na vertrek van geen bezwaar aantekenen. De ge- Miniatuur nooit aangewezen als of- meente vindt nu dat het terrein ficiële parkeerplaats compleet met niet geschikt is voor zoveel auto's. ting kost de uitbreiding 180.000 euro. Verbou wing van de dierenopvang was noodzakelijk om te kunnen voldoen aan het Honden- en Kattenbe- sluit. Er komen vijf dierenkamers, een quarantai neruimte en een kantine bij. Het geld is bijeenge sprokkeld met spaargeld, bijdragen uit diverse fondsen, een gemeentelijke subsidie en een ren teloze lening van de Dierenbescherming. Het Schouwse asiel moet op termijn de noodopvang voor heel Zeeland worden, foto Dirk-Jan Gjeltema Tip? redactie@pzc.nl Die verslaggever uit Goes met een voorliefde voor het vrouwelijke ge slacht had zich verheugd op die dag dat al zijn mannelijke collega's vrij waren. Een dagje tussen de vrouwen, echt een kolfje naar zijn hand. Maar het verliep anders dan gedacht. De gesprekken gingen over bloeiende pa pavers en duizendschoon. Ook de kooktips vlogen over en weer. Naar mate de tijd verstreek, werd hij stil ler. Gelukkig deed een belletje van een tipgever hem opveren. Een lera res die er na zoveel jaar mee ophield, kreeg een lintje. Een van haar specia lisaties: het vak naaldhakken. Daar wilde hij hetfijne wel van weten. He laas had hij het verkeerd verstaan: niet naaldhakken, maar naaldvak ken, zo werd hem uitgelegd. De te leurstelling was groot, zo bleek toen hij voor zich uit mompelde: „Naald- vakken, wat moetje daar nou mee." Deze week: Madison stoelkussens, diverse trendy dessins. Normaal 119,- per 4 stuks. NU 4 STUKS Intratuin Koudekerke - Galgeweg 5 - www.intratuin.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 49