30%! Over smaak vait niet te twisten zeeland 13 DELSCHER Dwangsom Thermphos om gebrekkig noodplan GRATIS outfit voor Piepjong Oranje Beeldkwaliteit I tl mÊm commentaar Inbraak camper watisnouje.nl zeeuwen in uruzcan 25,0°h woensdag 16 juni 2010 De rietschermen in de wijk Veerse Poort moeten weer weg zodra de beukenhaag aanslaat. foto Ruben Oreel DEZE WEEK (Dinsdag t/m Zaterdag) VANAF 2 STDKS KORTING Grote Markt 11-13, Goes door Marcel Modde Wie de deur van zijn berging zwart wil verven, mag dat nu ook in de Middelburgse Veerse Poort, foto Ruben Oreel Wie zoekt naar weefföut- jes in het moderne Mid delburg, gaat ze niet vinden, snoeft Lex Suylen met een dikke knipoog. Toegegeven, in de nieuwbouwwijken Mortiere en Veersepoort oogt alles geordend. Om met een beleidsambtenaar van een andere Zeeuwse gemeen te te spreken, geen 'Hubo-ongeluk- jes' van rommelige schuttingpar tijen rond tuinen. Middelburg houdt er strak de hand in. Suylen, gemeentelijk pro jectleider van de Veersepoort, spreekt bijna trots over 'zijn' wijk. De beeldkwaliteit liep bij de ont wikkeling van de eerste fase een aantal jaar geleden als een rode draad door de plannen. Eén keihar de voorwaarde was dat bewon'ers een beukenhaag als erfafscheiding zouden planten. Wie daarvan al te drastisch afwijkt, kan een boete van 4.500 tot 11.000 verwachten. Bij verkoop van de woning gaat die clausule standaard mee in het contract. De rietschermen die som mige tegen de haag hebben ge plaatst, worden voorlopig door de vingers gezien. Totdat de beplan ting goed aanslaat en dan gaat er weer een waarschuwingsbriefje uit, zegt Suylen. Wat niet betekent dat de Veersepoort tot in lengte der dagen door beukenhagen gedo mineerd zal worden. Wanneer be woners collectief met een aan vaardbaar alternatief op de prop pen komen, wordt dat het nieuwe straatbeeld. „Zo'n kwestie als met die tuinmuurtjes in Kapelle bij voorbeeld, zou bij ons in zo'n ge val wel kunnen." Verderop in de Veersepoort is al af geweken van het vaste patroon en mogen de rode deuren voor de ber ging nu ook zwart worden ge verfd. „Het is wel zo dat de bewo ners begrijpen waarom dir soort ei sen worden gesteld. Over smaak valt niet te twisten namelijk." ••••«•••••••«••a Lang niet iedereen is blij met de beeldkwaliteits plannen van gemeen ten. Want deze pogin gen om wijken op orde te hou den, schieten gemakkelijk door. Wat groen bedacht is, moet tot in lengte van jaren groen blij ven. Wil de architect regenboog kleuren? Waag het niet om je garagedeur wit te verven. Zo blijft de leefomgeving welis waar esthetisch verantwoord, maar ook onnodig steriel. De bewoners moeten hun dagen slijten in een maquette. Overheden doen er goed aan om soepel te zijn. Een enkele re gel om de vlechtschermdrift wat af te remmen is misschien wel prettig, maar veel verder hoeft de bemoeizucht niet te gaan. Zoals een designïnterieur pas spannend wordt met een persoonlijk accent, worden nieuwbouwwijken pas interes sant met wat spontane variatie in benutting van de ruimte, in erfafscheiding en in beplanting. Dat heet leven en dat komt van geen enkele tekentafel. OSSENISSE - Op een camping in Os- senisse is gisteren tussen 10.00 en 20.30 uur ingebroken in een cam per. Er werd een ruit van de cam per vernield, waarna een televisie, een playstation met spelletjes en enkele afstandsbedieningen wer den gestolen. De goederen zijn en kele honderden euro's waard. Watisnouje.nl verovert de wereld. De hele wereld? Ja, de hele wereld. Vragen? Kijk op www.watisnouje.nl Hoe maken de Zeeuwse Uruzgan-gan- gers het? Lees hun ervaringen en rea geer op www.pzc.nl/uruzgan STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw oranjefoto in het album www.pzc.nl/foto middelburg - De provincie heeft fosforproducent Thermphos in Vlissingen-Oost een dwangsom van 50.000 euro opgelegd omdat het noodplan van het bedrijf niet deugt. Vorige maand werd duidelijk dat de provincie, de arbeidsinspectie en de veiligheidsregio zich ernstig zorgen maken. Er zijn incidenten geregistreerd waarbij gevaarlijke stoffen zijn vrijgekomen, soms als gevolg van brand of explosies. Het aantal is de afgelopen jaren fors ge stegen: van 426 in 2000 tot 644 in 2009. De provincie heeft Thermphos drie dwangsommen aangezegd. Die over het ontbreken van een deugdelijk noodplan is nu opge legd. De andere twee zijn in behan deling. Thermphos wordt onder meer ver weten dat het algemene noodplan en de afzonderlijke afdelingsnood plannen geen samenhangend ge heel worden. Evaluaties van oefe ningen worden niet aantoonbaar in de plannen verwerkt. Er is on voldoende aandacht voor maatre gelen om te voorkomen dat het mi lieu wordt belast bij incidenten. Ook is onduidelijk hoe het produc tieproces bij Thermphos in een vei lige toestand kan worden gebracht bij calamiteiten. Alléén bij Albert Heijn! Nu GRATIS bij 3 enkelpakken Pampers .ar- i ar A Alleen bij Albert Heijn OP=OP actie geldig van 14 t<

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 3