Vrijaf Duitsers in de ban van terugkeer Sterren onzichtbaar bij Ivoorkust 28 Naar huis Arjen Robben is terug op het trainingsveld. In Duitsland wordt hij net zo nadrukkelijk gevolgd als in Nederland. woensdag 16 juni 2010 door Bert Maalderink 9 e 9 1 JONG KALF De selectie van Oranje traint vandaag niet. Bondscoach Bert van Marwijk geeft de spelers rust. Het mooiste beeld van Nederland-Denemar- ken was voor mij niet een actie van Eljero Elia of de blijdschap bij de doel punten, maar een moment na af loop van de wedstrijd. Bonds coach Bert van Marwijk trok reser vedoelman Michel Vorm naar zich toe en fluisterde hem iets in zijn oor. Vorm was een dag eerder vader geworden en de bonds coach vertelde hem dat er een vliegtuig voor hem klaar stond om naar Nederland te vliegen. Vorm mocht even naar huis, naar z'n vrouw en z'n pasgeboren zoon. Na de wedstrijd stond ik in de catacomben van het Soccer City Stadium mijn interviews met de Nederlandse spelers te maken. Eerst Van Bronckhorst, daarna Kuyt, Elia en Van Persie. Even ver derop in een klein studiootje voer de Jack van Gelder een gesprek met de bondscoach. Daar bracht Van Marwijk de gezinsuitbreiding bij de familie Vorm ter sprake en dat de reservedoelman het Oranje kamp even mocht verlaten. Kort daarna stond Vorm voor mijn camera. Er volgde een leuk gesprek over skypen, brekende vliezen, de bevalling en de verras sing die de bondscoach voor hem in petto had. Vorm vertelde dat Van Marwijk hem het goede nieuws nog op het veld verteld had. Mijn collega's in de regiewa gen gingen zoeken. In de drukte en het gedoe na de wedstrijd wer den alle shots minutieus terugge keken. Ik kon het volgen via mijn koptelefoon. Ineens waren daar de verlossende woorden: „Shot ge vonden". Gisterochtend stonden wij op het trainingsveld van de Wits Uni versity. We waren weer thuis. Want zo voelt dat als je bij een EK of WK terugkomt in het basis kamp. Wedstrijden spelen we buitenshuis, trainen doen we thuis. Bij andere toernooien ging ik de dag na een wedstrijd van het Nederlands elftal vaak met mijn cameraman en geluidsman uit eten. Even rustig met z'n drie ën, buiten de drukte van het NOS-kamp. Hier in Zuid-Afrika met alle veiligheidsvoorschriften doen we dat 'niet. Gisteravond hebben we gewoon op onze uit- zendlocatie gegeten, samen met al le andere collega's. Een beetje jam mer, want we hadden een jarige in ons team. Mijn geluidsman Ro nald Rutten werd gisteren 49. Hiep, hiep hoera. We konden zon der problemen een drankje extra nemen, want vanochtend ver meldde ons programma: uitsla pen. Van Marwijk heeft de training van vandaag geschrapt, vanmid dag staat er alleen een interview moment met spelers gepland. De ze week wordt er dus op dinsdag en de woensdag amper getraind. Dat wist de bondscoach vast al toe hij Vorm twee dagen vrijaf gaf. door Theo Brinkman PORT ELIZABETH - Ervan uitgaande dat Brazilië de beste zal zijn in groep G, wordt de strijd om de tweede plaats een bijzonder span nende. Ivoorkust en Portugal hiel den elkaar gisteren op 0-0. Mooi was het beeld na afloop van de wedstrijd, waarbij de complete selectie van Ivoorkust op het veld elkaar opzocht en een kring maak te. Didier Drogba, de grote vedette, sprak zijn ploeggenoten toe. Het ta fereel straalde eenheid uit, zoals het team ook tijdens de wedstrijd al opofferingsgezindheid had ge toond. De Ivorianen willen zo graag schit teren op het eigen continent, ze willen zo graag geschiedenis schrij ven. Het land droomt van WK-suc- ces. De teleurstelling van vier jaar geleden, toen Ivoorkust het in de groepsfase aflegde tegen Argentinië en Nederland, moet worden wegge spoeld. Met die instelling speelden de Ivori anen ook. Bij vlagen denderden de Olifanten over het veld met hun grote, oersterke lijven, maar meer dan de Portugezen schrik aanjagen, konden ze uiteindelijk niet. Vooral voorin ontbrak de pure klasse. Ook oud-Feyenoorder Salomon Kalou schudde maar mondjesmaat een ge slaagde actie uit de heupen. Twen- te-middenvelder Cheick Tioté kon evenmin een hoofdrol opeisen. Weinig kansen derhalve, en geen doelpunten. Dus blijft het de vraag of de talentvolle generatie, die nog nooit een prijs won, dit keer wél kan schitteren op een groot toer nooi. Ivoorkust-Portugal was op voor hand een prachtig affiche vanwege de gehoopte clash tussen Didier Drogba en Cristiano Ronaldo. Het werd echter niet het duel van de twee wereldsterren. Invaller Drog ba kon daar weinig aan doen; hij brak anderhalve week geleden zijn rechterarm en was nog niet fit ge noeg om te starten. Rónaldo was dat wél, maar de Portugees kon zijn reputatie niet waarmaken. Zijn beste moment had hij na tien mi nuten, toen hij een mooie actie be sloot met een afstandsschot op de paal. In de resterende tachtig minu ten liep de wereldvoetballer van het jaar 2008 anoniem over het veld. Als hij al opviel, was het bij het maken van een schwalbe. Uitblinkers waren er toch al weinig in het duel, dat door de intensiteit en het hoge individuele niveau niet temin de allure had van een kwart finale. Het waren vooral de verdedi gers die overeind bleven, daarbij af en toe gesteund door scheidsrech ter Larrionda. De Uruguayaan liet enkele aanslagen (vooral van de Ivoriaan Tiene) onbestraft. Een vrije trap van Cristiano Ronaldo in V AA- Arjen Robben werkt in Johannesburg aan zijn rentree. foto Olaf Kraak/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 30