zeeland 127 het goed tijdens WK voetbal Lepelaars zitten haven dwars brieven woensdag 16 juni 2010 DEN HAAG - Het leven voor bestuur ders zou een stuk eenvoudiger worden als ook lepelaars zich voortaan aan bestemmingsplan nen houden, en niet met een der tigtal stellen gaan broeden te mid den van de industrie in het Vlis- singse Sloegebied. De lepelaars streken neer op het al jaren braakliggende terrein van vijftig hectare dat de bestemming haven en industrie heeft. Havenbe drijf Zeeland Seaports wil evenwel het gebied gaan ontwikkelen en uitgeven aan nieuwe bedrijven. Na tuurbeschermingsvereniging KN- NV stapte gisteren naar de Raad van State in de hoop dat die een stokje voor de vernietiging van het broedgebied zal steken. De KNNV vindt dat de minister van Natuur beheer (LNV) de 50 hectare moet aanwijzen als Europese bescher mingszone. LNV kan volgens een woordvoer der van de minister een gebied pas als beschermingszone aanwijzen als deze groter is dan too hectare en als er meer beschermde vogels, zoals lepelaars, voorkomen dan procent van het de populatie in Nederland. De KNNV stelt dat het gebied weliswaar geen too hectare groot is, maar dat er op de 50 ha wel meer dan 1 procent van het aantal broedende lepelaars in Ne derland voorkomt. De volgende vraag was waar de lepelaars naar toe moeten als nieuwe bedrijven op het broedgebied van de lepe laars verrijzen. Volgens LNV en een natuurdes- kundige van Zeeland Seaports zoe ken de lepelaars zelf nieuwe broed gebieden. 'Om echt plaats te bie den aan de lepelaars van het Sloe gebied zal een nieuw gebied moe ten worden aangelegd,' zei de na- tuurdeskundige van Zeeland Seaports. 'Compensatie is in dat ge val heel belangrijk,' zei de raads vrouw van de KNNV. Een deskun dige van de KNNV zei dat het nog niet zo makkelijk is om goede broedgebieden te vinden. 'Uitspraak volgt over enkele we ken. Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Ontpoldering \In het artikel in de krant van 12-06 probeert antropoloog H. Tak, docent aan de Roosevelt Academy in Middelburg, een verklaring te ge ven voor het hoge aantal PW-stemmers in Zeeuws-Vlaande- ren. De docent oppert dat er spra ke is van wat hij het 'grenssyn- droom' noemt. Waarom een die perliggende verklaring zoeken; lig gen de zaken niet wat meer voor de hand? Zou er wellicht een ver klaring gezocht kunnen worden in de controversiële behandeling van het ontpolderingsvraagstuk; met name aangaande de Hertogin Hedwigepolder? Politieke partijen die claimden tegen ontpoldering te zijn, met name kort voor verkiezin gen, lieten vervolgens onze Zeeuws-Vlaamse bevolking zonder blikken of blozen vallen als een baksteen. De kiezer heeft dit 'kie zersbedrog' op 9 juni afgestraft; niet meer en niet minder. Francois Babijn Bakkersstraat 59, Oostburg Gekleurde emoties Goes, gemeente van het jaar.... zoekt Beste Burgemeester. Hij, het liefst Zij moet 'een mensen-mens' zijn. Ik kan het toch niet laten om er iets aan toe te voegen. Hij/zij moet ook een groen hart hebben zodat er weer niet gekapt wordt te gen iedere berichtgeving in....Ook geschrokken ben ik van de verkie zingsuitslag. Is Nederland werke lijk zo rechts geworden, kan het bijna niet geloven dus dat doe ik ook niet. Natuurlijk wil men een statement maken, logisch met al die verontruste berichtgevingen. Toch zal iedere partij binnen de te vormen coalitie water bij de wijn moeten doen, maar... de mooiste wijn is 'complex', roodpaars, pur per met uiteindelijk een harmo nieuze afdronk. Mark Rutte, je kan het met links erbij. Dan nog even over het oranjegevoel, het heerlijk 'schouder aan schouder'-gevoel. Ik doe mee, zeker weten! Maar door deze euforie zien we ze toch niet vliegen hé... Oranje zilvermeeu wen, kom op mensen. Wanda de Kunder Beethovenlaan 54, Goes Ambulance In West-Zeeuws-Vlaanderen komt een oudere vrouw ten val, haar man en diverse andere getuigen bellen naar 112, het sturen van een ambulance was niet nodig volgens degene die de 'alarmlijn' bemen ste. Hoe anders was het in Amster dam waar mevrouw P. Paay (ja die van de playboy) met haar scooter onderuit ging; de ambulance was snel ter plekke. Duidelijk klasse-jus- titie, als er met een Zeeuws-Vlaam se vlag gezwaaid wordt, wordt er over calimero-gedrag gesproken. Als er belasting betaald moet wor den, krijgen we geen korting, de premie voor de zorgverzekering zal ook niet lager uitvallen omdat we in een dunbevolkt gebied wonen. Helaas wordt Zeeuws-Vlaanderen als afgeschreven beschouwd, let al leen al op het feit dat de Hedwige polder aan Antwerpen is verkwan seld door onze politici. Gelukkig kunnen we een beroep doen op onze zuiderburen voor de gezond heidszorg, ondanks dat zij ook pro blemen hebben. A.de Waele H. Dunantstraat 20, Koewacht Scheepvaart Nederland-transportland is een sta tement dat vaak gebruikt wordt. Transport, in-, uitvoer of doorvoer is een belangrijke economische pij ler voor Nederland. Transport over water is een belangrijk onderdeel en milieutechnisch minder belas tend. Veiligheid staat hoog in het vaandel. Gelijktijdig wordt het op leidingsniveau van de mensen die op schepen werken, regelmatig naar beneden bijgesteld door die zelfde overheid. Nu weer een ver eenvoudiging voor sleepbootkapi teins, de grootte en het daarbij be horende vermogen neemt toe en eisen gesteld aan het opleidingsni veau nemen af Het aantal goed op geleiden wordt door de overheid niet gestimuleerd doch systema tisch afgebouwd. Moet er eerst een calamiteit zijn voordat de overheid dit beleid bijstelt? A. Kleinepier Duinstraat 16, Koudekerke Camper In de krant van dinsdag stond een artikel over vrij kamperen met de camper in Zeeland. Vrij kamperen is niet gelijk aan gratis kamperen. Het voordeel van vrij kamperen is dat je niet achter een slagboom ver blijft met je camper. Er wordt ge sproken over het kamperen in Tho- len-stad. Wij zijn op veel plaatsen geweest, maar de camperplaatsen in Tholen zijn de meest ideale. Het is aan de rand van de jachthaven. De toerist met zijn bootje betaalt liggeld, de toerist met zijn camper stageld. Beide toeristen kunnen ge bruik maken van dezelfde voorzie ningen. Tholen breidt het aantal plaatsen uit wegens overweldigend succes. Deze constructie verdient navolging; zoals op de Punt bij jachthaven de Arne, Middelburg. Henk Soepenberg Nederstraat 25, Middelburg Hospice In het artikel over de samenwer king tussen het hospice Kaaskens- huis en Allevo wordt gesteld dat huisartsen vaker moeten kiezen voor het hospice. Alle huisartsen van Schouwen-Duiveland zien in het hospice een meerwaarde en verwijzen hun terminale patiënten naar het hospice daar waar wense lijk. Echter te allen tijde gaat de in dividuele keus van de patiënt en diens naasten voor. De keuze valt vaak op een laatste levensfase thuis. Nu blijkt dat de bezettings graad van het hospice te laag is, is het niet eerlijk om de huisartsen aan te wijzen als degenen die on voldoende naar het hospice verwij zen. De huisartsen hebben bij het initiatief voor het hospice al aange geven dat 4 bedden voor Schou wen-Duiveland misschien wel te ruim was. Overigens is het hospice een multidisciplinaire setting waar in vanaf de oprichting sprake is ge weest van intensieve samenwer king tussen coördinator, vrijwilli gers, verpleegkundigen en huisart sen. Hopen dat dit zo kan blijven. A. Speelman, vz huisartsen ver. (S-D) Charlotte de Bourbonlaan 11, Zierikzee verzekeringen bezorger Freek van der Maas de nodige extra ritjes maken door het WK. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 29