Dunya krijgt toch een plekje Nieuwe N57 slingert zich rond Middelburg 22 zeeland SGP'er: Schandelijk 'paars' moet gewist Eomermenu 2010 16,95 Vrouwenstichting gaat naar welzijnscentrum woensdag 16 juni 2010 Voorgerecht Vitello Tonato of Bourgondische Qiensoep hoofdgerecht Gegrilde Zeewolf met pittige mango saus of Varkenshaas met brie omwikkeld in ham Colada of Creme Brulee Stationsrestauratie Middelburg 0118-637601 www.station-middelburg.nl door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Dunya komt niet op straat te staan. Het ziet ernaar uit dat de Vlissingse vrouwenstichting alsnog een plekje krijgt in het wel zijnscentrum aan de Adriaen Coor- telaan. De dames zijn door het roe uitge nodigd om dat te kortsluiten. Die wilde er namelijk toch al drie loka len huren voor lessen Nederlands als tweede taal. Dunya kan mooi meedoen, is de gedachte. „En we hebben ze van tevoren ge zegd dat wij een huur van acht honderd euro per maand niet kun nen betalen, dus over het bedrag kan kennelijk toch gepraat wor den", analyseert Janny Berg, be stuurslid bij Dunya. Eerder opperde de gemeente Vlis- singen namelijk al dezelfde locatie; voor 825 euro per maand, nog zon der gas, water en licht. Een bedrag dat volgens Dunya niet eens bin nenkomt, laat staan dat ze het kun nen uitgeven. „Van de elfhonderd euro subsidie die we krijgen, moe ten we er al zevenhonderd terugge ven aan WOZ-belasting." Even leek het erop dat de stichting over twee weken op straat zou ko men te staan, met al haar cursisten en gesponsord meubilair. Afgespro ken was dat op 1 juli de sleutels van hun huurpandje aan de Bone- dijkestraat zouden worden ingele verd bij woningcorporatie l'Escaut, die het gaat slopen. Nou wilde die wel een beetje mor relen aan de datum, omdat de bull dozers het oude badhuis toch pas in het najaar naderen, maar daar na zag het er niet erg rooskleurig uit. Dunya slaagde er maar niet in zelf een leeg gebouwtje te vinden. „Er staat gewoon niks betaalbaars leeg. Maar de Adriaen Coortelaan zou perfect zijn. Daar hebben we genoeg ruimte tot onze beschik king en we blijven in het Midden gebied. Daar gaat het om." VEERE - Piet de Visser spreekt er schande van. Als het aan het SGP-raadslid ligt, worden de da ders in de kraag gevat en aan de schoonmaak gezet. Of anders krij gen ze een gepeperde rekening. Want het ziet er niet uit. Alles on der de verf Klopt, reageert zijn wethouder Jaap Melse. Al is het trouwens geen paars, maar roze. Alleen, hij is niet van plan zich daar erg druk om te maken. Ook Oostkapelle wilde gezien wor den toen de Giro-wielercaravaan het dorp passeerde. Dus werden plaveisel en straatmeubilair eens goed in de roze verf gezet. Maar dat niemand daarna de moeite nam alles weer schoon te maken... door Theo Giele MIDDELBURG - De asfalteringsma- chines zijn inmiddels al aan het werk ten noorden van de Veerse- weg, langs de wijk Veerse Poort, het sportpark en de wijk Prooijens- park. Als een zich uitrollend zwart-lint krult de nieuwe N57 om de oostzijde van de stad. Zowel ten noorden als ten zuiden van het Kanaal door Walcheren worden tunnels en viaducten aan gelegd om de nieuwe rijksweg te kunnen kruisen. Het bedrijventerrein Arnestein is voorlopig alleen bereikbaar via de verlengde Ampèreweg. Het via duct over de Torenweg wordt ge schikt gemaakt voor de twee maal twee rijstroken van de N57 die tus sen het knooppunt met de A58 bij Nieuw- en Sint Joosland (De Roode Leeuw) en de rotonde bij Prooijenpark het karakter van een autosnelweg krijgt. Ten noorden van het kanaal zijn de eerste tun neltjes en nieuwe parallelwegen in middels opengesteld of worden nog aangelegd. De nieuwe N57 gaat in december open voor het verkeer tussen de A58 en Seroos- kerke. Rijkswaterstaat hoopt het noordelijke gedeelte, tussen Seroos- kerke en Vrouwenpolder, in okto ber 2011 gereed te hebben. Ook aan dat tracé wordt volop gewerkt. luchtfoto's Joop van Houdt Rijkswaterstaat foto Lex de Meester „Och", zegt Melse, „we hopen dat de natuur z'n werk doet." Dan moet het wel wat vaker en wat har der regenen. Afgelopen weekend nog besloot een aantal onderne mers de natuur een handje te hel pen. Ze stroopten de mouwen op, en begonnen straatmeubilair schoon te poetsen. Frans de Koeijer, secretaris van de plaatselijke ondernemersvereni ging, zou niet weten welke dorps genoten zo kwistig de verfkwast zijn omgesprongen. Maar hij blijkt uitstekend op de hoogte van de ge bruikte kleurstof „Verf op water basis. Gemakkelijk oplosbaar. Ja, het valt wel op. Maar dat wilde ie dereen toch ook: Zeeland op de kaart zetten." 1: Het knooppunt dat de verbinding vormt van de A58 met de N57. Rechtsonder Nieuw- en Sint Joosland, linksboven 5: In de Veerseweg wordt een tunnel voor fietsers en voetgangers gebouwd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 24