Zeeland PZCI 21 Onzekerheid rond school Domburg Tompoucen dankzij Zeeuwse jackpotwinnaar Naaldvakken IP WALCHEREN 22 en 23 27 ONDERWIJS Gemeente Veere te voorbarig, te elfder ure toch nog beroep tegen nieuwbouw De Golfslag Geen rondj'es meer om Michiel almanak Woensdag 16 juni 2010 Nieuwe N57 rolt zich uit om Middelburg Broedende lepelaars houden zich niet aan bestemmingsplan Tip? walcheren@pzc.nl door Henk Postma DOMBURG - Het is de gemeente Veere niet gelukt alle bezwaren weg te nemen tegen nieuwbouw van basisschool De Golfslag in Domburg. Te elfder ure is één van de omwonenden alsnog bij de rechtbank Middelburg in beroep gegaan tegen de verleende bouw vergunning. Dat kan betekenen dat pas over an derhalfjaar kan worden begonnen met de langverwachte bouw van de school, zegt voorzitter Cor Kuy- venhoven van de Archipel scho len. Tenzij de gemeente Veere be sluit de juridische procedure niet af te wachten en op hoop van ze gen toestemming geeft alvast met de bouw te beginnen. Burgemees ter en wethouders moeten zich daar nog over beraden. Het nieuws over het ingediende bezwaar trof de school gisteren als een mokerslag. De gemeente had vorige week laten weten dat er geen bezwaren meer waren, en dat niets de bouw meer in de weg stond. Dat nieuws werd juichend ontvangen en meteen doorge- briefd aan de ouders. Maandagavond nog meldde wet houder Chris Maas triomfantelijk dat de bouwvergunning onherroe pelijk was geworden. Maar hij moest die woorden meteen intrek ken toen hem van ambtelijke zijde werd ingefluisterd dat op het laat ste moment toch nog een omwo nende naar de rechter was gestapt. Bestuursvoorzitter Kuyvenhoven wil alles op alles zetten om toch met de bouw te beginnen. Want de bestaande school in het Singel- gebied is door en door versleten. „Het is een wonder dat je in zo'n oud gebouw nog les kan geven." Maar, zegt hij berustend, „de bal ligt nu even bij het college van B en W." Leerkrachten, ouders en kinderen smachten al meer dan vijf jaar naar een nieuw gebouw. Aanvan kelijk kantte zowat heel Domburg zich tegen de gekozen plek op het voetbal- en overloopterrein bij de Roosjesweg. Ook de stadsraad schaarde zich achter de protestan ten. Anderhalf jaar terug staakte die het verzet in het belang van de schoolkinderen. Ook anderen trok ken hun bezwaren in. Nu blijkt dat één van de omwonenden toch voet bij stuk houdt. Er is steeds vanuit gegaan dat de school zou kunnen verhuizen in de zomervakantie van 2011. Dat streven staat nu op de tocht. MIDDELBURG - De ene oranje tompouce na de andere werd giste ren uitgedeeld bij Bakker Bliek op het Damplein in Middelburg. Cori- ne van de Sande (56) en Irine Schouten (59) vonden ze heerlijk smaken, zeiden ze nadat ze allebei een eerste hap hadden genomen. Ook tal van anderen aten de tompoucen, die door de Staatslote rij waren besteld, ter plaatse op of namen ze mee om er thuis van te genieten. Van de Sande en Schouten kon den gratis snoepen omdat een Zeeuw dik in de prijzen is gevallen bij de Staatsloterij. De winnaar heeft 5,5 miljoen euro gewonnen omdat hij/zij via de bank mee speelde en de jackpot op zijn/haar eenvijfde lot viel. Woordvoerders van de Staatsloterij wilden giste ren niet vertellen waar de winnaar woont. David Delier: „Ze blijven bij ons anoniem." De winnaar heeft zich nog niet ge meld. Dat is volgens Delier niet zo vreemd omdat winnaars van zulke bedragen vaak tijd nodig hebben om te beseffen wat ze is overko men. Hij vertelde ook dat zulke winnaars meestal geen echt gekke dingen doen. „Een andere auto, een nieuwe keuken of badkamer en een luxere vakantie." Winnaars zeggen volgens hem meestal niet hun baan op om te gaan rentenieren. „Ze gaan of iets minder werken of stoppen met de ploegendienst. Maar ze gaan echt niet hele dagen golfen." vussiNGEN - Het gebied rond het standbeeld van Michiel de Ruijter, op het Keizersbolwerk van Vlissin- gen, gaat veranderen. Het zal lasti ger worden om te parkeren en au tomobilisten kunnen niet langer rondjes rijden rond het beeld. De proef om de rijrichting op de bou levard om te draaien, is afgeblazen. De beslissing om de rijrichting al dan niet om te draaien valt later dit jaar, als het verkeerscirculatie plan wordt opgesteld. Tip? redactie@pzc.nl Die verslaggever uit Goes met een voorliefde voor het vrouwelijke ge slacht had zich helemaal verheugd op die dag dat al zijn mannelijke col lega's vrij waren. Een dagje tussen de vrouwen, echt een kolfje naar zijn hand. Maar het verliep anders dan gedacht. De gesprekken gingen niet meer over economie en politiek, maar over bloeiende papavers en dui zendschoon in de tuin. Ook de kook tips vlogen over en weer. Naarmate de tijd verstreek, werd hij stiller en stiller. Gelukkig deed een belletje van een tipgever hem opveren. Een lera res die er na zoveel jaar mee ophield, zou een lintje krijgen. Een van haar specialisaties: het vak naaldhakken. Daar wilde hij het fijne wel van we ten. Helaas had het verkeerd ver staan: niet naaldhakken, maar naaldvakken, zo werd hem uitge legd. De teleurstelling was groot, zo bleek toen hij een kwartier later voor zich uit mompelde: „Naaldvakken, wat moet je daar nou mee." De ene tompouce na de andere wordt uitgedeeld aan het publiek. foto Ruben Oreel Deze week: Madison stoelkussens, diverse trendy dessins Normaal 119,- per 4 stuks. NU 4 STUKS Max. 3 artikelen per klant Druk- en zetfouten voorbehouden Geldig v: Intratuin Kéaéekerke www.intratuin nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 23