Eilandhoppen met de Zeeuwse bagageservice Oproep O Rachel Blok 21 voor installateurs en aannemers Fiets mee met gedeputeerde Frans Hamelink over Verkeersveiligheid Provinciewerk Informatierubriek van de Provincie. Geïnteresseerd in het laatste nieuws? Kijk dan op www.zeeland.nl <3 O Provincie maakt mogelijk Reizen in Zeeland wordt extra comfortabel met de bagageservice. Schrijf u in voor de Meer Met Minder introductiecursus In juü start de Meer Met Minder (MMM) subsidieregeling voor woningeigenaren dse hun woning energiezuinig willen maken en-daardoor een betejv.energielabel krijgen. De Provincie maakt deze regeling mede mogelijk. De MMM premie kan in 2#lshd oplopen tot 1400 euro voor het nemen van 2 energie- labelsprortgen. Voor het succesvol uitvoeren van de regeling is het belangrijk dat in Zeeland zo veel mogelijk installateurs en aannemers, zoals bouwbedrijven, glaszetters en isolatiebe drijven. bekend zijn met de MMM werkwijze; Daarom worden er na de bouwvakvakantie'; cursussen gege-:! ven bij de Technische-Unie in Middelburg [Arnestelnweg ó5),P Door het volgen van de introductiecursus kunt u ook Meer Mei Minder aanbieder worden. Bent u installateur of aannemer dan kunt u zich nu al aanmelden voor deze cursus. Het aantal plaatsen is namelijk beperkt. Kijk voor het aanbod en de: data op http://wAv.cursusiok0t.hl/. Kies installatietechniek en kijk onder duurzaam naar de Meer Met Minder introductiecursus. Zeeland verkennen kan op vele manieren, maar het échte Zeeland ontdek je met de fiets, te voet of te paard. Heerlijk vrij in de Zeeuwse natuur en zilte buitenlucht. Jammer dat dan die zware bagage altijd mee moet. Met de nieuwe Zeeuwse bagageservice is dat probleem opgelost! Uw bagage kan namelijk voortaan van accommodatie naar accommodatie worden vervoerd. Hierdoor wordt reizen in Zeeland extra comfortabel. Service op maat Dankzij een financiële bijdrage van de Provincie heeft Promotie Zeeland Delta in samenwerking met Jan Geldof van 'JG Reizen op Maat' in Vrouwenpolder de baga.geservice opgezet. Niet alleen een bagageser vice van accommodatie naar accommodatie maar ook met een ophaal- en brengservice van huis tot ver blijfadres! Hierdoor is het voor de toerist zelfs mogelijk om de eigen fiets mee te nemen naar Zeeland, ook al komt hij niet met eigen vervoer naar onze provincie. "Door deze bagageservice wordt eilandhop pen daadwerkelijk mogelijk voor iedere fietser. Wil je de Deltawerken trotseren of rustig oversteken met één van de pontjes, je bagage reist je achterna', aldus Reinder de Jong, projectleider bij Routebureau Zeeland. De bagageservice past in het provinciaal beleid om Zeeland nog meer op de kaart te zetten als aantrekkelijke fietsbestemming. Meer informatie: www.vvvzeeland.nl/bagageservice Provinciale Staten Profiel: Statenlid voor de Christenunie. Rachel 125 jaarI is het jongste Zeeuwse Statenlid. Ze is in 2007 afge studeerd aan de HZ communicatie. Inmiddels moeder van een zoontje van anderhalf. Naast deze werk zaamheden besteedt ze haar vrije tijd aan de paardensport. Haar vier paarden verzorgt en traint ze zelf. Rachel Blok is Statenlid sinds 2007 en is lid van de commissie Economie en Mobiliteit. Thema's als open baar vervoer, de biobased economy en visserij en aquacultuur spreken haar met name aan. Verkeersveiligheid een spagaat in Zeeland! Niet alleen onze Commissaris Karla Peijs gaat dit onderwerp aan het hart, maar zeker ook Rachel. 'Wij als Staten hebben een doelstelling om tot nul vermijdbare verkeersslachtoffers te komen en daar voor maken we beleid op twee onderdelen. Aan de ene kant zijn dat infrastructurele maatregelen en aan de andere kant is het beleid gericht op gedragsbeïnvloeding. Maar ergens houdt die provinciale verant woordelijkheid op. Niet heel Zeeland is qua infrastructuur aan te passen. Denk maar eens aan smalle dijkjes omlijst met bomen. Het karakteristieke verliest aan identiteit als je ook dit zou aanpassen. Met andere woorden: mensen horen ook hun eigen verantwoordelijkheid te nemen.' Rachel spreekt haar zorg uit over het feit dat jonge mensen noodzakelijkerwijs aan het gemotoriseerde wegverkeer deelnemen. Ze hebben in Zeeland de mogelijkheid om hun grenzen op te zoeken en er ver volgens overheen te gaan. Met alle gevolgen van dien. 'Zeeland zet veel geld opzij voor verkeersveiligheid, maar zal dat ooit genoeg zijn? Afgezien van de eigen verantwoordelijkheid van weggebruikers blijft de ChristenUnie zich inzetten voor de verkeersveiligheid, want als het om mensenlevens gaat is er maar één mogelijke doelstelling en dat is nul!' Meer informatie over het dagprogramma vindt u op www.zeeland.nl/verkort/nationaallandschap of www.vvvzeeland.nl. Wat zijn gevolgen komst Westerscheldetunnel? De Provincie laat een onderzoek doen door de TU Delft naar de gevolgen voor Zeeland van de in 2003 geopende Wesier- scheldetunnel. Om die reden kunt u deze week misschien een brief ontvangen met de vraag om de enquête in te vullen via www.otb.tudeift.nl/enquete. U wordt gevraagd of. hoe en waarvoor u de Westerschelde tunnel gebruikt. Ontving u geen brief, maar wilt u de enquê te Wét Invullen, dan kan dat via hetzelfde webadres. Graag vóór 5 juli 2010. Wij danken u hartelijk voor uw tijd en moeite! Provincie Zeeland Colofon Redactie afdeling Communicatie en Statengriffie Provincie Zeeland. Opmaak Prepress Provincie Zeeland. Fotografie Mechteld Jansen (Frans Hamelink). Johan van der Heijden [bagageservice). Reageren op deze uitgave van Provinciewerk? Geïnteresseerd in verschenen nota's of wilt u inzage van stukken? Neem dan contact op met de mensen van het informatiecentrum. Via de e-mail infocentrumOzeetand.nl of per telefoon op 0118- 63 14 00. Of schrijf naar Postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Bezoekadres: Provinciehuis, Abdij 6, 4331 BK Middelburg. Vanwege de openbare vergadering van Proviciale Staten op vrijdag 18 juni 2010 verschijnt de provinciale informatierubriek Provinciewerk dit keer ook in uw Dagblad. Zaterdag 26 juni vindt de Publieksdag/Fietsestafette in het Nationaal Landschap Zuidwest-Zeeland plaats. De Provincie Zeeland orga niseert deze dag in samen werking met de gemeenten Borsele, Sluis, Vlissingen en Veere en de drie infor matiepunten Museum Het Bolwerk, De Kamerse Kooi, Terra Maris en de Water schappen. Komt u ook? Op deze dag vinden tussen 10.00 uur en 16.00 uur acti viteiten plaats in West Zeeuws-Vlaanderen, in de Zak van Zuid-Beveland en op Walcheren. Gedeputeer de Frans Hameünk verkent deze gebieden op de fiets. 'Fietsen in West Zeeuws- Gedeputeerde Frans Hamebnk. Vlaanderen is natuurlijk prachtig, maar ik ben be vooroordeeld. Ik woon namelijk in Zaamslag. Ik verheug mij er ook op om De Zak van Zuid-Beveland en Walcheren op de fiets te verkennen. Fiets u deze dag met mij mee?' Vanaf ongeveer 10.30 uur start de fietsroute van 7.5 km vanaf Museum het Bolwerk in IJzendijke. Rond 13.00 uur kunt u 6 km met Frans Hamelink meefietsen in De Zak van Zuid-Beveland vanaf De Schaapskooi in Heinkenszand. Om 15.15 uur start de fietsroute vanaf Terra Maris In Oostkapelle en is 7,6 km lang.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 16