Grontmij timmert aan de weg 13 Hogeschool krijgt lector familiebedrijven INGENIEURSBUREAU Bedrijf zet door overnames in Frankrijk stap naar leidende positie in Europa Verkoop van nieuwe auto's daalt fors 'Maak dakgoot schoon voor zomervakantie' Detailhandel bepleit einde baatbelasting markt -.Mib—rmm Start verkoop 17 vakantiewoningen www.arcusresorts.nl/braakman Ruisend valt het graan woensdag 16 juni 2010 AMSTERDAM - Advies- en inge nieursbureau Grontmij heeft met de overname van de Franse branchegenoot Ginger een stap ge zet naar een leidende positie in Eu ropa. De gisteren aangekondigde aankoop is vergelijkbaar met de overname van het Deense Carl Bro, de grootste in de geschiedenis van Grontmij, in 2006. Grontmij betaalt 120 miljoen euro voor Ginger tegen 170 miljoen eu ro voor Carl Bro. „Wat betreft de expertise en het aantal medewer kers zijn die bedrijven gelijk", ver klaarde bestuursvoorzitter Sylvo Thijsen van Grontmij. De onderneming uit De Bilt be kleedt nu de vierde plaats onder de Europese ingenieursbureaus. Volgens Thijsen zijn alleen Arca- dis, WS Atkins en een niet-beurs- genoteerd bedrijf groter. Belangrijker vindt de topman ech ter de „unieke" activiteiten die de aankoop van Ginger met zich mee brengt en de groeimogelijkheden in Oost-Europa. „Daar hebben we allebei een aanzet gemaakt die we nu samen verder kunnen uitbou wen." Ginger is vooral groot in testen en certificeren, waarbij de winstmar ge „duidelijk hoger" is dan bij an dere activiteiten. Grontmij biedt deze diensten vooralsnog alleen in Nederland en Duitsland, maar zal de diensten nu ook elders gaan le- veren. Daarnaast levert de overna me nog een nieuwe activiteit op voor de klanten van Grontmij: tele com. Thijsen verwacht dat de winstmar ge van Grontmij stap voor stap zal stijgen om, zoals in januari werd aangekondigd, rond de 9 tot 10 pro cent uit te komen in 2015. „Ginger heeft een goede werkvoorraad voor dit jaar en ook op 2011 heb ben we goed zicht", aldus de top man. Hij herhaalde dat „de zon steeds feller gaat schijnen" voor wat betreft Grontmij's eigen activi teiten. Analist Edwin de long van SNS Se curities vond het verrassend dat Grontmij zijn slag sloeg in Frank rijk. „Wellicht had de markt gere kend op een aankoop in het Vere nigd Koninkrijk", aldus Thijsen. Grontmij kent Ginger al sinds 2004. „Nu deed zich een overna memogelijkheid voor." Grontmij maakte gisteren ook be kend „goede voortgang" te boeken met de verkoop van niet-kernacti- viteiten. „Grontmij is in gesprek met een aantal potentiële kopers voor een aantal van deze activa, in clusief Kontrola." BRUSSEL De verkoop van nieuwe personen auto's is in de Europese Unie in mei met 9,3 procent gedaald naar 1.129.508 stuks in vergelijking met mei vorig jaar, meldde gisteren ACEA, de Europese organisatie van autofabrikanten. De daling wordt onder meer toege schreven aan het aflopen van natio nale programma's ter stimulering van de verkoop van auto's. In Ne derland steeg de verkoop van 30.857 nieuwe personenauto's naar 37.107. In Frankrijk en Duitsland daalde de verkoop flink. UTRECHT Vakantiegangers doen er goed aan de dakgoten schoon te maken, zo adviseert ASR Verzekeringen. Wa terschade is na inbraak de meest voorkomende schademelding in de vakantie, 's Zomers valt steeds va ker veel regen in korte tijd. Wordt het water te traag afgevoerd, dan ontstaan lekkages. De kans op in braak neemt af door het instellen van een schakelklok en het op tafel zetten van lege kopjes, zodat het huis een bewoonde indruk maakt. AMSTERDAM De Raad Nederlandse Detailhandel bepleit het opheffen van de baatbe lasting. Aanleiding is een uitspraak van de Hoge Raad over de gemeen te Hengelo. Gemeenten laten via de heffing on dernemers meebetalen aan projec ten als het opknappen van winkel straten. Ondernemers in Hengelo maakten bezwaar tegen de heffing en kregen gelijk bij de Hoge Raad. Eerder leidde een dergelijke zaak in Breda tot dezelfde uitkomst. Aardappelen Frites geschikt 8,50- 10,50 prijshoudend; Export 8,25-9,25 prijshoudend. Granen Tarwe maal telersprijs uit opslag collecterende handel 117,00 per ton. Tarwe voer telersprijs 117,00 per ton. Noteringen worden ook gepubliceerd op de website van de ZLTO www.zl- to.nl ZWOLLE - Hogeschool Wïndes- heim begint een lectoraat Familie bedrijven. Familiebedrijven zijn goed voor ruim 40 procent van de werkgelegenheid en bijna de helft van het Bruto Nationaal Product (BNP) in Nederland. Toch was de wetenschappelijke belangstelling voor deze tak gering. Lector en Be drijfseconoom Ilse Matser zal het vak Familiebedrijven doceren. Volgens Matser wil het lectoraat bedrijven in het MKB ondersteu nen. „Dat gebeurt met sterk op de praktijk gericht wetenschappelijk onderzoek. De resultaten moeten feitelijk meteen toepasbaar zijn. Buiten de universiteit Nyenrode wordt het familiebedrijf nog am per onderzocht. Binnen het MKB zijn familiebedrijven met een aan deel van zeventig procent sterk ver tegenwoordigd. Dit type bedrijven is sterk recessiebestendig. De be drijfscultuur is gericht op continuï teit, de schuldenlast is vaak klei ner, de betrokkenheid bij het be drijf is groot. Daardoor houden ze het over het algemeen langer vol." Volgens Europees onderzoek ver dwijnt tien procent van de familie bedrijven, omdat de opvolging slecht is geregeld. Goed bestuur en bedrijfsoverdracht zijn dan ook de aspecten waarop het lectoraat aan de hogeschool zich zal richten. Verkooplocatie: vakantie-Eiland Braakman Middenweg 1 4542 PN Hoek KRAAKMAN 6% triple netto huur- garantie Prijzen vanaf 127.500,- (incl. inventaris en over drachtsbelasting) Binnenkort ook chalets te koop Uitstekende verhuur- mogelijkheden via Roompot Vakanties Voor meer info: 0118 - 623 100 W JIAOZHOU - De graanoogst is in volle gang in de doorlopend gestegen. Vorig jaar is ruim 123 mil- het land zijn voorzichtig optimistisch voor dit provincie Shandong in het oosten van China. De joen ton binnengehaald, 2,6 miljoen ton meer jaar, ondanks wateroverlast door noodweer in graanoogst in dat land is de afgelopen zes jaar dan in 2008. De vier grootste graanregio's van het noorden en zuidwesten. foto Wu Hong/EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 13