t. toch ree Meldlijn vertelt tip door 0M0 met extra waskracht 8 en 9 buiten Laura hoopt op steun rechtbank Gezonder leven boeit volk niet Verzekeraars dankbaar en verder WK voetbal 2010 IS WALCHEREN 'Onze regering stelt niets voor De paling kan geen kant meer op PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 252e jaargang nr. 137 - los nummer 1,50, zaterdag 2,20 Vandaag bij deze krant de bijlage: DINSDAG 15 juni 2010 - Zonnige perioden 17° mm middelburg - Laura Dekker vol doet aan alle 14 door de rechtbank bepaalde voorwaarden om te be ginnen aan haar solo zeilreis over de wereld. Haar advocaat heeft gisteren tegen over de rechter in Middelburg be toogd dat er geen reden is de on dertoezichtstelling met twee maan den te verlengen. Jeugdzorg heeft daar om gevraagd, omdat de maat regel 1 juli afloopt, maar Dekker nog 'onvoldoende inzichtelijk' heeft gemaakt dat haar tocht ver antwoord is. De 14-jarige wil deze zomer uit Brouwershaven vertrek ken. pagina 23: School geregeld den HAAG - Het lukt niet om Ne derlanders gezonder te laten leven. Het aantal rokers is vorig jaar geste gen ten opzichte van 2008, evenals het aantal mensen met obesitas. Dat blijkt uit gegevens van het Na tionaal Programma Kankerbestrij ding (NPK).> Het NPK stelde zich in 2005 ten doel het aantal rokers te laten da len tot 20 procent van de volwas sen Nederlanders. Daarvan is tot dusver weinig terechtgekomen. Het percentage rokers lag vorig jaar op 28 procent, 1 procentpunt hoger dan een jaar eerder. In 2008 kampte 11 procent van de Nederlanders met ernstig overge wicht, vorig jaar was dat 12 pro cent. UTRECHT - Strafrechtdeskundigen bekritiseren de samenwerking tus sen de meldlijn Meld Misdaad Anoniem en verzekeraars. De tip- lijn speelt jaarlijks zo'n vierdui zend tips door aan het Verbond van Verzekeraars. Dat leidt gere geld tot weigering dan wel terug vordering van schadevergoeding. De verzekeraars betalen jaarlijks zo'n 140.000 euro aan de meldlijn en zijn vanaf het begin af aan bij de totstandkoming ervan betrok ken geweest. De meeste Nederlan ders gaan ervan uit dat alleen over heidsdiensten zoals politie en justi tie van de dienst gebruik maken. Inmiddels krijgen ook energie maatschappijen tips doorgespeeld en denkt de meldlijn aan samen werking met telefoonmaatschap pijen. pagina 3: commentaar pagina 4: Kritiek op controle anonieme tip op kliklijn Eljero Eiia verdient een basisplaats in Oranje reageer op www.pzc.nl reacties: 289 België moet opgesplitst worden eens i'Tfl fl 55% oneens J 45% Zeeland: 2, 3,17 t/m 23; Binnenland: 4 en 5; Buitenland: 6 en 7; Beurs: 10; Economie: 11; Boeken: 12; Cultuur: 13; Weer; 14; Strips: 15; Sport: 24 t/m 29; Consument: 31; Televisie: 34 en 35. Bijlage: Buiten oor bondscoach Bert van Mar wijk was gefeliciteerd met zijn goede invalbeurt. „Ik probeer al tijd een actie te maken. Het maakt eigenlijk niet uit of die ac tie lukt. Want daarna probeer ik weer een actie te maken. Actie, ac tie, actie, dat is mijn spel." In dezelfde WK-groep verraste Ja pan een aantal uren later met een 1-0-zege op Kameroen. Komende zaterdag ic Japan de vol gende tegen stander van Oranje. De aftrap is dan op nieuw om 13.30 uur. johannesburg - Zo voortvarend als vier jaar geleden ging het niet, maar het eindresultaat was het zelfde. Het Nederlands elftal won gistermiddag in Johannesburg zijn openingswedstrijd van het WK. Denemarken moest er met 2-0 aan geloven door een eigen doelpunt van Dan iel Agger en een intikker van de attente Dirk Kuijt. Afgezet tegen de hoge verwach tingen viel het spel zwaar tegen. Aan één belangrijke opdracht van bondscoach Bert van Marwijk vol deed Nederland wel: ook slechte wedstrijden winnen. Pas in de Eljero Elia. De invaller was groten deels verantwoordelijk voor de tweede treffer. Uit zijn schot op de paal scoorde Kuijt in de re bound. „Mijn spel is eigenlijk heel sim pel", ver klaarde Elia nadat hij d Uitslagen Nederland-Denemarken Japan-Kameroen Italië-Paraguay Zie ook de pagina's: 2,3 en 24 t/m 27 Programma vandaag Nw-Zeeland-Slowakijke 13.30 uur Ivoorkust-Portugal 16.00 uur Brazilië-Noord-Korea 20.30 uur www.pzc.nl/wkvoetbal Nieuwe 0M0 bevat nu de extra vlekverwijderaars in één product. 0M0 vlekken zoals gras. modder chocolade aan. voor een uitstekend wasresultaat. Geen enkel ander pakt méér kindervlekken aan dan 0M0 Klein Krachtig is beschikbaar in wit voor al uw witte kleding en color voor al uw favoriete gekleurde kleding. 0M0. de expert in kindervlekken

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 1