binnenland 17 Voetbalhaters maken moeilijke tijden door na Wat voor huis u ook koopt, met een NVM-makelaar bent u beter af! Goed gevoel NVM maandag 14 juni 2010 door Dick Hofland Het WK in Zuid-Afrika is niet voor iedereen een feest. Vooral vrou wen zuchten vijf we ken onder de terreur van het voet bal. Als een televisie op de slaapka mer geen uitkomst biedt, dan toch wel de commercie. Ladies nights in de bios: zwijmelen bij een lief desbrief Het is heerlijk weer, het enorme terras zit bomvol. Tot even over half vier. Dan stroomt het zo goed als leeg. Een paar vrouwen die aan de rosé zitten, weten wel waarom: voetbal. Om vier uur begint er een WK-wedstrijd op televisie. Het Nederlands elftal speelt nog niet eens, maar dat neemt niet weg dat de koorts al flink heeft toe geslagen. Sommige vrouwen vin den het geen ramp. „Het is soms best leuk om naar Oranje te kij ken." Al moet het niet te gek wor den. Er zijn ook vrouwen, en een ver dwaalde man, die er helemaal niets van moeten hebben. Om niet te zeggen dat ze voetbal ha ten. Volgens een onderzoek van bureau Kien gaat het om ongeveer één op de vier vrouwen. Iemand herinnert zich dat ze in haar stu dententijd tijdens een wedstrijd in de bibliotheek ging zitten. „Zelfs tijdens Nederland-Duitsland." Heerlijkere momenten om te stu deren kan ze zich niet herinneren. zie je er ook niets van." In dit soort periodes, weet Joyce, zie je vaak dat groepjes vrouwen het voetbal willen ontvluchten. „Maar als ze toch graag hun man mee wil len nemen, kan die eventueel op de hoogte blijven." Maar alleen als Oranje speelt. Op alle andere da gen is het voetbal echt volkomen uitgebannen. Op internet zijn er diverse sites waar voetbalhaters zich verzame len. „Voetbal: Gruwelijk." „Hoop dat Oranje er als eerste uitvliegt, dan is alles weer normaal." „Ik ga met m'n vriendin naar de bios, lek ker rustig. Ik walg van die commer cie." Laat nou diezelfde bios inspe len op de voetbalmijders. In Hen gelo bijvoorbeeld: Ladies nights tij dens wedstrijden van oranje. Niet 'De gelukkige huisvrouw', maar 'Sex and the City 2' en 'Letters to Juliet', over een romantische va kantie in Verona en een onbeant woorde liefdesbrief Voetbal maakt de verschillen weer eens helder: Mannen komen van Mars, vrouwen van Venus. Op Mars waren de grootste deugden kracht, bekwaamheid, resultaat en prestatie. Op Venus gelden andere waarden: liefde, gevoelens, com municatie, schoonheid en relaties. Een vrouw op het bijna verlaten terras: „Mijn man kijkt naar Messi, omdat-ie van mooi voetbal houdt. Als ik al kijk, dan wil ik Ronaldo zien, maar het voetbal interesseert me niet." Vriendin Ilse: „Jöh, gras is voor koeien." „Die stilte, zalig!" „Het liefst was ik op vakantie gegaan", zegt Anneke. „Maar ja, mijn man en twee zoons krijg ik echt niet mee." Ze heeft pas nog „voor de grap" aan haar man gevraagd of-ie voor de ko mende maand al een flatje had ge huurd. Haar vriendin Ilse bekijkt het praktisch. „We hebben nog een tv op de slaapkamer, dus ik ga veel detectives en mooie films kij ken." Er zijn ook vrouwen die het liefst met vriendinnen een of meerdere dagen er op uit trekken om te chillen en zich lekker te la ten verwennen. Nog niet zoals in Engeland, waar een hotel in deze periode zelfs alleen maar vrouwen toelaat. Tv en krant zijn er verban nen, zodat je niet bang hoeft te zijn ook maar iets van het voetbal te merken. In Nederland gaat het minder rigoureus, al heeft de com mercie er ook behoorlijk op inge speeld. Je kunt inmiddels naar resorts zon der tv, er is korting in de sauna, er zijn romantische films in de bio scoop en op Marktplaats zijn kaart jes voor de Apenheul te koop te gen flinke korting. „Was even ver geten dat er voetbal op tv is", schrijft de aanbieder. Joyce Vink houdt niet zo van voet bal. „Ik blijf er in elk geval niet voor thuis." Dat komt goed uit want ze werkt voor de Veluwse Bron in Ernst en daar kun je je la ten verwennen zonder ook maar iets van het voetbal te merken. Al thans, wie stiekem toch even wil kijken hoe het met Oranje gaat, kan naar een geheel afgeschermd deel van dit 'wellness resort'. „Als je er echt niets van wilt zien, dan Een wellnesscentrum bij Epe biedt vrouwen die aan het WK willen ontsnappen een WK-welness-arrangement, met oranje badhanddoek en oranje badjas. foto CPD Nederland is een land met een rijke architectuurhistorie. Al eeuwenlang bouwen wij in typisch Hollandse stijl of laten we ons inspireren door internationale invloeden. Daardoor vindt u tegenwoordig altijd wel een huis dat bij u in de smaak valt. Heeft u - bijvoorbeeld via funda - een leuke woning gevonden, schakel dan wel een NVM-aankoopmakelaar in. Want met zijn kennis en ervaring kan hij u veel tijd, geld en zorgen besparen. Zo bent u met een NVM-makel'aar altijd beter af. Kijk voor meer informatie op nvm.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 7