sport 141 Angelique van der Meet nadert top vijfhonderd Tafeltenniscup voor Middelburgse hardhitter Ondo blijft overeind in korfbalthriller en handhaaft zich in de tweedeklasse Meisjes MMHC C1 grijpen hockeytitel Turners VTV grijpen zilver in Waalwijk Jeugd X-Treme weer op podium Denise Gunst prolongeert titel Zeeuwen volbrengen Rondje Voorne Swift B1 haalt landelijke finale in Papendrecht maandag 14 juni 2010 arnemuiden - Tafeltennisclub Mid delburg-speler Emiel de Rijke heeft in Arnemuiden beslag gelegd de ABM ICT-Cup 2010. Na zes van de zeven wedstrijden was De Rijke samen met Stefan de Groot (Arnemuiden) over als kans hebber voor de titel. In een knots- gekke finale wist De Rijke De Groot in vijf games te verschalken. Hij doorbrak daarmee de hegemo nie van De Groot, die de Hacken- berg-Cup (eerdere sponsor van het toernooi) de afgelopen zes jaar had gewonnen. De achtkamp ging van start zon der oud-winnaar Daan Mijnsber- gen (Arnemuiden). Hij moest zich afmelden met een tennisarm. Zijn clubgenoot Wilbert Poppe was zijn vervanger. Na drie van de zeven ronden le ken Stefan de Groot, Emiel de Rij ke en Michel Sperling de grootste kanshebbers op de titel. Zij had den al hun wedstrijden gewon nen. Bij Sperling kwam de klad er in toen hij van invaller Wilbert Poppe verloor. Toen daarna team genoot Emiel de Rijke ook nog te sterk bleek, won Sperling geen wedstrijd meer. Hij werd in de eindstand nog voorbijgestreefd door René Lauwerijssen van Mar- kiezaat - die met zijn onorthodoxe speltype een ware plaag bleek voor de jonge spelers - en Max Vleugel (Arnemuiden). Koen van Velthoven (Scaldina), die in de voorrondes ongeslagen was gebleven, speelde een ongeluk kig toernooi en won alleen van Wilbert Poppe. Poppe werd met twee winstpartijen zevende, na Ri chard Tramper, die zijn finalede buut bekroonde met drie overwin ningen. Max Vleugel en Michel Sperling wonnen ook drie keer, maar op onderling resultaat eindig den zij boven Tramper. Vleugel haalde nog een persoonlijk succes je door in de voorlaatste wedstrijd van Emiel de Rijke te winnen. Ook werd hij de beste E-speler van het toernooi. In de finale trok De Rijke het ini tiatief naar zich toe. Hij won de eerste game met 11-7, verloor de tweede met 10-12 en pakte de der de nipt met 13-11. Toen hij in de vierde game met 7-2 voorkwam, leek de wedstrijd gespeeld, maar wonderwel scoorde De Groot acht punten op rij en was het 2-2 in ga mes. In de laatste, beslissende ga me kwam De Groot voor met 1-3, maar De Rijke rechtte zijn rug, kwam met 10-3 voor en won met 11-6. Eindstand ABM ICT-Cup 2010. 1. Emiel de Rijke (TTCM) 7-6, 2. Stefan de Groot (Arnemuiden) 7-6, 3. René Lauwerijssen (Markiezaat) 7-4, 4. Max Vleugel (Arnemuiden) 7-3, 5. Michel Sperling (TTCM)7-3, 6. Richard Tram per (TTCM) 7-3, 7. Wilbert Poppe Ar nemuiden 7-2, 8. Koen van Velthoven (Scaldina) 7-1. OISTERWIJK De hockeysters van MMHC Cl heb ben zaterdag de titel van de regio Zuid gegrepen. In de voorjaarscom petitie werden de Middelburgse meisjes kampioen van de tweede klasse. Op het kampioenentoer- nooi in Oisterwijk won MMHC de poule die uit zeven ploegen be stond. In de finale tegen de andere poulewinnaar, de thuisploeg Ho- Co, scoorde MMHC in de laatste mi nuut uit een strafcorner de 1-0. Za terdag worden de kampioenen tij dens een jubileumfeest gehuldigd. door JaapJan Ritsema goes - De korfballers van Onda blijven tweedeklasser. Zaterdag ontdeed de ploeg zich in een su- perspannende beslissingswedstrijd van Oranje Nassau uit Vlaardin- gen. Spannender dan op het neutrale kunstgras in Bergen op Zoom kon een beslissingswedstrijd niet zijn. Ondo zat in een carrousel van emoties. Vorige week werd de ploeg op een mentale achterstand gezet, toen Ondo in de laatste com petitiewedstrijd van Oranje Nas sau verloor en er een beslissings duel nodig was om de degradant BEBEB38Si8^C0mBÜtMaM— waalwijk - De turners van het Vlissingse VTV zijn in Waalwijk knap tweede geworden in de club- teamfinale van het district Zuid in de categorie instap en pupil 1 en 2 NTS 11. Een combinatieteam van EMM Temeuzen en Thor Sas van Gent werd bij deze wedstrijden derde. Olympia Kapelle eindigde op de vijfde plaats. Bij springwedstrijden in Hoek van Holland was Olympia Kapelle goed op dreef. Vera Goedemondt werd derde, Shannon de Booij vierde, Marleen lorna vijfde en Marit Nieuwenhui- ze achtste. MIDDELBURG Bij de negende landelijke jeugd wedstrijd mountainbike hebben le den van X-Treme wederom po diumplaatsen gehaald. In categorie 1 werd Emma Verloop uit Wissen- kerke eerste meisje. In categorie 3 werd Mick van Dijke uit Wissenker- ke tweede. Aimée Schoe uit Vrou wenpolder ging in categorie 4 met de tweede plaats bij de meisjes naar huis. In categorie 5 behaalde Didi de Vries uit Wilhelminadorp bij de meisjes de eerste stek. Milan Vader werd in categorie 7 tweede. aan te wijzen. En zaterdag begon de ploeg ook al niet goed. Pas hal verwege de tweede helft kreeg On do wat grip op de Vlaardingers. Het gaatje van twee punten werd gedicht (7-7) en het momentum leek voor de Zeeuwen. Zeker toen met nog een minuut te gaan de 8-9 binnenviel. Ondo waande zich zeker van lijfsbehoud. In de slotse conden forceerde Oranje Nassau echter nog een strafworp, die ver zilverd werd: 9-9. In de verlenging van twee keer vijf minuten werd niet gescoord, waardoor de tombo la van de strafworpenserie (beide ploegen acht stuks) nodig was. Met de zesde treffer voltrok junio- beek - Denise Gunst heeft gisteren haar nationale titel wielrennen op de weg geprolongeerd. De dertien- jare inwoonster van Yerseke won in het Limburgse Beek bij de meis jes de sprint van het peloton in de categorie 6. In categorie 1 legde Shirin van An- rooij uit Kapelle beslag op de twee de plaats. Haar plaatgenote Lisan- ne de Munnik werd in deze klasse tiende. Timo de Jong uit Goes werd zevende in categorie 4, Clau dia Jongerius uit Burgh-Haamste de finishte als achtste in categorie 5. In het landelijke wielerfestijn voor renners die het NK mislie pen, werd Tristan Timmermans uit Yerseke vierde. DEN BRIEL Zes Zeeuwse atleten finishten giste ren in het Rondje Voorne, een hard loopwedstrijd over vijftig kilome ter met start en finish in Den Briel. Het duo Robert Carol/John Gue- quièrre (Middelburg) legde het tra ject afin 3 uur en 41 minuten. Anita Joziasse uit Goes was de eni ge vrouw die finishte. Ze noteerde een tijd van 4.27.05. Haar man Giel was iets sneller: 4.18.19, John Kom mer uit Kerkwerve finishte in 5.28.43 en de Middelburgse vete raan Cees van den Bulck in 5.34.18. re Kristy Kolmurs koelbloedig het vonnis, de veelal oranje getinte supportersschare in tranen achter latend. „De gelukkigste heeft ge wonnen", realiseerde de afscheid nemende coach Christiaan Hoef- kens zich. „Ik ben blij dat de nieu we trainer volgend seizoen als tweedeklasser aan de slag kan. En ik ben ook trots op deze jonge ploeg die op deze ervaring verder kan bouwen aan iets moois." Scores Ondo: Ronald Wisse 4, Jeroen Mesu 3, Joris Hoogwerf en Robbie Me- su beiden 1. Benutte strafworpen: Wim Allaart, Jeroen Mesu, Robbie Mesu, Jo ris Hoogwerf, Joanne Knol en Kristy Kolmurs). middelburg - De korfballers van Swift Bi strijden zaterdag op de lan delijke korfbaldag in Papendrecht om de nationale titel. De Middel burgers, kampioen in de hoofdklas se C, nemen het in de eindstrijd op tegen SKF uit Veenendaal. Swift won zaterdag in Gorinchem van LDODK, de Friese kampioen van de hoofdklasse A, met 12-8. Daarmee was het ticket voor de lan delijke korfbaldag binnen. De leeftijdsgenoten van Fortis Bi uit Oost-Souburg veroverden de Nederlandse districtstitel. In Am sterdam was Fortis de sterkste van de vijf districtskampioenen. De finalisten van de ABM ICT-Cup. Uiterst links winnaar Emiel de Rijke, ui terst rechts nummer twee Stefan de Groot. foto Izaak Verkeste door Roeland van Vliet apeldoorn - Tennisster Angeli que van der Meet heeft gistermid dag in Apeldoorn voor het eerst in haar carrière een ITF-toernooi gewonnen. De speelster uit 's-Heer Abtskerke was in de eind strijd van het met 10.000 dollar ge doteerde evenement te sterk voor Kiki Bertens. De setstanden wa ren 7-5 6-3. De negentienjarige Van der Meet stond twee keer eerder in de eind strijd van een ITF-toernooi. Dat was in 2009 in Almere en Ensche de, nota bene in twee opeenvol gende weken. Beide duels, waar van eentje tegen Bertens, gingen verloren. Gisteren nam ze revan che op de tennisster uit Waterin gen. Met de eindzege streek de Beve- landse twaalf punten voor de we reldranglijst op. Daarmee komt de nummer 558 van de wereld op een totaal van 59. „Ik kom daar mee net wel of net niet de top vijf honderd binnen. Ik ben be nieuwd." Van der Meet had een prima week op het zogenoemde Coldec Open. Ze versloeg in aanloop naar de finale achtereenvolgens Denise van der Ben (6-1 6-0), Quirine Lemoine (6-3 5-7 7-5), de Bosnische Sandra Martinovic (4-3, opgave) en de Amerikaanse Claire Min (6-4 6-2). „In de tweede partij was het nog wel even spannend", vertelde de eind- winnares. „Quirine kwam in de derde set namelijk met 4-0 voor, maar toch kwam ik nog terug. Mentaal was ik die wedstrijd heel goed." Die mentale kracht kwam ook op de slotdag van pas. Beide speel sters waren zenuwachtig, omdat ze nog niet al te vaak in een ITF-fi- nale stonden. Van der Meet kon het best met die spanning om gaan. Ze zag Bertens op een gege ven moment knakken. „Maar ik was pas zeker toen het 7-5 6-3 was." Deze week doet Van der Meet mee aan een gelijksoortig ITF-toernooi in Alkmaar. Een week later slaat ze haar kamp op in Rotterdam. Angelique van der Meet viert haar toernooizege. foto Coldec Open ABM

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 77