Beachhandbal populairder Walcherse selectie wint op valreep Regiotoernooi 401 Waterpoloërs Stormvogel grijpen naast de beker Vermeulen wint 15 kilometer Peelanderloop KWALIFICATIETOERNOOI Brabantse teams gaan er met de prijzen vandoor maandag 14 juni 2010 EINDHOVEN - De waterpoloërs van De Stormvogel zijn er zaterdag niet in geslaagd de beker te vero ver. In de finale in Eindhoven ver loren de Vlissingers met 7-4 van HZ&PC. De Stormvogel had lange tijd goed uitzicht op een beter resultaat. De Vlissingers kwamen in de eerste periode op voorsprong dankzij een treffer van Jasper Rouwendal. Binnen elf seconden was het ech ter 1-1 door een afstandschot van HZ8tPC. In de tweede periode zet te Martijn Mechielsen zijn ploeg uit een strafworp opnieuw op voorsprong, waarna Pim Bekkers de marge vlak voor rust vergroot te: 1-3. Bij beide ploegen werd in de twee de periode twee maal een man uit het water gestuurd, maar ze wis ten daarvan niet te profiteren. HZ&PC ging daarna beter spelen en nam in de derde periode het initiatief. De Brabanders kwamen al snel op gelijke hoogte en namen vlak voor het eind van het derde kwart zelfs een voorsprong: 4-3. Pim Bekkers schoot De Stormvo gel in extremis echter nog naar 4-4. In de laatste periode ging het helemaal fout voor de Vlissingers. Er werden teveel overtredingen ge maakt en de bal werd niet meer rondgespeeld. HZ&PC kwam op 5-4 en miste daarna twee maal met een man meer. Toen het an derhalve minuut voor tijd 6-4 werd, was de droom op een prijs voor De Stormvogel weg en kon HZ&PC in de laatste minuut nog 7-4 scoren. KAMPERLAND - Alwin Vermeulen doet niet vaak mee aan hardloop wedstrijden, maar wanneer de in woner van Kwadendamme aan de start verschijnt, heeft hij vaak suc ces. Ook gisteren in de Peelanderloop in natuurgebied De Schotsman bij Kamperland, waar hij de wedstrijd over vijftien kilometer won. Ver meulen versloeg na drie ronden van vijf kilometer Middelburger Wim van Sparrentak (tweede) en Vlissinger Robin Hofland. Bij de vrouwen was de Middel burgse Rianne Flikweert het snelst, voor haar plaatsgenote Nan cy Soolsma. De tien kilometer was een prooi voor André van Maldegem uit Ga- pinge. Hij bleef Arjo Verhage uit Aagtekerke voor. Derde werd Miel Verheijen uit Kortgene. De vijf kilometer werd gewonnen door Kris Dervaux uit Oostende, een Belg die in Zeeland regelmatig aan wedstrijden over kortere af standen meedoet. Floris Wille- boordse uit Vrouwenpolder werd tweede, Patrick de Vos uit Katten- dijke derde. De Peelanderloop was gisteren toe aan zijn vierde editie. Er kwamen 130 deelnemers aan de start en de organisatie was in handen van Tis- ha Abuys van TA Makelaars. door Merlijn van Dierendonck KAMPERLAND - Het beachhand- baltoernooi van SV Orion uit Heinkenszand en het Goese GSC dat gisteren voor de vierde keer ge houden werd bij de Banjaard, zorg de bij mensen die naar het strand gingen voor verbazing. Handbal op het strand hadden ze nog nooit gezien. Verscheidene mannen- en vrou wenteams uit Zeeland, Brabant en Zuid-Holland deden mee, met als inzet een plek op het NK be achhandbal dat 4 en 5 september in Scheveningen gehouden wordt. Beachhandbal is geen alledaagse sport, maar toch wint deze tak aan populariteit, net als bijvoorbeeld- het beachsoccer. Er is ook al een WK beachhandbal gepland in An talya. Naast het feit dat beachhand bal op zand wordt gespeeld, waar door het fysiek een stuk zwaarder is dan bij het normale handbal, zijn er ook aangepaste regels. Zo kunnen er extra punten gege ven worden voor spectaculaire doelpunten en wanneer een keeper scoort. „Beachhandbal heeft eigenlijk alles", zei Jannie de Pundert, mede-organisator van het toernooi en verbonden aan Orion „Het is snel en spectacu lair." Een beachhandbalteam bestaat uit acht spelers, van wie er vier in het veld staan. „Er wordt veel gewis seld. Omdat het erg zwaar is, gaan op een gegeven moment (meestal na een doelpunt) twee spelers er uit en komen er twee verse spelers in", legt De Pundert uit. De fysie ke inspanning werd gisteren nog eens verhoogd door het type spel dat de meeste teams speelden. Met een hoog baltempo en snelle com binaties probeerden ze door de ver dediging van de tegenstander te breken. En waar spelers in de zaal nog wel eens een individuele actie willen maken, draait het bij het be achhandbal vooral.om samenwer king. De twee Beveïandse handbal verenigingen organiseerden het toernooi voor de afdeling Brabant, waar zij zelf ook onder vallen. In zet van het toernooi, waaraan spe lers vanaf de B-jeugd konden mee doen, was deelname aan het NK in Scheveningen. Hoewel er vijf Zeeuwse teams kans maakten op het titeltoernooi, gingen vooral de Brabantse teams er met een kwali ficatie vandoor. Het vrouwenteam van EMM (Mid delburg) presteerde het best door als tweede te eindigen in de poule. Orion werd vierde bij de vrouwen en zesde bij de mannen. door Klaas Verspoor OUWERKERK - Lange tijd leek het Schouwen-Duiveland elftal onder de 23 jaar zaterdag de derde editie van het Jaap Goud Regiotalenten- toernooi op zijn naam te schrij ven. In de slotminuut van het laat ste duel met de Walcherse leeftijds genoten ging het alsnog mis, waar door het Walchers elftal op doelsal do de toernooizege voor zich op eiste. De zesde en laatste wedstrijd van het evenement op sportpark 't Eul- tje in Ouwerkerk moest de beslis sing brengen. Walcheren en Schou wen-Duiveland hadden de eerste wedstrijden met speels gemak ge wonnen van het Reimerswaals elf tal en dat van Goeree Overflakkee. Walcheren opende het toernooi met een 7-1-zege op Reimerswaal en won later met 4-0 van Goe ree-Overflakkee. In het slotduel, dat een echte fina le was, zorgde JVOZ-speler Ray Kroon (komend seizoen spelend bij Goes) op aangeven van Mats Willemse met een lob over de doelman voor de 1-0. Schouwen liet daarna kansen op 2-0 liggen, waarna Walcheren vlak voor tijd via een vrije trap van Hoek-spits Josimar Pattinama op 1-1 kwam. Dankzij de treffer won Walcheren het toernooi op doelsaldo. Eindstand: 1. Walchers elftal 3-7 (12-2), 2. Schouwen-Duivelands elftal 3-7 (7-1), 3. Goeree-Overflakkees elftal 3-3 (3-9), 4. Reimerswaals elftal 3-0 (3-13). Dimitri Hooftman is aan de bal namens het Schouwen-Duivelands elftal tot 23 jaar. foto Dirk-Jan Gjeltema - -• - -:-'vT T--. 7,;, Een speelster van Orion uit Heinkenszand schiet op het doel van Camelot. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 76