361 sport Tyler Farrar is nog een I In de bezemwagen met een volle neef van Ivan B Van kilometer tot kilometer 1 maandag 14 juni 2010 Eerste etappe, Middelburg-Goes, 191.3 kilometer. 12.30 uur: Het peloton gaat van start op de Markt van Middelburg. 20 km. Twee renners sluipen weg, David Boucher (Landbouwkre diet) en Wouter Mol (Vacansoleil). 42 km. De twee leiders hebben 2.30 voorsprong op het peloton. 44 km. Alessandro Raisoni eerste uitvaller na, een valpartij. 85 km. Tussensprint gewonnen door Wouter Mol voor David Boucher, Tyler Farrar wordt derde. 93 km. De twee koplopers moeten wachten voor een openstaande brug. Voorsprong loopt terug van vier minuten naar 1.50. 152 km. Koplopers ingerekend in Kapelle. David Boucher wordt aan gereden en met verwondingen naar het ziekenhuis vervoerd. 165 km. Zes leiders, met Jack Bo- bridge, Tom Stamsnijder, Tom van den Houte, Job Vissers, Arnoud van Groen en Johim Ariesen. Ze krijgen een kleine voorsprong. 172 km. Peloton compleet. Tyler Farrar wint bonisprint voor Jos van Emden. 178 km. Kopgroep- met vier man van Garmin (onder andere Farrar en Bobridge) en twee van Rabo bank (Van Emden en Brown). 191 km. Mitchel Docker van Skil wint verrassend de eindsprint, voor Tyler Farrar en Graeme Brown. Farrar wordt de nieuwe lei der, voor Jos van Emden. Tweede etappe Terneuzen-Ter- neuzen, 195 kilometer. 12.00 uur. Het peloton vertrekt vanaf de Markt in Terneuzen. 15 km. Drie renners ontsnappen: Geert Omloop, Nicky Cocquit en Sander Oostlander. 38 km. Geert Omloop wint de eer ste tussensprint. 45 km. Voorsprong loopt op naar 3.55 min. 58 km. Jorge Montenegro van An- dalucia komt ten val en wordt afge voerd naar het ziekenhuis. 110 km. Koplopers hebben nog twee minuten op de kasseistrook -van de Smokkelweg. 140 km. Voorsprong bij eerste doorkomst in Terneuzen 1.40 min. 164 km. Peloton maakt eindelijk tempo. Frederik Veuchelen van Va cansoleil rijdt naar de kopgroep. 178 km. Koplopers gegrepen, ploeg van Tyler Farrar bepaalt het tempo in het peloton. 195 km. Robert Wagner wint de sprint voor Farrar en Brown. Tyler Farrar is eindwinnaar. Robert Wagner steekt een vingertje op als hij in Terneuzen als eerste over de finish komt. Links naast hem Tyler Farrar (t\ door Frits Bakker 5 de onbekende Australiër Docker (links), Tyler Farrar (rechts) te foto Willem Mieras TERNEUZEN - De sprintsnelheid van Tyler Farrar laat het in de Del ta Tour nog wel eens afweten. De Amerikaan, één van de kansheb bers om in de Tour de France etap pes te winnen, verloor vorig jaar van Alessandro Petacchi en Robert Wagner. Zaterdag werd Farrar in Goes verslagen door de volstrekt onbekende Australiër Mitchell Docker, gisteren in Terneuzen op nieuw door Robert Wagner. Maar die missertjes kan Farrar zich ver oorloven. Net als vorig jaar werd hij toch weer eindwinnaar van de Delta Tour Zeeland. De 26-jarige Amerikaan was in de derde editie van de Zeeuwse prof- koers niet alleen de renner met de grootste internationale reputatie, hij maakte die faam ook weer waar. Dat deed ook de Duitser Ro bert Wagner uit de ploeg van Skil Shimano met zijn tweede zege op rij in Terneuzen. Net als vorig jaar versloeg hij Farrar met zijn explo sieve sprintkracht. Het weekend van Tyler Farrar, win naar van de blauwe leiderstrui en de groene puntentrui, werd daar door niet opgesierd met een dag succes. Zijn sprint was nog te kwetsbaar. De etappezeges gingen naar Jos van Emden in de proloog van vrijdag, Mitchell Docker in de etappe van zaterdag en Robert Wagner gisteren in de slotrit. De moraal van Tyler Farrar, zo be weerde hij, is er drie weken voor de Tour de France niet door aange tast. „Ik heb na de Giro even rust genomen en ga nu naar mijn top vorm werken", zei de topsprinter van Garmin, die in de Tour zal worden gegangmaakt door Julian Dean en Robert Hunter. Met een jonge ploeg om zich heen domineerde Farrar in de Delta Tour wel de hele koers. Op de kas seistroken in Zeeuws-Vlaanderen, die er gisteren droog bij lagen en waar geen zuchtje wind stond, kon de leider zonder dreiging van de concurrentie naar de finish rij den. En zaterdag maakte zijn ploeg de slag in de finale. Vier renners van Garmin, met Farrar, reden weg met een kopgroepje. Rabo- door Koen de Vries MIDDELBURG - Het lijkt een eenza me opdracht, inzittende zijn van de bezemwagen tijdens een wieler koers. En dat is het ook, want de chauffeur en het jurylid kunnen tijdens de eerste etappe van de Delta Tour Zeeland om precies te zijn één wielrenner in hun busje verwelkomen. Aan de andere kant: ze horen er, als dertigste van de tweeëndertig volgwagens, 170 van de 191,3 kilo meters tussen Middelburg en Goes helemaal bij. Pas tijdens de laatste twee rondjes rond finishplaats Goes rijden ze van alles iedereen verlaten achter de allerlaatste wiel renner aan. Honk Pieters zorgt er meteen bij het vertrek van de Middelburgse Markt voor dat de stemming er goed in zit. „Veel renners gaan we vandaag niet zien", kondigt hij aan. Pieters, afkomstig uit Heikant, is jurylid. Hij moet er in de eerste etappe van de Delta Tour op toe zien dat de veiligheid van de ren ners ook achterin de koers gewaar borgd is. Ook zorgt hij ervoor dat alle renners die opgeven worden genoteerd. Stel je voor dat er een tje het parkoers afsnijdt en alsnog in de voorhoede finisht! Dat zou niet eerlijk zijn. Chauffeur is Frans Meijer uit Veere. Achter de laatste renner blij ven rijden is zijn devies. Voorlopig hoeft hij daar echter niet op te let ten. Het peloton doet rustigjes aan, alle renners kunnen volgen. Het enige dat Meijer hoeft te doen is de wagens voor hem volgen. Soms kost dat moeite, want zijn Opel Movano (met twaalf zitplaat sen) accellereert aanmerkelijk tra ger dan de luxe wagens voor hem. Vijfenveertig kilometer sukkelen ze achter de massa aan, Meijer en Pieters, maar dan is er werk aan de winkel. Bij Zierikzee valt de Italiaan Ales sandro Raisoni over de Oekraïner Dmytro Krivtsov. Raisoni bezeert zijn knie, geeft op en neemt in zijn zwart-gouden wielerpak van de ploeg CarmioOro plaats in de bezemwagen. Hij blijkt een aardi ge vent. De blessure valt mee, ver telt hij. Morgen kan hij waarschijn lijk alweer fietsen. Raisoni is 26 jaar, tweedejaars prof en komt uit her stadje Cassano Magnago, in de buurt van Varese. En wat interes sant is: hij is een volle neef van Gi ro-winnaar Ivan Basso! Hun moe ders zijn zussen. Ja, ze trainen vaak samen. In de winter althans. In de zomer rijden ze een ander programma. „Want Ivan is een stuk beter dan ik", lacht Raisoni schaapachtig. Ze zijn goede vrienden, doen veel samen. Maar de Giro-zege van dit jaar heb ben ze nog niet gevierd. Ivan heeft het te druk en hoeft het niet zono dig te vieren. „Ivan tranquilo", ver duidelijkt Raisoni. Cassano Magnago blijkt een broed plaats van wielertalent. De uitval ler noemt een hele rits namen van renners die uit die plaats of omlig gende dorpen komen: Nardello, Garzelli, Paolini, Andreotti, Noë, Colli, Zanini, Colombo, Peron en niet te vergeten Claudio Chiappuc- ci. „Mijn beste vriend", zegt Raiso ni. „Hij is 48, maar rijdt nog steeds heel sterk. Bergop kan ik hem niet bijhouden." Bij de ravitaillering in Tholen stapt Raisoni over in een auto van de ploeg. De eenzaamheid slaat weer een beetje toe in de bezem wagen. Bij Kloetinge is het wach ten op vroege vluchter Boucher. Hij is gevallen en de vraag is: gaat hij door of stapt hij af Als hij op een brancard wordt gelegd is het

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 72