Contador op schema voor de Podiumplekken De Die Zeeuwse dressuurruiters op en Stap in Eindhoven 341 DAUPHINÉ LIBËRÉ Alberto Contador is de huizenhoge favoriet voor de Tour de France, die over tweeënhalve Rabo-kopman Denis Mentsjov duikelde m W6Gk lil ROtt0rd3.m begint. werd 25e, op 14.08 minuten achterstand. _a dreef tijdens nationale titelstrijd Hewitt beëindigt reeks Federer in Halle Volleybalsters Oranje zesde in Montreux Smeets en Nijboer koplopers op NK Djordjevic krijgt contract bij PSV Audi's domineren in 24 Uur van Le Mans maandag 14 juni 2010 het slotweekend ver uit de top tien. Hij wB B B B Her "SS* B mB m^B B "*ss wu> B ^B door Koen de Vries HALLE Lleyton Hewitt heeft gisteren ten koste van Roger Federer het grastoernooi van Halle op zijn naam gebracht. De Australische tennisser versloeg in de finale de Zwitserse nummer twee van de wereld met 3-6 7-6 (4) 6-4. Roger Federer, de zesvoudig win naar van Wimbledon, won het toernooi in Halle vijf keer. Hij had sinds de wedstrijd tegen de Duit ser Nicolas Kiefer in 2002 geen ne derlaag meer geleden in de Duitse stad. MONTREUX De Nederlandse volleybalsters heb ben het toernooi om de prestigieu ze Montreux Volley Masters 2010 af gesloten als zesde. Het team van bondscoach Avital Selinger verloor gisteren de wedstrijd om de vijfde plaats van Polen met 3-0 (25-21 25-22 25-12). Oranje had Polen in de groepsfase nog verslagen. De toernooizege ging naar China. De Aziatische vrouwen versloegen de Verenigde Staten met 3-1 (23-25 29-27 25-22 25-20). Het brons- was voor Cuba. EINDHOVEN Het NK schaken in Eindhoven kent na drie speelronden twee leiders. Zowel Jan Smeets als Friso Nijboer kwam gisteren op 2,5 punten. Smeets bracht Dimitri Reinder- man zijn derde nederlaag op rij toe. Nijboer wist een klein voor deeltje tegen Benjamin Kok uit te bouwen en in het toreneindspel te verzilveren. Bij de vrouwen lijkt Zhaoqin Peng op haar twaalfde Nederlandse titel af te stevenen. In de derde ronde boekte ze haar derde overwinning. EINDHOVEN PSV heeft aanvaller Milos Djor djevic aangetrokken. De Servische jeugdinternational tekende een contract voor één jaar in Eindho ven, met een optie op nog twee sei zoenen. Djordjevic was afgelopen seizoen op proef bij PSV en wist de techni sche staf daarbij te overtuigen van zijn kwaliteiten. De aanvaller gaat in eerste instantie in Jong PSV spe len. LE MANS De Franse autocoureur Romain Du mas heeft gisteren samen met de Duitsers Timo Bernhard en Mike Rockenfeller in zijn Audi R15 TDI de 24 Uur van Le Mans gewonnen. De drie legden op het 13,692 kilo meter lange parkoers in 24 uur 397 ronden af. Voor Audi was het de negende eindzege in de beroemde autorace. Ook de andere twee podiumplaat sen werden bezet door Audi's. Beste Nederlander was David Hart. Hij eindigde met de Franse rijder Stephan Gregoire en Jerome Poli- cand in een Corvette C6.R als vijf tiende. door Roeland van Vliet eindhoven - Terneuzenaar Stefan de Die is zaterdag op het open Nederlands kampioenschap lan- gebaanzwemmen in Eindhoven tweede geworden op de 200 vrij. Een dag later tikte de 23-jarige EK-ganger als derde aan op de 100 vrij. De tijden die de Zeeuws-Vlaming in het Pieter van den Hoogenband Zwemstadion klokte, waren niet bijzonder snel. Voor de 200 vrij had De Die 1.51,10 minuten nodig, voor de halve afstand 51,19 secon den. Er was gisteren ook een po diumplaats voor Judith Stap. De zwemster van De Stormvogel greep met 4.59,37 minuten, een persoonlijk record, het brons op de 400 vrij. Op de 100 rug kwalificeerde Stap zich met 1.06,98 voor de B-finale, maar die liet ze lopen. Haar clubge note Merel van der Ent deed wel mee in die race. Ze was als veer tiende door de series gekomen (1.07,56; een persoonlijk record) en werd daarna dertiende in de B-finale (1.06,80; ook in een pr). Sonny Corré van Luctor et E- mergo verraste zaterdag met een zesde plaats op de 800 meter vrije slag. Zijn tijd van 9.10,40 (een persoonlijk record) betekende zelfs een vierde plek bij de jeugd 1 en 2. Overige Zeeuwse uitslagen. Vrouwen. 100 vrij: 19. Manon Minne- boo 59,41; 21. Merel van der Ent 59,55 (pr). 50 vlinder: 19. Manon Min- neboo 29,47; 25. Judith Stap 30,02. 50 school: 13. Manon Minneboo 34,69 (34,66 in series). 50 rug: 13. Merel van der Ent 30,93 (pr), 31,10 in series; 21. Judith Stap 32,05. de steeg - De Zeeuwse ruiters en amazones hebben het op het NK dressuur in De Steeg uitstekend ge daan. De voormalige Schorenaar Laurens van Lieren, tegenwoordig woonachtig in Stad aan 't Haring vliet, had het meeste succes. Hij won het eindklasement van de klasse ZZ Zwaar, dankzij een voor treffelijke kür op muziek. Raz Nitzani van Stal Hexagon uit Schore had vrijdag de eerste proef gewonnen, maar kwam met Hexa gons Wellnetta in de kür net te kort. Ze werd tweede in het eind klassement. In de klasse ZZ licht werd Nitza- ni's stagenote Thamar Zweistra tweede. Met Hexagons Zodinde moest ze alleen Kirsten Beckers met Broere Valdez voor laten gaan. Opvallend is dat Zodinde en Well netta beide nakomelingen zijn van de uit de VS teruggekeerde hengst Louisville en dat ze beide een moe der hebben met Rubiquil-bloed. Tessa Baaijens uit Goes veroverde met Kashmir op het NK aangepas te sport zilver en brons in de cate gorie Grade III. In de teamwed strijd (tevens observatiewedstrijd voor de wereldruiterspelen in Ken tucky) werd ze met de merrie Ria- na tweede en met de ruin Kashmir derde. In de individuele proef eindigde ze met Kashmir als tweede (67,1 procent) en Riana als derde (64,70 procent). In de finale mocht Baa ijens met slechts één paard star ten. Met Kashmir won ze zilver met 70,08 procent. De 'zware tour was bij absentie van verschillende toppers (Van Grunsven, Cornelissen, Schelle- kens-Bartels) een one-man-show van Edward Gal. Met Totilas won hij met een straat lengte voorsprong. Thamar Zweis tra legde met Hexagons Ortello be slag op een fraaie zesde plaats in het eindklassement. m w Alberto Contador wint de zevende etappe van de Dauphiné Libéré voor Janez Brajkovic, die een dag later de eindoverwinning op zou strijken. foto Laurent Cipriani/AP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 70