En weer laat Engelse keeper Klose maakt reputatie waar 321 sport Zuid-Korea straft blunders af Slovenië gelukkigste in armetierig duel een nationaal trauma en zet de passionele Aantal Enge,se hoo,i'3ans dat ziJ" paspoort moest Amerikanen op het spoor van het 1-1-gelijkspel. afreizen. maandag 14 juni 2010 PORT ELIZABETH - Het wordt een steeds groter raadsel hoe Grieken land er ooit in geslaagd is om zes jaar geleden Europees kampioen te worden. De eerste wedstrijd van het WK draaide zaterdag op een enorme deceptie uit. De ploeg verloor met 2-0 van Zuid-Korea. Niets eens de uitslag, maar de ma nier waarop die nederlaag tot standkwam doet het ergste vre zen. De Grieken beschikken over een oude coach en een belegen, stramme ploeg. Het statische voet bal zonder-positiewisselingen is al even voorspelbaar als fantasieloos. Eigenlijk verschilt het niet eens zo veel van de manier waarop Otto Rehhagel het land in Lissabon naar de grootste triomf uit de Griekse voetbalgeschiedenis voer de. Daar werd hij gekroond tot Ko ning Otto en Rehakles. Bovendien hield de voetbalbond een blind vertrouwen in de Duitser. Na de wanvertoning in Port Elizabeth heeft het er alle schijn van dat de Duitser te lang is blijven zitten. Griekenland kreeg geen moment greep op de beweeglijke en fysiek ijzersterke Zuid-Koreanen. Vanaf de bank kwam Rehhagèl niet ver der dan voorspelbare wissels, die niets aan het wedstrijdbeeld veran derden. Het Zuid-Korea van Jung-Moo Huh bouwde op spelers' als Young Pyo Lee en Ji Sung Park, die onder Guus Hiddink en Dick Advocaat ook al een belangrijke rol vertolkten. De rest van de ploeg oogde vooral degelijk, met spits Chu-Young Park als enige dis sonant. Uit niets viel af te lezen dat hij als tiener naar Brazilië was getrokken om op de academie van Zico een opleiding te volgen. Zuid-Korea had ook geen grootse daden nodig om aan de eerste drie WK-punten te komen. In de ope ningsfase liep Lee Jung Soo bij de tweede paal een vrije trap binnen. Na de pauze strafte voormalig PSV' er Ji Sung Park een enorme verde- digingsfout van Vyntra af ENGELAND-VERENIGDE STATEN De Engelse doelman Robert Green versterkt inleveren en daardoor niet naar Zuid-Afrika kan Het drama van Robert Green. door Theo Brinkman POLOKWANE - Niet het voetbal, maar de keepers hebben in de eer ste speelronde van groep C de aan dacht getrokken. Na de Engelse keeper Robert Green was het giste ren de beurt aan de Algerijnse doelman Faouzi Chaouchi om het blunderfestival te vervolgen. Door de 1-0-overwinning gaat Slovenië aan de leiding in groep C. De keeper van Algerije ging bij de eerste groepswedstrijd van de Noord-Afrikanen tegen Slovenië tien minuten voor tijd verschrikke lijk in de fout. Zo bezorgde hij Slo venië een niet meer verwachte overwinning. Het was voor de Slovenen de eer ste zege op een WK, nadat het de buut in 2002 teleurstellend was verlopen met drie nederlagen. Het team van bondscoach Matjaz Kek is na één speelronde zelfs koplo per in de poule. De vraag is hoe veel waarde daaraan mag worden gehecht na de armetierige wed strijd van gisteren. Algerije-Slovenië was een duel in de marge van het WK. Weinig kan sen, geen opvallende spelers. De meest in het oog springende spe lers waren twee Algerijnen en dat hadden de twee liever niet gehad. Abdelkader Ghezzal deed van zich spreken door een rode kaart, ter wijl hij pas een kwartier in het veld stond. Een onnodige hands bal leverde de invaller zijn tweede gele kaart. Dramatischer was het moment van doelman Chaouchi. Tien mi nuten voor tijd greep hij volledig mis bij een onschuldig schot van Robert Koren, op een wijze die deed denken aan de blunder van de Engelsman Green een dag eer der. „Dit blijkt de groep des doods te zijn. Tenminste, voor keepers", sprak BBC-presentator Gary Line- ker cynisch. DURBAN - Duitsland heeft zich in de eerste WK-wedstrijd direct ge presenteerd als een van de kandi daten om ver te komen dit toer nooi. De ploeg won overtuigend met 4-0 van het Australië van coach Pim Verbeek dat zeer pover uit de WK-startblokken kwam. Verrassend in de opstelling van Joachim Löw was de spitspositie van Miroslav Klose. De man die bij zijn club Bayern München en het Duitse elftal al maanden in een door het hele land besproken vormcrisis verkeert, maakte in de 24e minuut zijn trainers vertrou wen nog even belachelijk door bij een 1-0-stand (goal Lukas Podols- ki) voor open doel hoog over te schieten. Maar drie minuten later zette hij alles recht. Een voorzet van Philipp Lahm werd door Klose met doodsverach ting ingekopt: 2-0. Op volle snel heid een luchtduel aangaan met een keeper die eveneens op volle snelheid jouw kant op komt, duidt op een eigenschap die een goede spits kenmerkt: moed. Dat de 37-ja- rige Australische doelman Mark Schwarzer van Fulham zich door Klose liet intimideren en de bal dus niét had, betekent dat de Au stralische sluitpost aan kwaliteit heeft ingeboet. Bij Australië stelde Verbeek de 'Ne derlanders' Jason Culina (ex-Ajax, -FC Twente, -De Graafschap en -PSV, nu Gold Coast United) en Luke Wilkshire (ex-FC Twente, nu Dinamo Moskou) op. In de twee de helft, toen meer offensieve kracht nodig was, kwamen daar nog eens Brett Holman (ex-NEC, nu AZ) bij en later Nikita Ruka- vytsya, de van origine Oekraïner die door FC Twente afgelopen sei zoen aan het Belgische Roeselare werd verhuurd. Het mocht allemaal niet baten, ze ker niet toen in de 56e minuut Tim Cahill na een tackle van achte ren zwaar werd gestraft door de Mexicaanse arbiter Marco Rodrigu ez: direct rood. En het was hele maal voorbij met de Australiërs toen in de 67e minuut Thomas Müller 3-0 aantekende en invaller Cacau er twee minuten later 4-0 van maakte. De doorgaans karak tervolle Australische ploeg, die het volgens Verbeek vooral moet heb ben van defensieve kwaliteiten, heeft de komende dagen de taak zichzelf weer bijeen te rapen. Het jongste Duitse elftal sinds 1934, gemiddeld nog geen 25 jaar, presenteerde zich in Durban tegen de Australiërs als een kandidaat voor een langere WK-aanwezig- heid. Snelle combinaties, sterk fy siek verdedigen en veel beweging in de aanval maakten Australië af en toe tot speelbal. Door het natio nale Duitse thema van Kloses vorm kan na gisteren een streep. En misschien nóg belangrijker: ook de afwezigheid van de gebles seerd afgevallen teamleider en spel verdeler Michael Ballack hoeft geen onderwerp meer te zijn. De Duitsers kunnen zonder hem.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 68