Ideale piekmoment is bereikt mmi VERMOEDELIJKE OPSTELLINGEN 42 en 43 NU OF NOOIT Sneijder co mogen het nu gaan waarmaken 34 en 35 Bert van Marwijk: Bal maakt gekste capriolen Vier spelers van RCS gaan naar Vlissingen Eerste toernooizege Van der Meet Vol#- ab het' WK nletuvyop: Soccer City stadion, Johannesburg •gebouwd in 1987 j •plaats voor 94.700 toeschouwers f Soccer City is voor het WK verbouwd, er is een tweede laag toegevoegd en een dak over het gehele stadion. Van Bronckhorst Van der Vaart Poulsen Rommedahl De Jong Mathijsen Sörensen Sneijder Stekelenburg Van Persie Tomasson Kahlenberg Heitinga Van Bommel Gronkjaer Van der Wiel Jacobsen Jensen NEDERLAND Felix Binicewicz bron Rudy Boogert, GN Maandag 14 juni 2010 Dennis en Gérard spelen laatste wedstrijd in Oost-Souburg Tip? sport@pzc.nl door Leon ten Voorde Onderlinge balans tussen Nederland en Denemarken gespeeld 29 winst 11 gelijkspel 8 verlies 10 doelsaldo 100e interland Van Bronckhorst Meest ervaren spelers huidige Oranje-selectie speler duels speler duels 1 Edwin van der Sar 130 1 Giovanni van Bronckhorst 99 2 Frank de Boer 112 2 Rafaël van der Vaart 78 3 Phillip Cocu 101 3 Dirk Kuijt 63 4 Giovanni van Bronckhorst 99 4 Wesley Sneijder 61 5 Clarence Seedorf 87 5 Mark van Bommel 56 Nederland - Denemarken Dubbele winst van Lewis Hamilton in GP van Canada JOHANNESBURG - Oranje begint vandaag aan het WK in de weten schap dat de beste spelers in de bloei van hun carrière zitten. Als deze generatie iets wil bereiken met elkaar moet het de komende weken gebeuren. Het ideale piek moment is bereikt. Het is in de recente geschiedenis een vaak gehoord excuus geweest na weer een schlemielige elimina tie van Oranje. Te jong, te onerva ren, te weinig gerijpt door de gure wetten van het internationale top voetbal werd er dan gezegd. Die uitvluchten kunnen de komende weken niet meer worden aangedra gen. Dit Nederlands elftal zit qua leeftijdsopbouw bijna ideaal in el kaar. Je hebt een aantal routiniers (Van Bronckhorst en Van Bom mel) dat aan zijn laatste grote klus begint. Er is een groep die daar net onder zit met de dertiger Mathij sen en de bijna dertiger Kuyt. En je hebt een paar gretige jonkies die op de drempel van hun eerste gro te toernooi staan, de begin-twinti- gers Van der Wiel en Elia. Maar de kracht van deze selectie zit 'm in de zogenaamde midden groep. Die is qua aantal en kwali teit het best vertegenwoordigd. Zo is Stekelenburg 27, Heitinga 26, De long 25, Huntelaar 26 en Afellay 24. Maar wat te denken van de zo genaamde Grote Vier: Robben is 26, Van Persie bijna 27, Sneijder is deze week 26 geworden en Van der Vaart is 27. Een mooier tijdstip om te pieken op een WK kun je niet hebben. De sleutelspelers van Oranje heb ben de ideale leeftijd bereikt en dragen nu ook nog eens de erva ring van het spelen bij de grote clubs in de grote competities met zich mee. En niet onbelangrijk, ze weten inmiddels ook wat er op een groot toernooi van ze wordt gevraagd. Voor Robben, Sneijder en Van de Vaart wordt 'Zuid-Afri- ka' alweer hun vierde eindronde, Van Persie begint aan zijn derde. Als geen ander weten ze wat het is om door een heel land in euforie aanbeden te worden. Maar ze we ten dus ook hoe het voelt om een dag later opeens met lege handen te staan.De beste spelers van Ne derland hebben in de aanloop naar het WK regelmatig gezegd dat ze lering hebben getrokken uit de vorige toernooien. Feitelijk komt het erop neer dat het hoogte punt niet meteen in de groepsfase hoeft te liggen en dat een slechte dag in het vervolg van het toer nooi niet meteen tot uitschakeling mag leiden. Iets gebrekkigs maske ren is ook een kwaliteit, vraag maar aan de Duitsers. Sneijder heeft al geroepen dat hij met minder dan de wereldtitel geen genoegen neemt. Dat riep hij vier jaar geleden ook, maar toen kwam die verbale krachtpatserij louter voort uit bravoure. Inmiddels is hij gelouterd en gelau werd. Sneijder won dit seizoen al le prijzen met Inter, zijn collega Robben was met afstand de beste speler van de Bundesliga. Van der Vaart was op het eind van het sei zoen een gewaardeerde speler bij Real Madrid en Van Persie is pre cies op tijd fit. Ook die ingrediën ten spelen in het voordeel van Oranje. Kortom: Sneijder co mogen het nu gaan waarmaken. De routine is er, riet als het zelfvertrouwen en je mag verwachten, de volwassen heid ook. Gezien de blessuregevoeligheid van de vier ben je zelfs geneigd te stellen: het is nu of nooit. VLISSINGEN Vier voetballers hebben de over stap van RCS naar Vlissingen aan gekondigd. Alwin van Ham, Khalid el Hattach, Saïd Bouzambou en Roy van der Kaap spelen volgend seizoen in het rood-wit van Vlissin gen. RCS en Vlissingen komen vol gend seizoen - net als dit jaar - uit in de eerste klasse. De vier nieuwelingen brengen het aantal nieuwkomers bij Vlissingen op zeven. Eerder zegden Thomas Ragut en de keepers Joan van Bel- zen en Rick Wiegmans toe. JOHANNESBURG - De bal van het WK blijft in opspraak. „Het ding maakt de gekste capriolen", zei gis teren de Nederlandse bondscoach Bert van Marwijk, nadat hij de voorbereiding op het duel met De nemarken had afgesloten. „Als je een beetje een wreeftrap geeft, is de bal moeilijk te controleren", ver volgde Van Marwijk. „Maar ieder een heeft; er last van. Wie over de grond speelt heeft voordeel. En dat is juist ons spel." Over het lawaai van de vuvuzela's APELDOORN Tennisster Angelique van der Meet heeft haar eerste toernooizege in het ITF-circuit binnen. De negen tienjarige speelster uit 's-Heer Abts- kerke was gisteren in Apeldoorn de baas over Kiki Bertens. Het duel eindigde in 7-5 6-3. Van der Meet stond vorig jaar ook al twee keer in de eindstrijd van een ITF-toernooi, maar toen verzil verde ze de kans op een toernooize ge niet. pagina 40/41Van der Meet gaat richting top vijfhonderd was Van Marwijk milder. „Na een paar wedstrijden te hebben gezien heb ik toch de indruk dat coaches hun spelers ondanks de herrie wel kunnen bereiken. Het is ook een kwestie van goede voorbereiding. Oogcontact moet voldoende zijn." Na de training in het Soccer Sta dion van de wedstrijd van maan dag was Van Marwijk niet ontre- vreden over de grasmat. Hij noem de het veld 'vlak'. Voor het combi natiespel van Oranje is ook dat geen nadeel. MEEST CELEZEN 1. Tyler Farrar nieuwe leider 2. Dennis reed op Gerards rijbewijs 3. Derde ITF-fïnale Van der Meet STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl Wilt u contact met de sportredac tie? Bel 0118-434041

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 65