PZCU Zeeland Meer uitrukken door loos alarm Vogelkanon drijft Serooskerke (S) tot wanhoop WALCHEREN 14 en 15 BRANDWEER Slechts in drie procent van de meldingen gaat het om een echte brand 16 en 17 Fietser beschoten door twee mannen Souburger gewond bij ongeluk in ruim schip Hennepkwekerij met 497 planten ontdekt almanak Boetepot Even wegdromen Maandag 14 juni 2010 Zeeuwse veteranen ontmoeten elkaar in Middelburg door Emile Calon VLISSINGEN - De Stadsgewestelijke brandweer moest vorig jaar 950 maal uitrukken. Vergeleken met de voorgaande jaren is dat een for se stijging. In 2008 ging het om 835 uitruk ken, in 2007 om 905 en in 2006 om 699. Volgens brandweercom mandant Ruud Maljaars is de forse stijging vooral veroorzaakt door de vele loze meldingen. „Een deel van de 177 brandmeldinstallaties in Middelburg en Vlissingen veroor zaakt in meer of mindere mate zul ke meldingen." Die installaties worden momen teel aangepast. Het kan echter nog vele maanden duren voor ze alle maal onder handen zijn genomen. Uit het jaarverslag over 2009 blijkt dat van de meldingen via die in stallaties het in drie procent van de gevallen om een echte brand ging. In 36 procent van de gevallen ging het om een gebruikersfout, in 29 procent om meldingen die wer den veroorzaakt door koken en bakken. Technische storingen, het per ongeluk indrukken van de brandmelder en werkzaamheden aan het netwerk zorgden ook voor flink wat loze meldingen. De brandweerwagens van het stadsgewest hebben binnenkort, zo goed als zeker, een print bij zich met alle noodzakelijke infor matie. Het gaat om de rijroute naar het meidadres, een overzichts kaart van de route en gegevens van het object. Ook staat op de overzichtskaart aangegeven waar de waterwinplaatsen zich bevin den. Nu al wordt bij wijze van proef op de kazerne Stromenweg gewerkt met deze 'uitrukprinter'. De proef loopt erg goed zodat de leiding van de brandweer ver wacht dat over ruim een maand zulke printers op alle zes de pos ten van het stadsgewest in gebruik worden genomen. Op iets langere termijn zal het systeem ook in Veere ingevoerd worden. Studenten tonen werk op Kunstschouw Westerschouwen Tip? walcheren@pzc.nl VLISSINGEN Een Vlissinger (30) is in de nacht van vrijdag op zaterdag beschoten terwijl hij over de Irislaan in zijn woonplaats fietste. De daders zijn twee mannen die uit een auto stap ten en op hem schoten. Dat gebeur de omstreeks 02.15 uur ter hoogte van de Margrietlaan. Zonder dat de kogels hem troffen kon de Vlissin ger wegfietsen. De politie verzoekt getuigen die mogelijk iets gehoord of gezien hebben of personen die meer infor matie kunnen geven over dit inci dent zich te melden. NIEUWDORP Bij een havenbedrijf aan de Mona- coweg in Nieuwdorp vond gister ochtend rond half elf een bedrijfs ongeval plaats. Een 41-jarige man uit Oost-Souburg kwam in het ruim van een schip in aanraking met een grijper van een kraan. Twee ambulances en een trauma heli arriveerden ter ondersteuning van de gewonde. Via de grijper is hij uit het schip getakeld en vervol gens naar een ziekenhuis in Ant werpen gebracht De Arbeidsin spectie is in kennis gesteld. SEROOSKERKE Politie Zeeland heeft in een bedrijf aan de Zompe in Serooskerke een wietkwekerij aangetroffen. Een 27-jarige man uit Middelburg was in het gebouw aanwezig. Hij is door de politie aangehouden en meegenomen naar het bureau voor verhoor. Vervolgens is hij in verze kering gesteld en opgesloten in een politiecel in Torentijd. Volgens de politie werden in de kwekerij 497 planten gevonden. Ze zijn vernie tigd. Ook bleek dat de stroom bui tenom de meter werd afgetapt. door Melita Lanting SEROOSKERKE (S) - Stapelgek wor den ze er van, bewoners van de Ridderweg en omgeving in Seroos kerke (S). Een 'kanon' om vogels te verjagen van akkers knalt al we ken van 's ochtends vroeg tot 's avonds laat. „De ramen trillen in de sponningen, zo hard gaat het", zegt Kiki Visser. „Je wordt er ze nuwachtig van, van elke klap schrik je en we krijgen slaapge- brek." Het apparaat staat op een akker van de familie Van de Stolpe die el ders op het eiland woont. „Ik heb al verschillende keren gevraagd om te stoppen maar dan zeggen ze dat het niet kan omdat het hun brood is." Om rust te krijgen draait Visser soms de gaskraan dicht, maar dan zet de eigenaar het apparaat later weer aan. „Het is niet om te pes ten, maar het staat er om de erw ten te beschermen", zegt Joke van de Stolpe. „Anders zitten de dui ven er in." Volgens Van de Stolpe zal het knal len niet lang meer duren. Als de planten eenmaal groot genoeg zijn blijven de duiven weg. Van der Stolpe mag volgens de ge meentelijke verordening een knal apparaat gebruiken. Dat erkent ook Visser. „De gemeente zegt dat ze er dan ook niets aan kan doen." Toch hoopt ze dat er wel een op lossing komt want de overlast is groot. Namens negen buurtbewo ners heeft ze een brief geschreven aan de gemeente Schouwen-Duive- land en ook de politie is meerma len gebeld. Volgens Van de Stolpe is er echter niets aan te doen. „Het apparaat kan niet weg. En als je op het platteland woont heb je de lus ten en de lasten." De situatie is inmiddels geësca leerd. Onbekenden hebben de gas slang doorgesneden, een apparaat is in de sloot beland, het is tot een handgemeen gekomen en er is over en weer aangifte gedaan. De buurtbewoners hebben vrijdag een bordje aan een paal gebonden om voorbijgangers te waarschu wen. „U nadert een oorlogsge bied", staat er op. Tip? redactie@pzc.nl In dat Middelburgse gezin bezigt de tienjarige zoon de laatste tijd wel erg vaak onwelvoeglijke taal. Woor den van bedenkelijk niveau komen uit de mond van de jonge knul wan neer iets niet wil lukken of iets niet naar zijn zin is. Ook zijn zevenjarig zusje weet van wanten als het daar om gaat. Om het gevloek en getier van hun telgen de kop in te drukken, hebben de ouders het systeem van de boete- pot in het leven geroepen. Voor elke misstap wordt er tien eurocent in die pot gedaan. De invoering van de 'vloekpot' lijkt zijn vruchten af te werpen. Tot laatst, toen het bij de jongen maar niet wilde vlotten met het ophangen van oranje wk-vlagge- tjes in zijn kamer. Briesend kwam hij de trap af om vervolgens de woonka mer binnen te stormen: „Mama, hoe veel keer tien cent was dat?" ARNEMUIDEN - Vol bewondering kijkt deze jon- Event Zeeland op Vliegveld Midden-Zeeland, speciale dag ter gelegenheid van het veertigjarig gen naar een vliegtuig tijdens het Midzomer Honderden belangstellenden kwamen af op deze bestaan van het vliegveld. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 47