top vijfhonderd sport41 Beachhandbal steeds populairder Succes Alwin Vermeulen in Peelanderloop Titels Van Loon en Jansen Ondo houdt hoofd koel in strafworpenserie maandag 14 juni 2010 door Roeland van Vliet APELDOORN - Tennisster Angelique van der Meet hééft gistermiddag in Apeldoorn voor het eerst in haar carrière een ITF-toernooi ge wonnen. De speelster uit 's-Heer Abtskerke was in de eindstrijd van het met 10.000 dollar gedoteerde evenement te sterk voor Kiki Ber- tens: 7-5 6-3. De negentienjarige Van der Meet stond twee keer eerder in de eind strijd van een ITF-toernooi. Dat was in 20.09 in Almere en Ensche de, nota bene in twee opeenvol gende weken. Beide duels, waar van eentje tegen Bertens, gingen verloren. Gisteren nam ze revan che op de tennisster uit Waterin gen. Met de eindzege streek de Beve- landse twaalf punten voor de we reldranglijst op. Daarmee staat de nummer 558 van de wereld op een totaal van 59. „Ik kom daarmee net wel of net niet de top vijfhon derd binnen. Ik ben benieuwd." Van der Meet had een prima week op het zogenoemde Coldec Open. Ze versloeg in aanloop naar de fi nale achtereenvolgens Denise van der Ben (6-1 6-0), Quirine Lemoi- ne (6-3 5-7 7-5), de Bosnische San dra Martinovic (4-3, opgave) en de Amerikaanse Claire Min (6-4 6-2). „In de tweede partij was het nog wel even spannend", vertelde de eindwinnares. „Quirine kwam in de derde set met 4-0 voor, maar toch kwam ik nog terug. Mentaal was ik die wedstrijd heel goed." Die mentale kracht kwam ook op de slotdag van pas. Beide speel sters waren zenuwachtig, omdat ze nog niet al te vaak in een ITF-fi- nale stonden. Van der Meet kon het best met die spanning om gaan. Ze zag Bertens op een gege ven moment knakken. „Maar ik was pas zeker toen het 7-5 6-3 was." Deze week doet Van der Meet mee aan een gelijksoortig ITF-toer nooi in Alkmaar. Een week later slaat ze haar kamp op in Rotter dam. door Sven Bakker KAPELLE - Joost van Loon en Silva- na Jansen-Bauer, hebben de titels gepakt bij het Accon AVM Kapelle Open. Van Loon prolongeerde zijn titel in de 3-categorie van het enkelspel. In de finale was hij met 7-6 6-4 te sterk voor Koen van den Berge. Bij de vrouwen was Jansen-Bauer uit Oostdijk de beste in de Zeeuwse eindstrijd tegen Frederique van de Velde uit Kapelle. De strijd werd in drie sets beslist: 6-7 6-3 6-0. In het gemengddubbel 3 boden Dmitri van Hoof en Jantien Bruijn- Spelmoment uit een wedstrijd van sv Orion. foto Willem Mieras zeel, beiden van MLTC, goed weer stand tegen Gijs Kerremans en Mi- chele Dane, de andere finalisten in die categorie. Van Hoof en Bruijn- zeel verloren echter met 6-7 2-6. Rogier van Housselt en lurjen Mooibroek slaagden er niet in het mannendubbel 3 te winnen. De twee teamgenoten bij De Schelde moesten in drie sets hun meerdere erkennen in Gijs Kerremans en Erik van Nes: 7-5 4-6 6-3. Het vrou- wendubbel 3 was een prooi voor Jeantien van den Dries en Marjan Ganseman. Met 6-3 en 6-2 hadden zij niet al te veel moeite met Cori- ne Davidse en Ingrid Weegels. door Merlijn van Dierendonck KAMPERLAND - Het beachhand- baltoernooi van SV Orion uit Heinkenszand en het Goese GSC dat gisteren voor de vierde keer ge houden werd bij de Banjaard, zorg de bij mensen die naar het strand gingen voor verbazing. Handbal op het strand hadden ze nog nooit gezien. Verscheidene mannen- en vrou wenteams uit Zeeland, Brabant en Zuid-Holland deden mee, met als inzet een plek op het NK be achhandbal, dat 4 en 5 september in Scheveningen gehouden wordt. Beachhandbal is geen alledaagse sport, maar toch wint deze tak aan populariteit, net als bijvoorbeeld beachsoccer. Er is ook al een WK beachhandbal gepland in Antalya. Naast het feit dat beachhandbal op zand wordt gespeeld, waardoor het fysiek een stuk zwaarder is dan het normale handbal, zijn er ook aangepaste regels. Zo kunnen er extra punten gegeven worden voor spectaculaire doelpunten en wanneer een keeper scoort. „Be achhandbal heeft eigenlijk alles", zei Jannie de Pundert, mede-orga nisator van het toernooi en ver bonden aan Orion „Het is snel en spectaculair." Een beachhandbalteam bestaat uit acht spelers, van wie er vier in het veld staan. „Er wordt veel gewis seld. Omdat het erg zwaar is, gaan op een gegeven moment (meestal na een doelpunt) twee spelers er uit en komen er twee verse spelers in", legt De Pundert uit. De fysieke inspanning werd giste ren nog eens verhoogd door het type spel dat de meeste teams speelden. Met een hoog baltempo en snelle combinaties probeerden ze door de verdediging van de te genstander te breken. En waar spelers in de zaal nog wel eens een individuele actie willen maken, draait het bij het be achhandbal vooral om samenwer king. De twee Bevelandse handbal verenigingen organiseerden het toernooi voor de afdeling Brabant, waar zij zelf ook onder vallen. In zet van het toernooi, waaraan spe lers vanaf de B-jeugd konden mee doen, was deelname aan het NK in Scheveningen. Hoewel er vijf Zeeuwse teams kans maakten op het titeltoernooi, gingen vooral de Brabantse teams er met een kwali ficatie vandoor. Het vrouwenteam van EMM (Mid delburg) presteerde het best door als tweede te eindigen in de poule. Orion werd vierde bij de vrouwen en zesde bij de mannen. KAMPERLAND - Alwin Vermeulen doet niet vaak mee aan hardloopwed strijden, maar wanneer de inwoner van Kwadendamme aan de start ver schijnt, heeft hij vaak succes. Ook gis teren in de Peelanderloop bij Kamper land, waar hij de wedstrijd over vijf tien kilometer won. Vermeulen ver sloeg Middelburger Wim van Sparren- tak (tweede) en Vlissinger Robin Hof land (derde). Bij de vrouwen was Rian Flikweert het snelst, voor Nancy Soolsma. De tien kilometer was een prooi voor André van Maldegem uit Gapinge. Hij bleef Arjo Verhage uit Aagtekerke voor. De vijf kilometer werd gewonnen door Kris Dervaux uit Oostende, een Belg die in Zeeland regelmatig aan wedstrijden over kortere afstanden meedoet. Floris Willeboordse werd tweede, Patrick de Vos derde. De Peelanderloop was gisteren toe aan zijn vierde editie. Er kwamen 130 deelnemers aan de start, de organisa tie was in handen van Tisha Abuys. De latere winnaar Alwin Vermeulen (uiterst rechts) gaat voortvarend van start in de Peelanderloop. foto Willem Mieras BERGEN OP ZOOM - De korfballers van Ondo spelen ook volgend veld- seizoen in de tweede klasse. De ploeg uit Sint-Laurens bleef zater dag nipt overeind in een heus de gradatieduel met Oranje Nassau uit Vlaardingen. De wedstrijd ein digde in 9-9, waarna Ondo de straf- worpen beter nam. Ondo en Oranje Nassau waren een week eerder gedeeld laatste geëindigd in de tweede klasse G. Maar één ploeg hoefde te degrade ren en dus kwam er een beslis singswedstrijd in Bergen op Zoom. Ondo keek lang tegen een achter stand aan, maar kwam uiteindelijk nog langszij. In de spannende ver lenging (twee keer vijf minuten) werd niet meer gescoord. In de strafworpenserie was Ondo koel- bloediger. Na de zesde benutte stip (van juniore Kristy Kolmurs) was het pleit beslist.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 43