Door toernooizege in buurt van 401 sport De Craauw snelste in Baarland Turnsters Olympia laten zich zien REVANCHE Angelique van der Meet heeft ten koste van Kiki Bertens het ITF-toernooi van Apeldoorn op haar naam geschreven. Team Steketee mag naar NK Zeeuwen volbrengen Rondje Voorne Denise Gunst prolongeert titel Korfballers Swift B1 in landelijke finale Jeugd X-Treme weer op podium Reimerswaals elftal eindigt als laatste Bestuurderstrofee KNHB naar Goes B maandag 14 juni 2010 BAARLAND - Guus de Graauw heeft vrijdagavond de Ronde van Baar land gewonnen. De renner uit Wouwse Plantage was in de laatste meters de snelste van een kop- groepje. Daarin zaten ook Kevin Gideonse, afkomstig uit Heinkens- zand, en lohan Padmos uit Wis- senkerke. Aanvankelijk was er een kopgroep van vier man. Later in de koers voor amateurs A slaagden de latere winnaar, Guus de Graauw, en de Belg Kevin Vleurinck er in om de aansluiting te maken. Met z'n zes sen stormden ze op de finish af De Graauw verwees Gideonse daar naar de tweede plaats. Vleu rinck werd derde, Padmos zesde. Bij de amateurs B ging de zege naar Robin Collenteur uit Bergen op Zoom. Ad Valentijn uit Sint- Willebrord was de sterkste bij de amateurs 40+ en Randy van Gils uit Vlissingen won de S/P-klasse. 10-5 Van der Meet heeft na Apeldoorn een positieve balans in 2010: tien zeges, vijf nederlagen. Kwalificatieduels zijn niet meegerekend. UTRECHT - Met een 6-2-thuisover- winning en een 4-4-gelijkspel in Utrecht tegen Ribas heeft het drie bandenteam van Steketee Schilders zich voor het Nederlands divisie kampioenschap geplaatst. De eerste wedstrijd verschafte de Bevelandse ploeg een prima uit gangspositie. Wel hadden enkele duels een typisch verloop. Rinus Kramer stond bijvoorbeeld met nog een punt te gaan ruim op voor sprong (19-13), maar had zeventien beurten nodig om het laatste punt te maken. Zijn tegenstander zag geen kans om te profiteren. En Ton- ny van Iwaarden begon slecht, maar knalde er in de laatste elf beurten zeventien punten uit. Een dag later was de return al snel beslist. Van Iwaarden en Kramer zorgden voor een 0-4 ruststand en daarmee was de buit al binnen. Angelique van der Meet schreeuwt het uit nadat de toernooizege binnen is. KAPELLE - Met een tweede plaats voor VTV en een derde plaats voor een combinatie team van de verenigingen EMM Terneuzen en Thor Sas van Gent hebben de Zeeuwse turnsters zaterdag in Waalwijk een prima prestatie gele verd in de clubteamfinale van het district Zuid in de categorie instap en pupil 1 en 2 NTS 11. Ook heeft een team van Olympia Kapelle meegedaan aan de finale van de clubteamwedstrijden in Waalwijk. Zij hadden zich even eens tijdens de voorrondes ge plaatst voor deze wedstrijd en zijn op een vijfde plaats geëindigd. Een team van Olympia nam te vens deel aan de toestellen zes kamp die zaterdag in Goes werd gehouden. Bijna alle teams van de club uit Kapelle vielen in de prij zen. Drie jongensteams en het meisjesteam werden eerste en één jongensteam pakte het zilver. Tot slot werd nog een vierde prijs ge haald door een jongensteam. In Hoek van Holland werd een spring wedstrijd gehouden. Dit jaarlijks terugkerend evenement, traditioneel de Open Hoekse ge noemd, kende een aantal Zeeuw se deelnemers. Olympia Kapelle nam deel met vier turnsters aan deze individuele wedstrijd op uit nodiging voor het hoogste niveau. Men krijgt een dergelijke uitnodi ging alleen op basis van goede re sultaten op het NK. Op het onderdeel airtumbling was er een medaille voor Vera Goedemondt, zij werd derde. Op dit onderdeel zijn Shannon de Booij vierde, Marleen Jorna vijfde en Marit Nieuwenhuize achtste ge worden, een prima resultaat. Er deden in totaal twintig turnsters mee. foto Coldec Open BRIELLE Zes Zeeuwse atleten finishten giste ren in het Rondje Voorne, een hard loopwedstrijd over vijftig kilome ter met start en finish in Brielle. Het duo Robert Carol/John Gue- quièrre (Middelburg) legde het tra ject afin 3 uur en 41 minuten. Anita Joziasse uit Goes was de eni ge vrouw die finishte. Ze noteerde een tijd van 4.27.05. Haar man Giel was iets sneller: 4.18.19. BEEK Denise Gunst heeft gisteren haar nationale titel wielrennen op de weg geprolongeerd. De dertienjare inwoonster van Yerseke won in het Limburgse Beek bij de meisjes de sprint van het peloton in de ca tegorie 6. In categorie 1 legde Shirin van An- rooij uit Kapelle beslag op de twee de plaats. MIDDELBURG De korfballers van Swift Bi strij den zaterdag op de landelijke korf baldag in Papendrecht om de natio nale titel. De Middelburgers, kam pioen in de hoofdklasse C, nemen het in de eindstrijd op tegen SKF uit Veenendaal. Swift won zaterdag in Gorinchem de kruisfinale tegen LDODK, de Friese kampioen van de hoofd klasse A. Het duel eindigde in 12-8. GROESBEEK Bij een jeugdwedstrijd ATB in Groes- beek hebben leden van X-Treme po diumplekken gehaald. In categorie 1 werd Emma Verloop (Wissenkerke) eerste. In categorie 3 werd Mick van Dijke (Wissenkerke) tweede. Aimée Schoe (Vrouwenpolder) pakte in ca tegorie 4 de tweede plaats. In catego rie 5 finishte Didi de Vries (Wilhel- minadorp) als eerste. OUWERKERK Het Reimerswaals voetbalelftal on der 23 jaar is zaterdag op het Jaap Goud Regiotalententoernooi in Ou- werkerk op de vierde en laatste plaats uitgekomen. Het team verloor achterenvolgens van het Walchers elftal (1-7), het Schouwen-Duivelands elftal (0-3) en het Goeree-Overflakkees elftal (2-3)- Het Walchers elftal werd eerste. GOES De Goese Mixed Hockeyclub heeft zaterdag van de hockeybond KNHB de bestuurderstrofee 2010 gekregen. Hieraan is een bedrag van 5000 euro verbonden. De Goese vereniging ontving de prijs voor een groot sponsor project in 2009, waarin onder meer een convenant werd gesloten met Right to Play.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 42