winnaar asso 37 maandag 14 juni 2010 Delta Tour Zeeland Eerste etappe, Middelburg - Goes: 1. Docker (Aus) 191 km in 4.33.07, 2. Farrar (VSt), 3. Brown (Aus), 4. Kruopis (Lit), 5. Ventoso (Ita), 6. Bobridge (Aus), 7. Mouris 0.02, 9. Van Emden, 15. Van Dijk 0.49,17. Flens, 19. Van Haaren, 20. Stamsnijder, 21. Curvers, 27. Oost- lander, 29. Schmitz, 31. Posthuma, 33. Kruijswijk, 34. Marco Bos, 37. Dijkxhoom, 38. Van Groen, 39. Schulting, 40. Vermeulen, 42. Krau- wel, 47. Van Ooijen. Tweede etappe, Terneuzen-Ter- neuzen: 1. Wagner (Dui) 195,8 km in 4.34.16, 2. Farrar (VSt), 3. Brown (Aus), 4. Boeckmans (Bel), 5. Van Dijk, 6. Schmitz, 12. Curvers, 15. Van Emden, 17. Ariesen, 21. Krau- wel, 27. Mouris, 31. Schulting, 34. Vermeulen, 37. Van Haaren, 40. Van der Velde, 42. Chaigneau, 44. Van Ooijen, 48. Van Groen. Eindklassement: 1. Farrar 9.10.21, 2. Van Emden 0.08, 3. Brown 0.09, 4. Docker (Aus) 0.10, 5. Bobridge (Aus) 0.14, 6. Mouris 0.17, 14. Flens 0.59, 16. Oostlander 1.01, 17. Stamsnijder 1.02, 18. Boom, 20. Van Dijk 1.06, 24. Schmitz 1.07, 30. Schulting 1.09, 39. Chaig neau 1.10, 40. Van Haaren, 42. Van Groen 1.11, 43. Krauwel, 44. Kruijs wijk, 47. Dijkxhoom 1.12. Groene trui (sprints): Tyler Farrar. Witte trui (beste jongere): Jos van Emden. Rode trui (tussensprints): Geert Omloop (Bel). Strijdlustigste renner: Wouter Mol. /eede), in het groen nummer drie, Rabo-renner Graeme Brown, foto Peter Nicolai bank zat te slapen en had alleen Jos van Emden en Graeme Brown mee. Die Rabo's hadden vrijdag in de proloog een optie op de eindze ge genomen, maar Erik Dekker kon in de dagen daarna niet ver hullen dat zijn ploeg vooral be staat uit anti-winnaars. „Ik snap die mentaliteit niet, dat ze zich zo snel neerleggen bij verlies", zei Pa trick Tolhoek, de wedstrijdleider en ex-prof! Antoine Goense, prof geweest bij Jan Raas: „Het was za terdag met die harde wind een uit gelezen dag om de koers op de kant te gooien, maar ze hebben niets laten zien." los van Emden, de proloogwinnaar, had een ex cuus klaar na de slotetappe: „We hebben een keer geprobeerd met Boom, Posthuma en ik, toen we volle bak op de kasseien gingen rij den. Maar zonder zijwind krijg je geen meter ruimte van zo'n sterke ploeg als Garmin." Met twee etap pes zonder strijd werd de Delta Tour niet echt een boeiende koers. Zaterdag gingen Wouter Mol en David Boucher er al snel vandoor, gisteren ontsnapten Geert Om loop, Sander Oostlander en Nicky Cocquyt vroeg in de koers. Ze wer den allemaal in de slotfase bijge haald, waarna het beide keren op een massasprint aankwam. Piet Hoekstra had twee keer reden om zijn tanden Bloot te lachen. Met Skil Shimano won hij zowel op zaterdag in Goes als gisteren in Terneuzen. Mitchell Docker was een outsider in de sprint. De Au straliër uit Melbourne, zoals veel van zijn landgenoten groot gewor den op de baan, boekte zijn eerste profzege in vijf jaar. „Het kan een push voor hem zijn om door te breken", dacht Hoekstra. Tyler Farrar trekt na zijn overwin ning eerst naar Italië, waar hij een klein rondje rijdt. Daarna belegt de ploeg van Garmin een trainings kamp in Gerona. „Ik wil na de Gi ro en de Vuelta nu natuurlijk ook scoren in de Tour", zei hij na de sprint waarin Robert Wagner één Farrar twee en Graeme Brown drie werd. „De groene trui is voor lopig geen optie. Ik richt me op een etappe. Dat kan alleen als ik zelf top ben." duidelijk. De bezemwagen moet door. Een helse tocht begint om weer aansluiting te krijgen bij het peloton. Net als het contact is ge maakt, valt het peloton uiteen. Een Belg kan het helemaal niet meer volgen. Stijn Mortelmans van de ploeg Palmans, vrijdag ook al laatste in de tijdrit, legt op een piepklein verzetje de laatste kilo meters af Frans Meijer rijdt langza mer en langzamer. Op de finish blijkt de Belg in nog geen twintig kilometer een achterstand van bijna acht minuten te hebben op gelopen. „Kijk, nu hebben we echt een functie", stelt Meijer deson danks vergenoegd vast. „Ja", beves tigt Honk Pieters. „Als wij binnen zijn, is de koers echt afgelopen." Alessandro Raisoni, de enige renner die plaats nam in de bezemwagen. „Er waait een schoon windje en dit is een vlakke rit op mijn maat." Kris Boeckmans, kopman van Topsport Vlaanderen, in Middelburg voor de start van de eerste etappe. Hij werd 22e. „De Delta Tour Zeeland is een beetje mijn koers geworden. Het is een koers waar ik zelfs een topsprinter als Tyler Farrar zo maar kan verslaan." Robert Wagner van Skil Shimano na zijn overwinning in de derde etappe. „Het is wel een baan met stress, maar ik heb me rot in alle details voorbereid. Ik had alle wegen ingekleurd en op het dashboard ge hangen, zodat ik niet voor verassingen kon komen te staan." Patrick Tolhoek, debuterend koersdirecteur in de Delta Tour Zeeland. ,,/fe woon in Gent hè, dat is lekker dichtbij en er komen nogal wat mensen kijken die ik goed ken." Tyler Farrar op de vraag waarom hij de Delta Tour reed en niet de Dauphiné Liberé of de Ronde van Zwitserland als voorbereiding op de Tour de France. Dit is werkelijk nog nooit gebeurd in een koers. Heb jij dit wel eens meegemaakt, Wouter? „Ach, dat komt wel vaker voor, zo erg is het toch niet..." Koploper Wouter Mol in de Delta Tour als hij door een openstaande brug wordt opgehouden en een microfoon onder zijn neus krijgt van een opgewonden verslaggever. Wouter Mol (links) en David Boucher tijdens hun lange vlucht in de eerste etappe. foto Willem Mieras Patrick Tolhoek op de proef gesteld Wedstrijdleider Patrick Tolhoek werd zaterdag tijdens de eerste etappe van de Delta Tour behoorlijk op de proef gesteld. Eerst werd hij bij de Oesterdam gecon fronteerd met een dichte brug, later bleven bij Krabben- dijke de spoorbomen lang naar beneden door een kapot te trein. „Het lijkt wel of ze me bij mijn debuut even op de proef wilden stellen", sprak de voormalige profwiel renner na afloop van de etap pe. Aan de brug kon hij niets doen, de spoorbomen gingen bijtijds weer omhoog. RUC Johnny Hoogerland groet collega's Voor de Delta Tour vond hij zichzelf niet fit ge noeg. Johnny Hoogerland keerde vermoeid terug uit de Ronde van Luxemburg, was niet klaar om de Ronde van Zwitserland te rijden en koos voor een ander programma. Zaterdag kwam Hoogerland op de Oesterdam even een kijkje nemen om zijn colle ga's te groeten. Deze week gaat hij van start in de Ronde van Slovenië, in de achtertuin van sprinter Borut Bozic. „Ik wil me in vorm rijden voor het Nederlands kampioen schap, waar ik wil pieken." 51 De lange vlucht die David Boucher had opgezet samen met Wouter Mol van Vacansoleil, was begonnen in Kamperland en eindigde 130 kilometer later in de buurt van Kapelle. Daar streek het peloton neer op de twee leiders in de koers. Voor de 30-jarige David Boucher van Landbouwkreditiet was het tege lijk ook het einde van de Delta Tour. Hij werd kort voordat de twee werden teruggepakt aangereden door een volgauto en verdween met verwondingen in de ziekenauto.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 39