Zeeland PZCU Beter gesprek onder leeftijdgenoten BEVELANDEN-THOLEN 14 en 15 14 ALCOHOL Jongeren wijzen jongeren op de gevaren van te veel drinken Motorrijder scheurt over Sloeweg: 148 p/u Wegpiraat heeft ook nog een kort lontje Man (30) beschoten maar niet geraakt almanak Boetepot Kwadendamme draagt de kerk en de kerk draagt Kwadendamme Maandag 14 juni 2010 Kinderburgemeesters in spe vinden solidariteit groot goed Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Mieke van der Jagt GOES - „Nee, hoor, wij zijn niet van de blauwe knoop. Wij drin ken zelf ook weieens een wijntje of een pintje. Maar vanavond niet. Je kunt niet op pad gaan om te wij zen op het gevaar van alcoholmis bruik met een glas of een flesje in je hand." De zussen Natasja en Samantha van den Berg uit Goes, staan op het punt om langs de terrasjes op de Grote Markt te trekken. Ze heb ben zojuist een training gekregen over de gevaren van alcohol en hoe je die in een gespek met leef tijdgenoten het beste onder de aan dacht kunt brengen. Ze hebben zich opgegeven voor dit preventie project van Indigo via de Jongeren- raad Goes. Het idee is dat een boodschap van leeftijdgenoten bij jongeren beter aankomt dan als volwassenen die komen brengen. Van volwassenen hebben jongeren dezelfde boodschap meestal al ui tentreuren gehoord. Het idee blijkt te kloppen. Al bij het eerste het beste terras, worden de zussen, die worden bijgestaan door twee andere mooie meiden: Leanne Snoep en Eva Duijvelaar, aangeroepen door een grote groep jongens. De heren zitten lekker te drinken op het terras en grijpen de knalgele fleecetruien van de da mes aan om contact te zoeken. Het vragenlijstje over de effecten van alcohol op het brein, het ge drag en de emotionele ontwikke ling van jonge mensen, vullen ze graag voor de dames in. Ondanks een flink aantal pinten, doen ze hun uiterste best om geen fouten te maken. Die maken ze natuurlijk wel, want de effecten zijn veel de sastreuzer dan ze voor je gevoel kunnen zijn. Natasja keek er bij de training zelf ook van op. Fouten hebben geen invloed op de beloning. De heren mogen uitzoe ken: een lampje, een doosje peper muntjes of lipbalsem. Een extra bonus is dat je bij twee politie- agentes mag gaan blazen. De enige met nul fout, steekt het lampje in zijn zak en gaat meteen de adem test doen, de rest wil eerst nog wat doordrinken. Indigo, die preventief werkt op het gebied van verslavingszorg, houdt dergelijke acties in samen werking met gemeenten in heel Zeeland. Vrijwilligers als Leanne en Eva lopen op meer plaatsen mee om de rest, die uit jongerenra- den wordt gerecruteerd, te beglei- den. In Goes werden zaterdag 45 blaastesten afgenomen. r Ondanks behoorlijk wat pinten, doet een groep jongens op het terras van Midcity zijn best om dc vragen zo goed mogelijk te beantwoorden. foto Willem Mieras 'S-HEER ARENDSKERKE Zondagmiddag werd op de Sloe weg tijdens een controle in het ka der van het Project Overlast Moto ren een 27-jarige man uit de ge meente Borsele aangehouden. De hoogste (gecorrigeerde) snelheid die de motorrijder haalde was 148 kilometer per uur terwijl op de Sloeweg een limiet geldt van 80 per uur. Omwonenden van de weg klagen regelmatig bij de politie over over last die motorrijders veroorzaken. THOLEN Een onbekende automobilist heeft zaterdagmiddag een Thoolse vrouw uitgescholden en bespuugd. Hij trapte ook nog een deuk in haar auto. De vrouw zag de auto van de man aankomen over de vluchtstrook van de Nieuwe Post weg terwijl ze stond te wachten om het verkeer voorrang te geven. Ze reed haar auto een klein eindje op de vluchtstrook, wat de wegpi raat kennelijk niet beviel. De vrouw deed aangifte. VLISSINGEN Een Vlissingse fletser (30) is in de nacht van vrijdag op zaterdag op de Irislaan in zijn woonplaats be- schote. De daders zijn twee man nen die uit een auto stapten en op hem schoten. Dat gebeurde om streeks 2.15 uur. Zonder geraakt te worden kon de Vlissinger doorfïet- sen. De politie verzoekt getuigen die iets gehoord of gezien hebben of personen die meer informatie kunnen geven over dit incident, zich te melden. Tip? redactie@pzc.nl In dat Middelburgse gezin bezigt de tienjarige zoon de laatste tijd wel erg vaak onwelvoeglijke taal. Woor den van bedenkelijk niveau komen uit de mond van de jonge knul wan neer iets niet wil lukken of iets niet naar zijn zin is. Ook zijn zevenjarig zusje weet van wanten als het daar om gaat. Om het gevloek en getier van hun telgen de kop in te drukken hebben de ouders het systeem van de boete- pot in het leven geroepen. Voor elke misstap wordt er tien eurocent in die pot gedaan. De invoering van de 'vloekpot' lijkt zijn vruchten af te werpen. Tot laatst, toen het bij de jongen maar niet wilde vlotten met het ophangen van oranje wk-vlaggetjes in zijn ka mer. Briesend kwam hij de trap af om vervolgens de woonkamer bin nen te stormen: „Mama, hoeveel keer tien cent was dat?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 35