Late tegengoal velt 'Schouwse' sport i 41 Hardhitter verovert tafeltenniscup Vermeulen is de snelste in Peelanderloop Schouwse hattrick Bekerdroom De Stormvogel vervlogen ABM De Schouwse beloftes mogen het talententoernooi in Ouwer- kerk blijkbaar niet winnen. Voor het derde jaar op rij wordt het op doelsaldo afgetroefd en eindigt het team als tweede. Vorig jaar was Flakkee winnaar, in 2008 Walcheren. maandag 14 juni 2010 De finalisten van de ABM ICT-Cup. Vlnr: winnaar Emiel de Rijke, Michel Sperling, Koen van Velthoven, René Lau- werijssen, Max Vleugel, Wilbert Poppe, Richard Tramper en Stefan de Groot. foto Izaak Verkeste door Klaas Verspoor OUWERKERK - Lange tijd leek het Schouwen-Duiveland elftal onder de 23 jaar de derde editie van het Jaap Goud Regiotalententoernooi op zijn naam te schrijven. In de slotminuut van het laatste duel met de Walcherse leeftijdsgenoten ging het alsnog mis, waardoor het Walchers elftal op doelsaldo de toernooizege voor zich opeiste. De zesde en laatste wedstrijd van het evenement, dat op sportpark 't Eultje in Ouwerkerk gespeeld werd, moest de beslissing brengen. Zowel Walcheren als Schou wen-Duiveland had de eerste wed strijden met speels gemak gewon nen tegen het Reimerswaals elftal en dat van Goeree Overflakkee. „Walcheren en Schouwen staken er echt met kop en schouders bo venuit", liet Peter Goedegebure, voorzitter van de regiocommissie Schouwen-Duiveland, weten. Walcheren opende het toernooi met een 7-1-zege op Reimerswaal en won later met 4-0 van Goe ree-Overflakkee. Door doelpunten van de Bruse Boys-spelers Gerard Vogel, Mats Willemse en Dimitri Hooftman klopte de Schouwse 'thuisploeg' het Goerees elftal. Met dezelfde cijfers werd het Reimers waals elftal van de Zierikzeese coach Eddie Kiesenberg aan de kant gezet. Rudi van der Bijl, Mats Willemse (beiden Bruse Boys) en Robbert de Bruine (Duiveland) waren trefzeker. In het slotduel, dat een echte fina le was, zorgde JVOZ-speler Ray Kroon (komend seizoen spelend bij Goes) op aangeven van Mats Willemse met een lob over de doelman voor de 1-0. „Daarna lieten wij de kansen op 2-0 liggen", aldus Edwin Kriens, die met Cees Willemse het Schou- wen-Duivelands elftal onder zijn hoede had. Walcheren, met de dispensatiespe lers Remco Felius en Patrick Siere- veld binnen de gelederen, kwam vlak voor tijd aan de gelijkmaker. Een vrije trap werd door Hoek-spits Josimar Pattinama ach ter Zierikzee-doelman Jeffrey Bon- ge rs geschoten. Kriens: „Ik vond de bal houdbaar. Een taxatiefout. Dat was op zich jammer. Eén doel punt tegen, ongeslagen zijn en toch het toernooi verliezen! Maar het was op zich positief. Ik heb ie dereen laten voetballen en het is goed voor deze groep om onder weerstand te spelen." Evenals in de eerste editie van het evenement ging de winst naar Walcheren. Vorig seizoen verloor het Schouwen-Duivelands elftal nog op doelsaldo van het vertegen woordigende elftal van Goe ree-Overflakkee. Derde editie Jaap Goud Regiotalen tentoernooi: Walchers elftal - Reimers waals elftal 7-1, Schouwen-Duivelands elftal - Goeree-Overflakkees elftal 3-0, Reimerswaals elftal - Schouwen-Duive lands elftal 0-3, Goeree-Overflakkees elftal - Walchers elftal 0-4, Reimers waals elftal - Goeree-Overflakkees elf tal 2-3, Walchers elftal - Schouwen-Dui velands elftal 1-1. Eindstand: 1. Walchers elftal 3-7 (12-2), 2. Schouwen-Duivelands elftal 3-7 (7-1), 3. Goeree-Overflakkees elftal 3-3 (3-9), 4. Reimerswaals elftal 3-0 (3-13). ARNEMUIDEN - Tafeltennisclub Mid delburg-speler Emiel de Rijke heeft in Arnemuiden beslag gelegd de ABM ICT-Cup 2010. Scaldi- na-speler Koen van Velthoven ein digde als achtste en laatste in de fi naleronde. Na zes van de zeven wedstrijden was Emiel de Rijke alleen met Ste fan de Groot (Arnemuiden) nog over als kanshebber voor de titel. In een knotsgekke finale slaagde De Rijke erin om De Groot in vijf games te verschalken. Hij doorbrak daarmee de hegemo nie van De Groot, die de Hacken- berg Cup (de eerdere sponsor- naam van het toernooi) de afgelo pen zes jaar had gewonnen. De achtkamp ging zaterdag van start zonder oud-winnaar Daan Mijnsbergen (Arnemuiden). Hij moest zich afmelden met een ten nisarm. Zijn clubgenoot Wilbert Poppe was zijn vervanger. Na drie van de zeven ronden le ken Stefan de Groot, Emiel de Rij ke en Michel Sperling de grootste kanshebbers op de titel. Zij had den al hun wedstrijden gewon nen. Bij Sperling kwam de klad er in toen hij van invaller Wilbert Poppe verloor. Toen daarna teamgenoot Emiel de Rijke ook nog te sterk bleek, won Sperling geen enkele wedstrijd meer. Hij werd in de eindstand nog voorbijgestreefd door René Lauwerijssen van Markiezaat - die met zijn onorthodoxe speltype een ware plaag bleek voor de jon ge spelers - en Max Vleugel (Arne muiden). Scaldina-speler Koen van Veltho ven, die in de voorrondes ongesla gen was gebleven, speelde een on gelukkig toernooi en won alleen van Wilbert Poppe. Poppe werd met twee winstpar tijen zevende, na Richard Tram per, die zijn finaledebuut bekroon de met drie overwinningen. Max Vleugel en Michel Sperling won nen ook drie keer, maar op onder ling resultaat eindigden zij boven Tramper. Vleugel haalde nog een persoon lijk succesje door in de voorlaatste wedstrijd van Emiel de Rijke te winnen. Ook'werd hij de beste E-speler van het toernooi. In de finale trok De Rijke het ini tiatief naar zich toe. Hij won de eerste game met 11-7, verloor de tweede met 10-12 en pakte de der de nipt met 13-11. Toen hij in de vierde game met 7-2 voorkwam, leek de wedstrijd gespeeld, maar wonderwel scoorde De Groot acht punten op rij en was het 2-2 in ga mes. In de laatste, beslissende game kwam De Groot voor met 1-3, maar De Rijke rechtte zijn rug, kwam met 10-3 voor en won met 11-6. Eindstand ABM ICT-Cup 2010: 1. Emiel de Rijke (TTCM) 7-6, 2. Stefan de Groot (Arnemuiden) 7-6, 3. René Lauwerijssen (Markiezaat) 7-4, 4. Max Vleugel (Arnemuiden) 7-3, 5. Michel Sperling (TTCM) 7-3, 6. Richard Tram per (TTCM) 7-3, 7. Wilbert Poppe (Ar nemuiden) 7-2, 8. Koen van Velthoven (Scaldina) 7-1. EINDHOVEN - De waterpoloërs van De Stormvogel zijn er zaterdag niet in geslaagd de beker te vero ver. In de finale in Eindhoven ver loren de Vlissingers met 7-4 van HZ&PC. De Stormvogel leidde bij rust met 1-3 dankzij Jasper Rouwendal, Mar- tijn Mechielsen en Pim Bekkers. HZ&PC nam in de derde periode het initiatief. De Brabanders kwa men al snel op gelijke hoogte en namen vlak voor het einde van het derde kwart zelfs een voor sprong: 4-3. Pim Bekkers schoot De Stormvogel in extremis echter nog naar 4-4. In de laatste periode ging het fout voor de Vlissingers. HZ&PC kwam op 5-4 en miste daarna tweemaal met een man meer. Toen het anderhalve mi nuut voor tijd 6-4 werd, was de droom op een prijs voor De Storm vogel vervlogen en kon HZ&PC in de laatste minuut nog 7-4 scoren. KAMPERLAND - Alwin Vermeulen doet niet vaak mee aan hardloopwed strijden, maar wanneer de inwoner van Kwadendamme aan de start ver schijnt, heeft hij vaak succes. Ook gis teren in de Peelanderloop bij Kamper land, waar hij de wedstrijd over vijf tien kilometer won. Vermeulen ver sloeg Middelburger Wim van Sparren- tak (tweede) en Vlissinger Robin Hof land (derde). Bij de vrouwen was Rian Flikweert het snelst, voor Nancy Soolsma. De tien kilometer was een prooi voor André van Maldegem uit Gapinge. Hij bleef Arjo Verhage uit Aagtekerke voor. De vijf kilometer werd gewonnen door Kris Dervaux uit Oostende, een Belg die in Zeeland regelmatig aan wedstrijden over kortere afstanden meedoet. Floris Willeboordse werd tweede, Patrick de Vos derde. De Peelanderloop was gisteren toe aan zijn vierde editie. Er kwamen 130 deelnemers aan de start, de organisa tie was in handen van Tisha Abuys. De latere winnaar Alwin Vermeulen (uiterst rechts) gaat voortvarend van start in de Peelanderloop. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 33