'Niet naar mij blijven kijken maar ga 141 zeeland Knalapparaat om vogels te verjagen drijft buurtbewoners Serooskerke tot wanhoop HOCKEYCLINIC Jeugd van jubilerende hockeyclub Schouwen-Duiveland krijgt les van hoofdklassers maandag 14 juni 2010 door Melita Lanting De bal hoog houden op de stick is best lastig. Maartje Rabelink geeft keeperstraining. De kleurige vlaggetjes wapperen strak in de wind, over het veld klink een vro lijk muziekje. De hockeyclinic van Hockeyclub Schouwen-Duiveland staat zaterdagochtend op het punt van beginnen en rond de zestig kinde ren verzamelen bij het kunstgras veld. Als het startsein wordt gege ven hollen ze enthousiast het veld op. Eerst nog even een kleine war- ming-up en dan gaat het écht los. De hockeyclub heeft niet de min ste namen weten te strikken voor deze dag. Hoofdklassespelers Mau- rits Herzberger, Guido van Buul, Marijn Hinskens, Frederique Male- fason en Claire Visser (allemaal van HC Rotterdam) zijn naar het veld in Zierikzee gekomen om een hele dag de leden les te geven en leuke kneepjes van het vak te le ren. „Kijk, hier ligt een hoepeltje. Daar moet je drie rondjes om draaien met de bal aan de stick en dan wip je de bal daar over die stok", zegt Claire Visser. De kinderen gaan aan de slag. Puntje van de tong uit de mond, de bal aan de stick en maar rond jes draaien. Het valt nog lang niet altijd mee om de bal onder contro le te houden en ook het wipje over de stok is een vaardigheid die niet alle kinderen beheersen. Een bal schiet onder de stok door en het kind kijkt even snel of Visser het gezien heeft. Nee..?, dan snel door. „We gaan het een beetje moeilijker maken", zegt Visser en het draaien om de hoepel begint weer overnieuw. „Ik doe dit graag", vertelt ze. „Ik geef regelma tig clinics en kom door het hele land." Guido van Buul heeft ook zo z'n fans. „Kunt u nog een keer heel hard slaan", vraagt een jon gen en Van Buul knalt de bal snoeihard in het doel. De jongens kijken vol bewondëring toe, dat kunnen ze zelf nog niet. „We hebben wel nieuwe trucjes ge leerd", vertellen ze even later trots. Stanley laat zien hoe hij kan jongleren met de stick. „We heb ben leren liften", zegt Guus. „En ik kan de bal nu hoog houden" vult Rick aan. De jubilerende Hockeyclub Schou wen-Duiveland is de laatste jaren flink gegroeid en heeft veel jeugdle den. „Hockey zit landelijk in de lift", zegt voorzitter Edwin Oude Weernink. Rond zes jaar kunnen kinderen beginnen als 'benjamin'. Dan spelen ze nog geen competi tie, maar kunnen het spel al wel le ren. Dat de club in verhouding veel jeugdleden heeft komt omdat de jongeren afhaken op het mo ment dat ze weggaan voor studie. De leden komen niet alleen uit Zierikzee, maar uit alle hoeken van het eiland. Als na anderhalf uur de clinic stopt bestormen de kinderen de hoofdklassespelers. Overal moet een handtekening op. Op papier, op de sticks, op de shirtjes of - zo als bij Roos - op het gips om haar pols. Een hockeyblessure? „Nee, ge vallen met de fiets." Om half een begint het volgende onderdeel van de dag: een keepers- clinic met Maartje Rabelink. Zo juist gestopt als keepster bij Hoofd klasser Oranje Zwart in Eindho ven. „Vijf maal in de week trainen was niet meer te combineren met mijn werk. Ik geef nog wel keepers training." De keepers van de verschillende elftallen hebben zich inmiddels he lemaal ingepakt en zijn onherken baar geworden. De wat oudere keepers worden door Maartje Ra belink onder handen genomen ter wijl de jongere garde elders een training krijgt. „Blijf kijken naar de bal. je moet niet naar mij kij ken maar blijf de bal volgen", zegt ze tegen de keepers en de bal vliegt weer richting doel. HSD De hockeyclub Schouwen-Duive land bestaat dit jaar 45 jaar-. De club heeft ongeveer 225 leden, waarvan 200 spelende. Er zijn vijftien teams. Kinderen kunnen vanaf zes jaar lid worden. Dan leren ze eerst het spel en krij gen een hockeydiploma. ti Vanaf acht jaar wordt competitie gespeeld. Naast teams die competitie spelen kent de club ook een 'trimgroep' c Deze groep speelt eens per week en louter voor het plezier 'trim- hockey'. SeSESSSSBHaEacSS^^8a$K8ZE8^^^®seS3S5^Si^ËSS8585@^^^BKaBaeR^£SEaBiaB!i85$8®l door Melita Lanting Hoofdklasse hockeyers hebben zater dag een clinic gegeven in Zierikzee. Beelden op de website EN VERDER 1Gemeenten positief over Giro 2. Hoofdklassers geven clinic 3. Flaauwershaven krijgt facelift TIPS schouwen-duiveland@pzc.nl Kijk ook eens naar de weblogs Buutekieke of cultuur dichtbij SEROOSKERKE - Stapelgek worden ze er van, bewoners van de Ridder- weg en omgeving in Serooskerke. Een 'kanon' om vogels te verjagen van akkers knalt al weken van 's ochtends vroeg tot 's avonds laat. „De ramen trillen in de sponnin gen, zo hard gaat het", zegt Kiki Visser. „]e wordt er zenuwachtig van, van elke klap schrik je en we krijgen slaapgebrek." Het apparaat staat op een akker van de familie Van de Stolpe die el ders op het eiland woont. „Ik heb al verschillende keren gevraagd om te stoppen maar dan zeggen ze dat het niet kan omdat het hun brood is." Om rust te krijgen draait Visser soms de gaskraan dicht, maar dan zet de eigenaar het apparaat later weer aan. „Het is niet om te pesten, maar het staat er om de erwten te bescher men", zegt Joke van de Stolpe. „Anders zitten de duiven er in." Volgens Van de Stolpe zal het knal len niet lang meer duren. Als de planten eenmaal groot genoeg zijn blijven de duiven weg. Van der Stolpe mag volgens de ge meentelijke verordening een knal apparaat gebruiken. Dat erkent ook Visser. „De gemeente zegt dat ze er dan ook niets aan kan doen." Toch hoopt ze dat er wel een op lossing komt want de overlast is groot. Namens negen buurtbewo ners heeft ze een brief geschreven aan de gemeente en ook de politie is meermalen gebeld. Volgens Van de Stolpe is er echter niets aan te doen. „Het apparaat kan niet weg. En als je op het platteland woont heb je de lusten en de lasten." De situatie is inmiddels geësca leerd. Onbekenden hebben de gas slang doorgesneden, een apparaat is in de sloot beland, het is tot een handgemeen gekomen en er is over en weer aangifte gedaan. De buurtbewoners hebben vrijdag een bordje aan een paal gebonden om voorbijgangers te waarschu wen. „U nadert een oorlogsge bied", staat er op. Wethouder Wim Stouten zegt weinig te kun nen doen. „Als mensen zich aan de vergunning houden kan je wei nig." Hij snapt dat mensen last kunnen hebben. „Maar aan de andere kant heb je ook het verhaal van de land bouwer die last heeft van die bees ten." De politie laat weten dat de boer volgens de wet in zijn recht staat. Maar de gemeente kan wel aanvul lende voorwaarden stellen om overlast te verminderen. Daar kun nen buurbewoners om vragen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 26