in het zand 2 spor 41 Pattinama leidt Walchers elftal naar eindwinst in talententoernooi Racesucces in donker met sioopmotor Vermeulen is de snelste in Peelanderloop Ronny Winne: Bekerdroom De Stormvogel vervlogen maandag 14 juni 2010 „In Hulst ligt bij de atletiekbaan een beachvolleybalveld. In Axel zijn nu twee veldjes bij het zwembad. Als de ontwikkelingen in het beachvolleybal kunnen worden doorgetrokken, dan kan het nog meer aantrekken. Daar heb je in de zaal profijt van als je weer gaat trainen." door Peter van Kouteren SAS VAN GENT - Met 'Take a walk on the wild side' van Lou Reed op de achtergrond namen Marsha Moeliker, Nienke Sterenborg, Mar jolein Bode en Melanie Deij in een lastige ontmoeting met volleybal- sters van De Sterre een optie op de toernooizege in de zestiende editie van Savok Beach. Het team van 'Wie nie wag nie, wie nie wen nie' moest in de laat ste wedstrijd weliswaar voor de tweede keer een gelijkspel (1-1) toe staan, maar had daaraan voldoen de om dank zij een beter setsaldo beslag te leggen op de winst. „We hadden het niet meer verwacht", blikte Marsha Moeliker terug. „We hadden verloren van Shit (dat evenveel punten behaalde als de toernooiwinnaars) en twee keer gelijkgespeeld. Dan reken je er niet meer op. De verschillen onderling waren-heel klein." De vier winnende volleybalsters rouleerden, omdat er steeds maar drie in het veld mochten. Zij speel den ooit met elkaar bij Savok en vierden tijdens Savok Beach een succesvolle rentree. Melanie Deij ontwikkelde zich bij de reserves van Mikro Electro/Roosendaal als spelverdeelster in de tweede divi sie tot een vaste kracht. Marsha Moeliker gaat na drie seizoenen bij het opgedoekte Morres/Hulst in de Belgische eerste divisie aan de slag. Hun voormalige coach Piet Hu- bregtsen genoot van het weerzien. „Man, man, man, wat is het ni veau (in de zaal) verder achteruit gehold", vond hij. „Ik ben vier jaar geleden gestopt vanwege mijn rug, in het seizoen dat Savok degradeer de uit de regiodivisie. En nu spe len ze volgend seizoen in de eerste klasse." Melanie Deij: „Ik vind het echt jammer, omdat ik weet hoe het hier is geweest. Het was mijn am bitie om hoger te spelen. We heb ben een selectie van tien, een leuk team en zijn vierde geworden. Vol gend seizoen trainen we vier keer in de week en gaan we voor een topklassering." De bij de organisatie betrokken Matty de Clerck had vrijdagavond in sombere Zeeuws-Vlaamse vol leybaltijden toch een lichtpuntje gezien. „Bij de jeugd was er een hoog Morres-gehalte", vertelde ze. „Ze hebben nooit eerder meege daan. Ik vind het een teken dat ze er echt iets aan willen doen. Ze zijn met tien teams gekomen en ie dere speler had de achternaam Morres. Het is goed dat het wordt opgepakt. Een aantal jaar geleden zat Voorwaarts in een dip. Dat is nu weer een bloeiende vereni ging" De volleybalgekke Ronny Winne, die een hele week vrij had geno men om met anderen de laatste hand aan het evenement te leg gen, blikte ook met vertrouwen vooruit. „In Hulst ligt bij de atle tiekbaan een beachvolleybalveld. In Axel zijn nu twee veldjes bij het zwembad. Ik heb al.gehoord dat verschillende verenigingen de vel den in Axel willen huren. Als de ontwikkelingen in het beachvolley bal kunnen worden doorgetrok ken, dan kan het nog meer aan trekken. Daar heb je in de zaal pro fijt van als je weer gaat trainen." Bij de mannen was de finale een Brabants onderonsje. Rowi uit Et- ten-Leur, al jaren een vaste klant op Savok Beach, was met drie teams vertegenwoordigd. Twee daarvan ontmoetten elkaar in de eindstrijd. De jeugd legde het daar in af tegen routine. De Garnalen (van het Axelse Voorwaarts), vorig jaar winnaar, werd derde. door Klaas Verspoor OUWERKERK - Lange tijd leek het Schouwen-Duiveland elftal onder de 23 jaar de derde editie van het Jaap Goud Regiotalententoernooi op zijn naam te schrijven. In de slotminuut van het laatste duel met de Walcherse leeftijdsgenoten ging het alsnog mis, waardoor het Walchers elftal op doelsaldo de toernooizege voor zich opeiste. De zesde en laatste wedstrijd van het evenement, dat op sportpark-'t Eultje in Ouwerkerk gespeeld werd, moest de beslissing brengen. Zowel Walcheren als Schou wen-Duiveland had de eerste wed strijden met speels gemak gewon nen tegen het Reimerswaals elftal en dat van Goeree Overflakkee. „Walcheren en Schouwen staken er echt met kop en schouders bo venuit", liet Peter Goedegebure, voorzitter van de regiocommissie Schouwen-Duiveland, weten. Walcheren opende het toernooi met een 7-1-zege op Reimerswaal en won later met 4-0 van Goe ree-Overflakkee. Door doelpunten TERNEUZEN - In het pikkedonker en met een motorblok dat van de sloop afkomstig was, reden Adrie en William de Ridder zich zater dagnacht tegen alle verwachtingen in toch in de prijzen. De Terneu- zense vader en zoon eindigden op het circuit van Spa-Francorcham- ps als tweede in de Classic-motor race. Tachtig teams uit heel Europa wa ren naar het Belgische circuit geko men voor de vier uur durende en- durancewedstrijd. Die stond open voor zware race motoren van het bouwjaar 1980 of eerder. Adrie (56) en William (30) de Rid der hadden hun Bakker Suzuki uit 1980 meegenomen naar Spa-Fran- corchamps. Na twee trainingsrond jes ging het echter al mis. „We had den een beetje pech", vertelt Adrie van de Bruse Boys-spelers Gerard Vogel, Mats Willemse en Dimitri Hooftman klopte de Schouwse 'thuisploeg' het Goerees elftal. Met dezelfde cijfers werd het Reimers waals elftal van de Zierikzeese coach Eddie Kiesenberg aan de kant gezet. Rudi van der Bijl, Mats Willemse (beiden Bruse Boys) en Robbert de Bruipe (Duiveland) waren trefzeker. In het slotduel, dat een echte fina le was, zorgde JVOZ-speler Ray Kroon (komend seizoen spelend bij Goes) op aangeven van Mats Willemse- met een lob over de doelman voor de 1-0. „Daarna lie ten wij de kansen op 2-0 liggen", aldus Edwin Kriens, die met Cees Willemse het Schouwen-Duive- lands elftal onder zijn hoede had. Walcheren, met de dispensatiespe lers Remco Felius en Patrick Siere- veld binnen de gelederen, kwam vlak voor tijd aan de gelijkmaker. Een vrije trap werd door Hoek-spits Josimar Pattinama ach ter Zierikzee-doelman Jeffrey Bon- gers geschoten. Kriens: „Ik vond de Ridder met gevoel voor under statement. „Het motorblok ging kapot." In allerijl moesten de De Ridders op zoek naar een vervangend mo torblok. Ze vonden een blok waar mee al negentigduizend kilometer was gereden en dat voorbestemd was voor de sloop. „Dat hebben we dan maar onder de motor gehangen", aldus Adrie de Ridder. „We konden er 35 pk minder mee maken en op de rech te stukken gingen velen ons voor- bij." De angst dat de motor te veel olie zou verbruiken, bleek echter onge grond. Tegen alle verwachtingen in hield het sloopblok stand in het racegeweld. En de Zeeuws-Vlamin gen bleef verdere pech bespaard, waardoor er toch een hoge eind klassering in beeld kwam. Zeker de bal houdbaar. Een taxatiefout. Dat was op zich jammer. Eén doel punt tegen, ongeslagen zijn en toch het toernooi verliezen! Maar het was op zich positief Ik heb ie dereen laten voetballen en het is goed voor deze groep om onder weerstand te spelen." Evenals in de eerste editie van het evenement ging de winst naar Walcheren. Vorig seizoen verloor het Schouwen-Duivelands elftal nog op doelsaldo van het vertegen woordigende elftal van Goe- ree-Overflakkee. Derde editie Jaap Goud Regiotalen tentoernooi: Walchers elftal - Reimers waals elftal 7-1, Schouwen-Duivelands elftal - Goeree-Overflakkees elftal 3-0, Reimerswaals elftal - Schouwen-Duive lands elftal 0-3, Goeree-Overflakkees elftal - Walchers elftal 0-4, Reimers waals elftal - Goeree-Overflakkees elf tal 2-3, Walchers elftal - Schouwen-Dui velands elftal 1-1. Eindstand: 1. Wal chers elftal 3-7 (12-2), 2. Schou wen-Duivelands elftal 3-7 (7-1), 3. Goe ree-Overflakkees elftal 3-3 (3-9), 4. Rei merswaals elftal 3-0 (3-13). omdat ze constant goede rondetij den bleven rijden. Van de leiders, een Spaans team, bleven ze ver verwijderd. Maar op hun beurt hielden Adrie en Willi am de Ridder hun Franse achter volgers op enkele minuten achter stand. Daarmee verzekerden ze zich van de tweede plaats in het internatio nale veld. De De Ridders zaten in totaal alle bei twee uur op de motor. Om het uur wisselden ze elkaar af, waarbij er meteen ook kon worden ge tankt. De race begon zaterdagavond om 20.00 uur en eindigde om midder nacht. Er kon worden gereden onder pri ma weersomstandigheden. „Het was alleen verschrikkelijk donker", aldus Adrie de Ridder. niiiiiiiiii' 1' 1 'i/'i illinium iii ui 11 r~'n'iiriiiii i 'n prnnTiT ifiiinimii héüwh'i r i 'ii jh'iihh 'i'iiM [nii niinniiwiinii in ui 1 1 eindhoven - De waterpoloërs van De Stormvogel zijn er zaterdag niet in geslaagd de beker te vero ver. In de finale in Eindhoven ver loren de Vlissingers met 7-4 van HZ&PC. De Stormvogel leidde bij rust met t-3 dankzij lasper Rouwendal, Mar- tijn Mechielsen en Pim Bekkers. HZ&PC nam in de derde periode het initiatief. De Brabanders kwa men al snel op gelijke hoogte en namen vlak voor het einde van het derde kwart zelfs een voor sprong: 4-3. Pim Bekkers schoot De Stormvogel in extremis echter nog naar 4-4. In de laatste periode ging het fout voor de Vlissingers. HZ&PC kwam op 5-4 en miste daarna tweemaal met een man meer. Toen het anderhalve mi nuut voor tijd 6-4 werd, was de droom op een prijs voor De Storm vogel vervlogen en kon HZ&PC in de laatste minuut nog 7-4 scoren. KAMPERLAND - Alwin Vermeulen doet niet vaak mee aan hardloopwed strijden, maar wanneer de inwoner van Kwadendamme aan de start ver schijnt, heeft hij vaak succes. Ook gis teren in de Peelanderloop bij Kamper land, waar hij de wedstrijd over vijf tien kilometer won. Vermeulen ver sloeg Middelburger Wim van Sparren- tak (tweede) en Vlissinger Robin Hof land (derde). Bij de vrouwen was Rian Flikweert het snelst, voor Nancy Soolsma. De tien kilometer was een prooi voor André van Maldegem uit Gapinge. Hij bleef Arjo Verhage uit Aagtekerke voor. De vijf kilometer werd gewonnen door Kris Dervaux uit Oostende, een Belg die in Zeeland regelmatig aan wedstrijden over kortere afstanden meedoet. Floris Willeboordse werd tweede, Patrick de Vos derde. De Peelanderloop was gisteren toe aan zijn vierde editie. Er kwamen 130 deelnemers aan de start, de organisa tie was in handen van Tisha Abuys. De latere winnaar Alwin Vermeulen (uiterst rechts) gaat voortvarend van start in de Peelanderloop. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 23