Topkwartet vindt elkaar weer Van der Meet door toernooizege te"™™ richting mondiale top vijfhonderd Thor en Turn'87 4015 Met een knipoog naar het WK voetbal in Zuid-Afrika eisten de volleybalsters van 'Wie nie wag nie, wie nie wen nie' de toernooizege voor zich op in Sas van Gent. Van Lare wint Franse sprintduatlon Jarno Mobach zesde op NK wielrennen Brabander De Craauw zegeviert in Baarland Ondo bewaart rust in strafworpenserie SAVOK BEACH Drie dagen lang was het Keizer Karelplein in Sas van Cent het domein van 351 beachvolleyballers. De speelsters van 'Wie nie wag nie, wie nie wen nie' in actie tijdens de voor hen succesvol verlopen zestiende editie van Savok Beach. Vlnr: Marjolein Bode, Marsha Moeliker en Nienke Sterenborg. foto Peter Nicolai maandag 14 juni 2010 BRAY DUNES Terèse van Lare uit Sluis heeft de sprintduatlon van Bray Dunes in Frankrijk gewonnen. Na de eerste run over 5,8 kilometer lag Van Lare op de dertiende plaats overall. Na 24 kilometer fietsen was ze opge klommen naar de vijfde plaats, die ze niet meer afstond. Na 2,9 kilome ter lopen finishte ze in 1 uur, 21 mi nuten en 37 seconden, goed voor de overwinning bij de masters. Di- dier Buysse (IJzendijke) was de snelste bij de masters H55 in 1.27.35. Simon de Feijter (Schoondijke) had 1.29.41 nodig voor deze duatlon. BEEK Jarno Mobach heeft gisteren uitste kend gepresteerd tijdens het Neder lands kampioenschap wielrennen voor de jeugd. De renner uit Philippine eindigde in categorie 5 op de zesde plaats. Het was een zware koers met flin ke beklimmingen. De wedstrijd kende een afstand van 20 kilome ter. De zege ging naar David Dek ker, de zoon van Erik Dekker, ploegleider bij de formatie van Ra bobank. BAARLAND Guus de Graauw heeft de Ronde van Baarland gewonnen. De ren ner uit Wouwse Plantage was in de laatste meters de snelste van een kopgroepje. Daarin zaten ook Ke vin Gideonse, afkomstig uit Hein- kenszand, en Johan Padmos uit Wissenkerke. Bij de amateurs B ging de zege naar Robin Collenteur uit Bergen op Zoom. Ad Valentijn uit Sint-Willebrord was de sterkste bij de amateurs 40+ en Randy van Gils uit Vlissin- gen won de S/P-klasse. BERGEN OP ZOOM De korfballers van Ondo spelen ook volgend veldseizoen in de tweede klasse. De ploeg uit Sint-Laurens bleef zaterdag nipt overeind in een degradatieduel met Oranje Nassau uit Vlaardin- gen. De wedstrijd eindigde in 9-9, waarna Ondo de strafworpen beter nam. Ondo en Oranje Nassau wa ren een week eerder gedeeld laat ste geëindigd in de tweede klasse G. Maar één ploeg hoefde te degra deren en dus kwam er een beslis singswedstrijd in Bergen op Zoom. UIT Savok Beach Volleybal Sas van Cent. Vrouwen, A-niveau: 1. Wie nie wag nie, wie nie wen nie; 2. Shit; 3. The Golden Oldies. B-niveau: 1. The Sand Witches; 2. Wedoeng- moawah; 3. Komt wel goed schatjes. Mannen, A-niveau: 1. The good, the bad, the ugly; 2. Mooie jongen, Ties en Tijs; 3. De Gar nalen. B-niveau: 1. The Smashing Pumpkings; 2. We- doengmoawah; 3. Mijn persoonlijke favorieten. Recreanten, gemengde teams: 1. VC De Wal- lekes; 2. De Kwallen; 3. Wij worden één na laatst. Jongens A: 1. Jens Morres; 2. Beachmasters; 3. Lijnen moet je snuiven. Jongens B: 1. Youp Morres; 2. Morres 3; 3. Morres 1 Meisjes A: 1Lol; 2 't Goeiste team. Meisjes B: 1. Femke Morres; 2. De Smarties; 3. Sanne Morres. door Roeland van Vliet APELDOORN - Tennisster Angelique van der Meet heeft gistermiddag in Apeldoorn voor het eerst in haar carrière een ITF-toernooi ge wonnen. De speelster uit 's-Heer Abtskerke was in de eindstrijd van het met 10.000 dollar gedoteerde evenement te sterk voor Kiki Ber- tens: 7-5 6-3. De negentienjarige Van der Meet stond twee keer eerder in de eind strijd van een ITF-toernooi. Dat was in 2009 in Almere en Ensche de, nota bene in twee opeenvol gende weken. Beide duels, waar van eentje met Bertens, gingen ver loren. Gisteren nam ze revanche op de tennisster uit Wateringen. Met de eindzege streek de Beve- landse twaalf rankingpunten op. Daarmee komt de nummer 558 van de wereld op een totaal van Angelique van der Meet 59. „Ik kom daarmee net wel of net niet de top vijfhonderd bin nen. Ik ben benieuwd." Van der Meet had een prima week op het zogenoemde Coldec Open. Ze versloeg in aanloop naar de fi nale achtereenvolgens Denise van der Ben (6-1 6-0), Quirine Lemoi- ne (6-3 5-7 7-5), de Bosnische San dra Martinovic (4-3, opgave) en de Amerikaanse Claire Min (6-4 6-2). „In de tweede partij was het nog wel even spannend", vertelde de eindwinnares. „Quirine kwam in de derde set met 4-0 voor, maar toch kwam ik nog terug. Mentaal was ik die wedstrijd heel goed." Die mentale kracht kwam ook op de slotdag van pas. Beide speel sters waren zenuwachtig, omdat ze nog niet al te vaak in een ITF-fi- nale stonden. Van der Meet kon het best met die spanning om gaan. Ze zag Bertens op een gege ven moment knakken. „Maar ik was pas zeker toen het 7-5 6-3 was." Deze week doet Van der Meet mee aan een gelijksoortig ITF-toernooi in Alkmaar. Een week later speelt ze in Rotterdam. terneuzen - De Zeeuws-Vlaamse turners kenden een succesvol weekeinde. Het combinatieteam van EMM Terneuzen en Thor Sas van Gent eindigde zaterdag in Waalwijk als derde in de clubteam- finale van het district Zuid in de categorie instap en pupil 1 en 2 NTS 11. VTV werd tweede. Turn'87 uit Oostburg deed het goed bij springwedstrijden in Hoek van Holland. Bij de jongens was er drie keer goud voor Max Engelen: op de minitrampoline, minitrampoline pegasus en dubbe le minitrampoline. Tevens was er brons voor Emiel van Oetelaar op minitrampoline pegasus. Bij de meisjes won Anouk Engelen het zilver op de dubbele minitrampoli ne. Ook was er zilver voor Christel Brouwers en brons voor Mariska van Schaick. Bij de mannen was er ook brons voor Oscar Baars op air- tumbling.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 22