i6l zeeland nn Te veel vrijheid gaat Belofte-jury prijst emotie in Nêê, wan dat èk a zeeland in de vorige eeuw KUNSTSCHOUW Beelden, woorden en ontmoeting tussen molens agenda Wielrenners botsen na voorrangsfout maandag 14 juni 2010 Elke dag het laatste nieuws in uw inbox? Dat kan met onze nieuwsbrief: www.pzc.nl In deze serie raadkaarten gaan we in op Zeeuwse gehuchtjes. Het zijn beelden van een kleine plaats uit de collectie van Goesenaar Hans Lin- denbergh. Waar is deze eerste foto in de nieuwe gemaakt? En als u het antwoord weet, zijn we benieuwd naar anekdotes of verhalen uit Zeeland uit ver vlogen tijden. De oplossingen kunnen voor vrijdag verstuurd worden naar de redactie van de PZC, postbus 91, 4330 AB Middelburg, of mail bij voorkeur naar redactie@pzc.nl Drie inzenders van goede antwoorden krijgen een waardebon. Dit is Westkapelle! Veel men sen hadden voldoende aan dit beeld om te zien dat Prinses Juliana in de Zuidstraat van Westkapelle liep. P. Minderhoud uit Westkapelle schreef: „De Zuidstraat met op de achtergrond het beschadigde café Het koffiehuis. In dit stukje van de Zuidstraat werd die dag speelgoed door haar uitgedeeld aan diverse Westkappelse kinderen. Zeker ge zien de periode was er niet altijd verantwoord speelgoed bij. Voor jongens waren er speelgoedtank jes. De prinses vroeg aan een kind of hij of zij blij was met het verkre gen geschenk, waarop het kind ant woordde: "Nêê, wan dat èk a". Elly Wielemaker Lievense herkent de kinderen op de foto: „Dat zijn Koos Minderhoud en Jaap Wester- beke. Zij mochten bloemen geven aan de koningin. Dat weet ik om dat het meisje op de foto mijn door Ali Pankow Voor Vera Verseput is het even een worsteling: doorgaan in de afdeling 'Illustratie' of switchen naar de opleiding 'Autonoom kun stenaar'? „Dat laatste trekt me wel, maar daarin krijg je juist totale vrij heid en dat schrikt me dan toch weer af." Vera is een van de zes derde-jaars studenten van de Willem de Kooning Academie in Rotterdam die op uitnodiging van de Kunst- schouw Westerschouwen laten zien hoe zij op dit moment staan in hun opleiding 'Illustratie'. Naast Vera zijn dat: Charlie Wijstma, Sharon van Wijngaarden, Ingrid Wuyster, Chrisje Maaskant en Wendy van der Waal. Allen heb ben inmiddels de ervaring dat illus treren vrijwel altijd dienstbaar moet zijn aan 'het woord' of'de boodschap' die moet worden over gebracht. Chrisje Maaskant zegt daar minder moeite mee te heb ben dan Vera. „Ik vind het wel prettig te moeten werken binnen het kader van een opdracht. Ik ben niet zo van het zelf concepten verzinnen en verwoorden", zegt Chrisje. In de schuur bij Recreatieboerderij Van Langeraad in Kerkwerve ge ven de zes studentes een boeiende impressie van hun zoektochten en van hetgeen zij daarop zelf inmid dels hebben ontdekt. Wat opvalt is Chikwa temidden van zijn installatie in molen De Graanhalm. de speelse mix van oude en nieu we materialen. Zo zijn er creatieve tekeningen met combinaties van beeld en tekst, maar ook veelzeg gende foto's van mensen met een passie die elk onderschrift overbo dig maken. Wendy van der Waal verrast met een grappige combina tie van een 'oud/nieuw medium': de projectie van een transparante 16 mm film waarop zij zelf tekenin gen heeft aangebracht. Honderd meter verder op het erf bij Van Langeraad heeft de pas afgestudeer de Zeeuwse kunstenares Kris van der Werve haar 'Geschiedenis Ma chine' opgebouwd. Het is een in teractieve installatie, waarbij de be zoeker een plukje geschiedenis van Kerkwerve de lucht in kan la ten vliegen. Als het parachuutje is gedaald en de tekst is gelezen, rest moeder was." Sander Boidin uit Boxtel weet ook nog precies wan neer het koninklijk bezoek Wal cheren aandeed. Dat was net na de oorlog op 15 mei 1945. Het koninklijk gezelschap bezocht Westkapelle omdat het veel te lij den heeft gehad van de gevolgen van de Tweede Wereldoorlog. Door drie bombardementen op de zeedijk verloren 160 inwoners het leven. Het dorp werd verwoest door de bombardementen en de inundatie. Op de foto staan verder nog prin ses Juliana met de waarnemend burgemeester van Westkapelle, Lou Roelse, en de commissaris van de koningin Quarles van Uf- ford. De prijswinnaars zijn: Elly Wie lemaker Lievense uit Westkapel le, G. de Roos, uit VLissingen en M. J. Zachariasse uit Biggekerke. door René de Dreu GOES - Voor de Brabants/Zeeuwse rockband Volt Violin telt vooral veel optreden. Het maakt niet uit waar, waarvoor of wanneer... als er maar een podium is om te spe len. Ze schrijven zich dus sinds hun bandstart, ongeveer anderhalf jaar geleden, in voor zoveel moge lijk pop contests. Niet in de eerste plaats om te winnen, maar om mu ziek te maken. Dat is hun passie en dat hoor je vanaf de eerste noot. En hoe goed de andere bands ook zijn, er is bijna geen ju ry die om de energie en kwaliteit van de band heen kan. Via de winst bij 2ndInfluenZ kwam Volt Violin afgelopen zaterdag in de fi nale van De Zeeuwse Belofte in 't Beest in Goes en won daar overtui gend. 'Een hechte en uitgebalan ceerde band, met spanning en veel emotie in ieder, knap gearran geerd nummer waarmee ze een zaal direct kan overrompelen', oor deelde de jury. Zaniac haalde met catchy popliedjes de publieksprijs binnen. Meer agendanieuws vindt u op de website van deze krant. OP PAD Zierikzee Zierikzeesche Avondvierdaagse. Vertrek Havenpark/Havenplein om 18.45 uur. FILMS BERGEN OP ZOOM Cinem'actueel, Sex and the City 2: 20.00 uur; The A-Team: 20.00 uur; Robin Hood: 20.00 uur; It's Complacated: 20.30 uur. GOES Merral, De Gelukkige Huisvrouw: 20.00 uur; Prin ce of Persia: 20.00 uur; Sex and the City: 20.00 uur; The A-Team: 20.00 uur. MIDDELBURG Schuttershof, Desert Flower: 20.00 uur. OOSTBURG Ledeltheater, Millennium 3: 20.30 uur. TERNEUZEN View, Robin Hood: 20.00 uur; Sex and the City 2: 20.00 uur; The A-Team: 20.15 uur. VLISSINGEN CineCity, Robin Hood: 13.30, 16.00, 19.00 en 21.30 uur; Sex and the City 2: 13.30, 16.00,19.00 en 21.15 uur; She's out of My League: 16.30 en 22.00 uur; Prince of Persia: 13.45, 16.15,19.15 en 22.00 uur; StreetDance (3D): 14.00, 16.30 en 19.00 uur; The A-Team: 13.30, 16.15,19.00 en 21.45 uur; De Gelukkige Huisvrouw: 13.45 en 19.00 uur; Killers: 13.45, 16.30, 19.00 en 22.00 uur; Sneak: 22.00 uur. Volt Violin lijkt een terechte keuze en is een mooie opstap naar meer optredens. In de eerste plaats als vertegenwoordiger van Zeeland bij de Sena Pop NL Awards in 2011 op de Uitmarkt in Amsterdam. Volt Violin had zaterdag slechts drie eigen nummers nodig om de jury te overtuigen. Met sterke refe renties van zanger Niels Hereijgers aan Jef Buckley weet hij te varië ren van een ingetogen singersong- writer tot een flamboyante rock zanger. De rest van de band met gi tarist Nico van Heiningen, bassist ww r i i iwii—i a GOES - In de Pinksterbloemstraat in Goes zijn gisteren rond 12.00 uur twee wielrenners, mannen van 58 en 60 jaar die naast elkaar over het fietspad reden in botsing gekomen met een 26-jarige fietser. Deze laatste kwam van rechts het fietspad opgereden en kreeg van de twee wielrenners geen voor rang. Er ontstond een botsing waarbij de 60-jarige man waarschijnlijk zijn sleutelbeen brak en een hoofd wond opliep. Hij is naar het zie kenhuis gebracht. De 58-jarige man liep enkele schrammen op. Alle betrokkenen komen uit Goes. prinses te Westkapelle

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 18