Onrust om kerkhof Hulst Jeugd hengelt minder Boetepot Schapen scheren Cantedeerhoeve TE HELDER WATER „Vissen laten zich moeilijker vangen omdat het water zo helder is en dat schrikt jeugd af om te kiezen voor de hengelsport", denkt Wilfried Martens van de organisatie. Lintjes voor kerkleden in Terneuzen GAPPEN DIJK TOYOTA almanak Tip? redactie@pzc.nl Nu ook te bestellen als maandag 14 juni 2010 In dat Middelburgse gezin bezigt de tienjarige zoon de laatste tijd wel erg vaak onwelvoeglijke taal. Woor den van bedenkelijk niveau komen uit de mond van de jonge knul wan neer iets niet wil lukken of iets niet naar zijn zin is. Om het gevloek en getier van hun telg de kop in te druk ken, hebben de ouders het systeem van de boetepot in het leven geroe pen. Voor elke misstap wordt er tien eurocent in die pot gedaan. De invoe ring van de 'vloekpot' lijkt zijn vruchten af te werpen. Tot laatst, toen het maar niet wilde vlotten met het ophangen van oranje wk-vlagge- tjes in zijn kamer. Briesend kwam de jongen de trap af om vervolgens de woonkamer binnen te stormen: „Ma ma, hoeveel keer tien cent was dat?" door Harold de Puysseleijr HULST - Nabestaanden van overle denen die begraven liggen op de oude gemeentelijke begraafplaats aan de Glacisweg in Hulst maken zich zorgen over de toekomst van dit kerkhof De gemeente toont begrip voor die gevoelens en wil de rechtheb benden op de grafmonumenten in dien mogelijk ter wille zijn, laat ge meentewoordvoerster Micaëla van Bunder weten. De gemeente inventariseert mo menteel wie de grafrechten nog wil verlengen. Zerken waar niet voor wordt bijbetaald, worden uit eindelijk geruimd. Lia de Letter is een van de nabestaanden die zich daar zorgen om maakt. „Mijn moeder ligt daar al 35 jaar begraven, maar als de rechten van veel graven niet worden verlengd, komt de begraafplaats er straks uit te zien als een braakliggend ter rein met nog maar hier en daar een grafzerk." De Letter wil zich er sterk voor maken dat de begraaf plaats, waar veel mensen uit echte Hulsterse families begraven liggen, blijft zoals die er nu uitziet. „Ik zou zelfs best iets meer willen be talen zodat graven waarvan de rechten niet worden verlengd toch kunnen blijven staan", zegt ze. De gemeente zou in haar ogen open moeten staan voor zo'n construc tie, en ook onderzoek moeten doen of er geen vrijwilligersgroep te vormen is die het onderhoud van de begraafplaats voor haar re kening zou kunnen nemen. De Letter roept mensen die er net zo over denken, met haar contact op te nemen via liadeletter@zeelandnet.nl. Van Bunder zegt dat de gemeente eerst zorgvuldig de procedure doorloopt die nodig is voordat er ook maar één grafzerk wordt ver wijderd van de begraafplaats. „Als nu blijkt, dat heel veel mensen er net zo over denken als mevrouw De Letter, willen we best bekijken wat de juridische mogelijkheden zijn. Centrale vraag is dan of je over iemands ander grafmonu ment mag regeren, zeg maar." 1. Onrust rond oude kerkhof Hulst 2. Hulst zet in op hogere belastingen 3. Pachters Hedwige woedend STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl CLINCE - Het schaapscheerdersfeest in en rondom kinderboerderij de Cantedeerhoeve in Clinge was gis teren een schot in de roos', aldus André IJsebaert van de organisatie. De bezoekers konden actief deelne men aan onder meer aan een na tuurwandeling in de omgeving. Ook de vlindertuin was in trek. Verder waren veel activiteiten ge richt op kinderen. Het aaibaar- heidsgehalte van de dieren was als vanouds een grote trekpleister. TERNEUZEN - Jannigje Pelle (65) en lede van Urk (83)-uit Terneuzen zijn gis termiddag koninklijk onderscheiden. Pelle kreeg een lintje in verband met haar (bestuurlijke) activiteiten sedert 1987 op het terrein van gehandicap tenwelzijn en kerkelijk leven. Van Urk is net als Pelle bij Koninklijk Besluit benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau. Hij is al sedert 1960 (be stuurlijk) actief op het terrein van welzijn, kerkelijk leven en ouderenzorg. De uitreiking van de onderscheidingen door burgemeester Jan Lonink vond plaats aan het einde van een aangepaste gezinsdienst in de Opstandings- kerk in Terneuzen. foto Huib de Jonge door Harold de Puysseleijr De 15-jarige Arjan Klaas- sen uit Terneuzen hen gelt al een kleine negen jaar en doet dit jaar voor de vierde keer mee aan het Zeeuws-Vlaams Jeugdkampioen schap zoetwaterhengelen. Net als de ruim veertig andere deelnemers aan het kampioen schap tuurt hij aan de waterkant van het Grote Gat nabij Koewacht gespannen naar zijn dobber. Arjan somt vlot op wat hij nou zo leuk vindt aan vissen. „Het actief bezig zijn met de vis zelf. Je bent één met de natuur. Het geeft je een kick als je een vis vangt, voor al als het de nodige moeite kost om hem op het droge te halen." Terwijl hij een half uur na aan vang van de wedstrijd zijn tweede voorntje binnenhaalt, maakt hij zijn aspiraties duidelijk. Arjan doet voor de vierde keer mee aan het Zeeuws-Vlaams kampioenschap en is dit keer gekomen om te win nen. Roy Koolmees (15) uit Clinge is een van de concurrenten die een eindje verderop zit te vissen. Roy maakt zijn debuut op het kam pioenschap en heeft er net als Ar jan al twee gevangen. „Bij ons op de Zestigvoet bijt de vis beter", zegt Roy over die vangst. Het Zeeuws-Vlaams kampioen schap hengelen voor jeugd van zes tot en met zestien jaar wordt bij toerbeurt georganiseerd door een van de zeven verenigingen in Zeeuws-Vlaanderen. Dit jaar teke nen de Koewachtse Hengelaars voor de organisatie. Volgens voorzitter Wilfried Mar tens van deze vereniging loopt het aantal jeugdige vissers de laatste ja ren terug. Niet door concurrentie van msn en spelcomputers, zoals je zou verwachten. „Het water in de kreken is te hel der geworden", is de verrassende verklaring van Martens voor het te ruglopend aantal jonge vissers. Tot voor enkele jaren namen nog ruim twee keer zoveel kinderen deel Fabio Rijckaert (13) uit Nieuw-Namen aan het kampioenschap. „Omdat het water zo helder is, komt de vis niet meer zo kort aan de kant en is het steeds moeilijker om vis te vangen. Dat ontmoedigt jeugdige vissers, want die willen natuurlijk liefst zo snel mogelijk veel visjes vangen." Het waterschap wil ook liefst alle brasems en karpers uit de kreken ïam dit jaar voor de tweede keer deel weg, bekritiseert Martens de over heid. „Die wroeten in de modder en daar wordt het water troebel van. Eigenlijk wil het waterschap ons in een badkuip laten vissen", lacht hij. Tijdens de jaarlijkse speelweek in Koewacht houden de Koewachtse Hengelaars altijd een viswedstrijd waar wel zestig tot zeventig kinde- TERNEUZEN Mr.F.J. Haarmanweg 58 4538 AS Terneuzen Tel. 0115-617751 TOYOTA - Benzine Toyota Auris: Hybride ongeëvenaarde kwaliteit al vanaf 18.350,-. U hoeft er niet lang over na te denken. De keuze voor de Auris is een logische. Waarbij alleen het beste telt. En blijft tellen. Maak vandaag nog een proefrit. Kijk ook op toyota.nl voor meer informatie over de nieuwe Full Hybrid Auris. Gemiddeld brandstofverbruik: (EC692/2008A, 2004/3/EC) 3,8 L/100 km (26,3 km/L) t/m 6,6 L/100 km (15,2 km/L), CO2 89 t/m 153 gr/km. Today Tomorrow Toyota

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 16