Oplossing voor hekken Ossenisse 14 en 15 IT 16 en 17 ZEEDIJK Strekdammen moeten recreatie weer mogelijk maken Middeleeuwse Keldermanspoort decor muziekfestival Flink wat publiek bij' wedstrijden trekkertrek aan Boslaan Axel Dronken autorijder botst tegen auto Motorrijder gewond bij verkeersongeluk Man bij de keel gegrepen en geschopt Aantal jeugdige hengelaars neemt af Maandag 14 juni 2010 Studenten tonen werk op Kunstschouw Westerschouwen Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Harold de Puysseleijr OSSENISSE - De overheden, Vogel bescherming en de dorpsraad Os senisse hebben een akkoord be reikt over de oplossing voor de hekwerken en afrasteringen op de zeedijk in Ossenisse. Dat zegt burgemeester Jan-Frans Mulder na bestuurlijk overleg met onder meer de provincie en het waterschap. Een van de belangrijkste maatrege len die getroffen worden, is vol gens Mulder de aanleg van strek dammen dwars over het gebied, waardoor er op en aan de zeedijk weer meer ruimte is voor recrea tie. Deze zomer blijven die mogelijk heden nog beperkt, omdat de maatregelen waarover overeen stemming is bereikt nog procedu reel moeten worden geregeld. Eerste stap in dat proces is, dat Ge deputeerde Staten van Zeeland zich in hun vergadering van dins dag 22 juni akkoord moeten verkla ren met het ontwerp-plan. „Dat stuk gaat daarna als eerste naar de dorpsraad", aldus Mulder. „Nadat die een reactie heeft gegeven, komt het plan vervolgens voor be sluitvorming aan de orde in de ge meenteraad, want de dorpsraad is daar in wezen niet toe bevoegd." De definitieve besluitvorming kan volgens de burgemeester 'richting najaar' - helemaal zijn afgerond. „Het optimistische resultaat van het meest recente overleg is, dat ei genlijk alle partijen zeggen dat ze zich in deze oplossing kunnen vin den. Niet alle hekken en obstakels kunnen weg, maar op de belangrij ke plaatsen is weer recreatie moge lijk en dat vindt de dorpsraad ac ceptabel." Voorzitter Ineke Eibers van de dorpsraad in Ossenisse bevestigt, dat de dorpsraad kan leven met de nu gepresenteerde oplossing. Wel is er volgens Eibers nog een aantal aandachtspunten waarvan de dorpsraad af wil wachten hoe ze verder in het definitieve ontwerp worden verwerkt. „Mits een en ander zoals ons in ziens'is afgesproken in de gewijzig de vergunning komt en het fiets pad richting Hellegat wordt geasfal teerd zoals toegezegd, zullen wij de burgers in een dorpsraadsverga dering positief over dit voorstel ad viseren", aldus Eibers. Daarmee zou een einde komen aan het con flict dat oktober vorig jaar ont stond over de obstakels op de zee dijk bij Ossenisse. HULST - Diverse muziekgezelschappen uit de gemeente Hulst gaven gistermiddag een con cert op de Dobbele Poort of Keldermanspoort in de binnenstad van Hulst. De fanfare Wel doen door Vermaak (foto) kreeg de eer als eerste op te mogen treden tegen het histori sche decor van het middeleeuwse verdedi gingswerk in de buurt van de Dubbele Poort. Bestuurslid George Sponselee stond namens de organisatie nog stil bij het plotselinge over lijden eerder dit jaar van penningmeester Juliën Blommaert van de stichting. Stadsom roeper Jan Rubbens presenteerde het pro gramma van het derde Dobbele Poort Muziek festival. foto Peter Nicolai SAS VAN CENT Een 46-jarige automobilist uit Sas van Gent moest in de nacht van za terdag op zondag zijn rijbewijs af staan aan de politie. De man was even daarvoor, onder invloed van alcohol, op de Markt in zijn woon plaats tegen een geparkeerd staan de auto gereden. Op Boulevard de Wielingen in Cadzand werd giste ren om 04.30 uur een 21-jarige auto mobilist uit Terneuzen betrapt op rijden onder invloed. Hij had an derhalve keer te veel drank op. TERNEUZEN Bij een ongeluk op de N61 bij Ter- neuzen is gistermiddag kwart voor zes een 51-jarige motorrijder ge wond geraakt. Een automobiliste (43) uit de gemeente Borsele reed door het rode licht terwijl de 51-ja- rige motorrijder, afkomstig uit de gemeente Terneuzen, vanaf de Mr. F.J. Haarmanweg optrok. De auto mobiliste week uit, de motorrijder werd niet geraakt maar kwam wel ten val. De man is met onbekend letsel naar het ziekenhuis gebracht. TERNEUZEN In de Handellaan in Terneuzen is vrijdag tussen 19.30 uur en 20.10 uur een 32-jarige man mishandeld. Hij zat in een geparkeerde auto toen een bekende hem aansprak. De Terneuzenaar stapte uit en werd bij zijn keel gegrepen. Hij deelde hierop zelf enkele klappen uit en werd vervolgens door zijn belager en drie andere mannen ge slagen en geschopt. De oorzaak ligt vermoedelijk in de relationele sfeer. AXEL - Met flink wat publiek en de nodige stof- en rookwolken op de wedstrijdbaan was het schutte rs- terrein aan de Boslaan in Axel gis termiddag het strijdperk van de trekkertrekwedstrijd. Zo'n hon derd deelnemers in negen ge- wichtsklasses gingen met hun pk:s het gevecht aan met de sleepwa- gen. „De opdracht lijkt simpel", zegt voorzitter Jack Kerckhaert van de trekker trek commissie Agrarisch Jongeren Kontakt Oost Zeeuws-Vlaanderen. „Maar niets is minder waar. De be stuurder en tractor moeten als een twee-eenheid proberen de sleep- wagen zover mogelijk over de tach- tigmeterbaan te trekken. Dat vergt het nodige vakmanschap en be heersing in deze discipline. Hoe verder de tractor rijdt hoe meer te- gengewicht de sleepwagen biedt."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 15