Markant alternatief auto i 7 D Alternatief: Honda Civic 1.8 Alternatief: Volvo C30 2.0 vrijdag 11 juni 2010 OCCASION Lancia Delta 1.4 T-Jet De wagen heeft een weelderige uitstraling, maar reageert gevoelig op lichte stuurbewegingen, waardoor je zo maar op de andere weghelft kunt belanden. Elke week testen we een occasion. Hoe goed rijdt-ie nog? Wat zit er al lemaal op en aan? En wat is er voor ongeveer hetzelfde bedrag nog meer te koop? Deze week: een Lancia Delta. door Lucas Boot eze week zoeken we een hatchback die net een tikkie anders is dan anders. Geen be houden model van de Volkswagen Audi Groep of Opel, maar iets sjiekers, iets wat je niet vaak op de weg ziet. De Lancia Del ta voldoet aan deze criteria. De Ita liaan staat te koop voor net geen 25.000 mille bij Auto Mondo in Roosendaal. Blijkbaar weet het onalledaagse voorkomen van de Delta de Nederlandse autorijder niet te bekoren, want hoe vaak komt u er eentje tegen? Precies. Slaan we de verkoopcijfers erop na, dan blijkt het inderdaad geen volumedraaier. Hoe dan ook staat hier een mar kante hatchback die zijn toeschou wers voor een duidelijke keuze stelt: love me or hate me. Wat u er ook van vindt, het bijzondere bui tenwerk van onze test-Delta ziet er in elk geval als nieuw uit. Van binnen hetzelfde verhaal op een enkel krasje na. En wat een rijk in terieur. Zachte materialen, soepel leder, subtiele chroomaccenten, en prachtig vormgegeven allemaal. Leuke details zijn de witte stiksels op de bekleding van de deurpane len en de knop voor de gevaren- lichten in dezelfde vorm als het Lancia-logo. Teleurstellend detail is de contactsleutel, die gemaakt is van dun, krakend plastic. Past niet bij het cachet van de auto. Hoe rijdt deze Italiaanse meneer en wat krijg je voor 24.950 euro? Welnu, het onderstel is opmerke lijk genoeg nogal stug afgesteld. Oncomfortabel is het zeker niet. Je verwacht zo'n afstelling alleen niet bij zo'n weelderig uitziend model. De Delta reageert gevoelig op lich te stuurbewegingen. Klein tikje en je zit subiet op de andere weghelft. Kwestie van wennen. Verder zit je achter het stuur van de Lancia rela tief hoog. De stoelen geven voldoende steun in de rug, maar bij enthousiast bochtenwerk schuif je echter van links naar rechts. Meer zijdelingse steun zou welkom zijn voor de sportievere chauffeur. Dan de uitrusting. Aan luxe geen gebrek in de Delta, zo als half lederen bekleding, cruise control, elektrische ramen rondom, verstelbare achterbank (veel been -en hoofdruimte achter in voor een hatchback, overigens), Bluetooth car kit (Blue8cMe) en gescheiden klimaatzones. Op deze Lancia Delta 1.4 T-Jet Prijs: 24.950 euro Bouwjaar: 9-2008 Nieuwprijs: vanaf 32.288 euro Km-stand: 21.125 Transmissie: handgeschakelde zes- bak Vermogen: 150 pk 0-100 km/u: 8,7 sec. Topsnelheid: 210 km/h Afleveringskosten: 395 euro, prijs is incl. beurt en 12 maanden garan tie APK: geldig tot 10-9-2012 Oro-uitvoering zitten tot slot extra's als 18-inch lichtmetalen wielen, lane departure warning, dat je met een piepsignaal waar schuwt als je over een doorgetrok- BTW/Margeauto: marge Bijzonderheden: voormalige de moauto, half lederen bekleding, Bluetooth car kit Verkooppunt: Auto Mondo, Roosendaal Historie: Deze Lancia is de derde in de generatie Delta's. De Italia nen behaalden eind jaren tachtig, begin jaren negentig grote rallysuc cessen met de eerste types van de Delta. De beroemdste Delta is zon der enige twijfel de HF Integrale. ken streep rijdt, en city parking. Druk de city-knop in en de stuur bekrachtiging past zich zo aan dat je bij wijze van spreken met je pink kunt in- en uitparkeren. KORT Nieuwe Santa Fe stuk goedkoper Kia mag tegenwoordig steeds wat voorop lopen met model vernieuwing, dus nadat die hun Sorento presenteerden komt nu Hyundai met de vergelijkbaar ver nieuwde Santa Fe. Deze full-size SUV kreeg een nieuw uiterlijk, een vernieuwd interieur en nieu we motoren met lagere C02-waar- den. Hij staat deze week met een vanafprijs van €31.995 bij de dealers. Dat is €6000 euro goedko per dan het vorige model. Boven dien is de nieuwe Santa Fe nu ook standaard uitgerust met ESP. Range Rover hybride en 2x4 Moeder aller SUV's Range Rover heeft het moeilijk, om dat ze technisch niet erg voorop lo pen, terwijl de meeste concurren ten hun bakbeesten al met hybri de-techniek kunnen leveren. Maar de nieuwe Range, die volgend jaar in de verkoop komt, krijgt die tech niek wel degelijk, zij het niet van meet af aan. Wél is er meteen een versie be schikbaar met tweewielaandrij- ving, omdat ook Range-rijders zich steeds minder in het terrein wagen. Daardoor krijgt die 2x4 het laagste brandstofverbruik van alle Range Rovers (CO2 130 g/km) en vast en zeker ook het laagste prijs kaartje ooit. Audi A8 voortaan ook verkrijgbaar met WLAN n de permanente strijd tussen de topmerken wie de nieuwste snufjes heeft, scoort Audi alweer. Hoewel ook Mercedes-Benz en BMW het hebben aangekondigd, is nieuwe Audi A8 is met onmid dellijke ingang verkrijgbaar met een WLAN-Hotspot voor draadlo ze internettoegang in de auto. Dankzij de geïntegreerde WLAN-module is het mogelijk om laptops, iPads en -Pods, net- books en andere apparaten via UMTS met het internet te verbin den. Maximaal acht apparaten kun nen gelijktijdig van de hotspot ge bruikmaken. Zwarte doos houdt zwarte auto netjes Zwart heeft zich de afgelopen jaren opgewerkt tot populair ste kleur voor auto's. Reden ge noeg voor 'autoverzorger' Turtle Wax om een speciaal verzorgings pakket voor zwarte auto's op de markt te brengen. Zwarte auto's zien er prachtig uit als ze schoon zijn, maar ze schoon houden is een lastige opgave. Turtle Wax probeert bezitters van zwarte auto's bij te staan met de introductie van de zogeheten Black Box. Dit pakket staat voor een compleet, in twee stappen aan te brengen reinigings- en waxsys- teem, speciaal samengesteld voor de carrosseriekleur zwart. De sa menstelling van de ontwikkelde producten geven de meest diepe, glanzende zwarte afwerking. Het kan gebruikt worden om het lak werk dat in goede staat verkeert, te beschermen maar ook om ver weerd zwart lakwerk te herstellen, aldus Turtle Wax. De 'zwarte doos' van Turtle Wax ligt in de winkel voor iets minder dan drie tientjes. Prijs: 22.600 euro, Bouwjaar: 1-2009 Km-stand: 24.884, Vermogen: 140 pk Transmissie: handgeschakelde zesbak Afleveringskosten: 495 euro, incl. beurt, tank brandstof en 2 jaar garantie BTW/Margeauto: marge Bijzonderheden: navigatie, lederen bekleding Verkooppunt: Honda Goes, Goes Prijs: 22.950 euro, Bouwjaar: 2-2008 Km-stand: 22.718, Vermogen: 145 pk Transmissie: handgeschakelde zesbak Afleveringskosten: €595, inclusief beurt en 1 jaar garantie BTW/Margeauto: BTW Bijzonderheden: park assist, stoelverwarming Verkooppunt: Olov, Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 81