241 zeeland Meer 30-km 'Taalgebruik zit nog wegen in kern Kapelle Hemi pakt nog extra grond op Welgelegen PW scoort op Tholen TOEGANGSWEGEN Herinrichting begint snel Onvermoeibare Joke Boonman neemt met grote tegenzin afscheid Nieuw pontje op Grevelingenmeer Lintje voor Willy Wiskerke Hulptroepen paraat voor aed's Kats en Geersdijk vrijdag 11 juni 2010 door Lilian Dominicus KAPELLE - De doorgaande wegen in de kern Kapelle zullen de ko mende tijd worden heringericht als dertig-kilometerwegen. Dat kondigt wethouder Jon Herselman (WD, verkeer) aan. Door de maat regelen is het in de gemeente straks bijna nergens meer mogelijk om harder dan dertig te rijden. Met name de Ooststraat en de Goesestraatweg, de toegangswe gen aan de noordkant van het dorp, zullen worden aangepakt. Daar geldt nu nog een maximum snelheid van vijftig kilometer per uur. Op andere toegangswegen en in de kernen Schore, Biezelinge en Wemeldinge zijn verkeersmaatre gelen minder hard nodig. „Op het Juffèrswegje in Biezelinge kan al niet zo hard worden gereden, door al die bloembakken. Daar hoeven we dus niets te doen", aldus de wethouder. „En het verlengde van de Wemeldingse Zandweg is al voor bijna negentig procent een dertig-kilometerzone. Bijna heel Schore is al dertig-kilometerzone." Verder laat de gemeente Kapelle binnenkort verbodsborden plaat sen voor doorgaand verkeer van vrachtwagens door de kernen. Al leen toeleveranciers voor lokale be drijven mogen dan nog door de be bouwde kom rijden. „Ik krijg veel klachten over vrachtverkeer dat niets in de kernen te zoeken heeft. Vooral op de Ooststraat en de Dijk- welseweg is het raak", verklaart Herselman. BROUWERSDAM - Deze zomer gaat voor het eerst driemaal daags een passagiersboot varen tussen ver schillende opstapplaatsen langs de Brouwersdam. Rederij Denick uit Temeuzen gaat de verbinding ver zorgen. Het passagiersschip De nick gaat in de maanden juli en au gustus vijf dagen per week varen tussen de opstapplaats 'Dolfijntje' bij Scharendijke, de Kabbelaars- bank/Port Zélande en De Punt bij Ouddorp. Ook het eiland Stam persplaat wordt aangedaan. door Claudia Sondervan tholen - Interieurinrichter voor grote winkelketens Hemi heeft nog eens 1,1 hectare grond aange kocht op het Thoolse industrieter rein Welgelegen. Het bedrijf denkt binnenkort de nieuwe behuizing alweer te moeten uitbreiden. Het bedrijf is volop aan het bou wen op de 4,6 hectaren die het vo rig jaar aankocht. De fabrikant en installateur van winkelinrichtin gen laat een nieuw pand neerzet ten, waar het in december van dit jaar alle activiteiten in wil concen treren. Nu heeft het bedrijf nog de hoofdvestiging in Halsteren. Daar werd de onderneming in 2007 door brand getroffen. Aan de Curieweg op Welgelegen krijgt Hemi de beschikking over 35.000 vierkante meter vloeropper vlak waardoor het bedrijf alle acti viteiten onder één dak kan breng en. Circa 11.000 vierkante meter is beschikbaar voor de 45 meubelma kers. Daarnaast is er 21.000 vier kante meter voor opslag bedoeld. Hemi heeft voor de dagelijkse lo gistiek twintig mensen in dienst. Daarbij komt er 3000 vierkante meter kantoorruimte, verdeeld over drie bouwlagen, waar 44 mensen hun werkplek hebben. tholen - De Partij voor de Vrij heid (PW) van Geert Wilders heeft het in de gemeente Tholen opvallend goed gedaan. De SGP komt weliswaar met ge mak als grootste uit de bus, maar de PW is tweede geworden, blijkt uit de definitieve uitslag van de Tweede Kamerverkiezingen van af gelopen woensdag. De SGP scoor de ruim 22 procent van de stem men, de PW bijna 16; ruim 3200 stemmen tegen ruim 2300. CDA en WD zitten daar net on- Joke Boonman-Jacobs werd gisteren tegen haar zin gepensioeneerd. door Mieke van der Jagt Alweer 22 jaar geleden nam Joke Boon man-Jacobs afscheid van het 'Bureau Hiet- kamp', de organisatie die zich op provinciaal niveau be zighield met emancipatie. In een interview met deze krant stelde ze dat een belangrijk deel van de doel stelling wel was gehaald. Achttien jaar had ze zich als beleidsmede werker van het ministerie van CRM, toen nog de naam van het huidige VWS, ingezet om de posi tie van vrouwen in Zeeland te ver beteren. „Het leek er eigenlijk ook wel op dat het gelukt was. De politiek had afgesproken dat iedereen die na 1990 geboren zou worden, op zijn achttiende economisch zelfstandig zou moeten zijn. Vrouwen waren mis^mmKff^^ssf/ssKsssss^s^saimasiSi der met ruim 14 procent. Opval lend: in Oud-Vossemeer, Sint- Maartensdijk en Anna Jacobapol- der komt de partij van Wilders als grootste uit de bus. In Oud-Vosse meer blijft de PW de WD nipt voor. In Smerdiek is de tweede plek voor de PvdA. De PW is in Zeeland de vierde partij geworden, met in totaal 33.404 stemmen. De WD is ook in Zeeland voor het eerst de groot ste, gevolgd door de PvdA en het CDA. VLAKE - Willy Wiskerke (61) uit Krabbendijke is gisteren in de Sequoiahof in Vlake benoemd tot lid in de Orde van Oranje-Nassau. Wiskerke kreeg de onderscheiding vanwege haar verdiensten voor de samenleving op het ge bied van onderwijs (dit jaar viert ze haar 40-jarig jubileum), emancipatie en zorg. foto Izaak Verkeste in die tijd hard op weg een econo mische factor te worden. De kin deropvang groeide, de zorg zat om werknemers verlegen en vrouwen moesten nodig herintreden. Vrou wenvakscholen draaiden goed, de mannen waren steeds minder al leen de baas en emancipatie stond hoog op de agenda. De provinciale bureau's konden worden opgehe ven." Joke Boonman, die al die jaren KATS - Vijftien mensen uit Kats en achttien mensen uit Geersdijk zijn sinds kort inroepbaar voor het ge val de automatische externe defi brillator van die dorpen nodig is. Zo'n aed kan bij een hartstilstand het hartritme weer op gang breng en. Alle dorpen op Noord-Beve land hebben zo'n apparaat; voor Kamperland, Wissenkerke, Kortge- ne en Colijnsplaat zitten die al sinds vorig jaar in de brandweer wagens van elke post. Maar de brandweer heeft geen post in Kats of Geersdijk. Daar zijn nu vrijwilli gers geworven en opgeleid. Zij kunnen gebeld worden - nadat 112 is ingeroepen - als iemand acute hartproblemen vertoont.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 70