zeeland 123 in vijftien Borselse dorpen c? Jw, Gemeente van het jaar zoekt de 'beste burgemeester van Nederland' Culturele Raad Borsele Manifestatie RECLAME Eierkoeken Exposities in galerie 't Kunstuus Wijngaard De Druivengaerde open 'Afvalcontract met Delta Milieu aanpassen' Open dag biologische web-bezorgwinkel Motoren mogen niet meer op Markt staan vrijdag 11 juni 2010 's "Heeren.hoekJ.ri 't verheden Hoe het vroeger hier was. (De sprong naar de (Bdfcjen Een grootse pas (De natuur, de polders, en het groen Ditmoet toch iets met je doen JeCfe Hermue „We zitten verlegen om een eigen plek." Alice Speckmann De culturele manifestatie in De Schaapskooi aan de Nieuwkamerseweg 3 in Hein- kenszand begint morgen om 14 uur. De gedichten van de Borsele scholieren en professionele dichters zijn te bewonderen tot oktober. In juni, september en okto ber in het weekend van 11 tot 16 uur, in juli en augustus en de herfstvakantie van dinsdag tot en met zondag van 11 tot 16 uur. In die periode zijn ook de vi deo-presentaties van de studenten van de Hogeschool Zeeland te bekijken. 'Een 6Ci(fin de toekomst vrijdag en zaterdag: 4 voor Q Brood- en banketbakkerij Opril Grote Markt 4 J.D. van Mellestraat 32 Goes-tel. (0113) 21 5614 UW WARME BAKKER HEINKENSZAND Galerie 't Kunstuus in Heinkens- zand exposeert nog tot en met 9 juli met werken van Marthy van der Werff en Pat Rolff. Van der Werff laat zich inspireren door het Zeeuwse landschap en de dieren om ons heen, Rolff door zeiltoch ten en de zee. De galerie is open op woensdag en donderdag 13.00- 18.00, vrijdag 13.00-18.00 en 19.00-21.00 en zaterdag 10.00-12.00 en 13.00-16.00 uur. WISSENKERKE t—111 nu GOES - Goes wil proberen de afval- overeenkomst met Delta Milieu te wijzigen, om zo in het vervolg boe tes te voorkomen. Dat antwoor den B en W op vragen van Groen- Links. De Zeeuwse gemeenten hebben vorige maand een boete 470.000 euro gekregen, omdat er i te weinig afval is aangeleverd. Met Delta Milieu is afgesproken dat er minimaal 120.000 ton per jaar wordt aangeleverd en dat ook de niet geleverde tonnen moeten wor- den betaald. Volgens B en W biedt de overeenkomst echter ruimte om de minimumhoeveelheid die moet worden aangeleverd, te verla- gen. Daarover vindt binnenkort overleg plaats. Wijngaard De Druivengaerde uit Wissenkerke is sinds vorige week weer open. Individuele bezoekers kunnen op dinsdag, woensdag en donderdag van 13.00 tot 17.00 uur de wijngaard bezichtigen en witte, rode en rosé wijnen proeven. Er zijn rondleidingen en er is informa tie over de tien druivenrassen. Ook kan er jeu de boules en croquet worden gespeeld. Meer informatie op www.druivengaerde.nl. Groe pen in overleg. KRUININGEN door Luc Oggel GOES - Goes is gemeente van het jaar, dus de nieuwe burgemeester moet de beste van Nederland zijn. Dat staat in de concept-profiel schets die volgende week donder dag aan de gemeenteraad wordt voorgelegd. Goes heeft een nieuwe burgemees ter nodig, omdat er op 1 decem ber, na 17 jaar, een einde komt aan het tijdperk Dick van der Zaag (CDA). Opvallend is dat er in de profielschets steeds een vrouwelij ke aanduiding wordt gebruikt. Daaruit zou geconcludeerd kun nen worden dat de voorkeur uit gaat naar een vrouwelijke burge meester, al wordt er eveneens ge steld dat sekse geen selectiecrite rium is. Kandidaten, man of vrouw, zullen evenwel aan behoorlijk hoge eisen moeten voldoen. Een voortrekkers rol in de regio en de provincie, een daadkrachtige vernieuwer, een aan jager en netwerker zijn enkele van de kwalificaties die worden ge vraagd, maar hij of zij moet boven al een 'mensen-mens' zijn; een menselijk gezicht van de gemeen te, een graag geziene gast in Goes en daarbuiten, met oog en respect voor anderen, die inlevingsvermo gen toont en mensen in haar om geving coacht en beter laat functio neren', aldus de voorlopige profiel schets. Wat betreft bestuursstijl moet de nieuwe burgemeester iemand zijn die initiatieven neemt en lopende projecten in beweging houdt. 'Een actieve spin in het web tussen in woners, bestuurders, organisaties en bedrijven, die resultaten boekt zonder de menselijke maat uit het oog te verliezen en die uit zichzelf de omgeving informeert'. In de vergadering van volgende week, waarbij commissaris van de koningin Karla Peijs aanwezig is, zal tevens de vertrouwenscommis sie worden benoemd. GOES Motoren mogen niet langer op de Grote Markt in Goes geparkeerd staan. Dat hebben burgemeester en wethouders besloten naar aanlei ding van een klacht van een auto mobilist Die had een boete gekre gen omdat hij even op de (auto vrije) Markt stond, maar constateer de dat er ook motoren waren gepar keerd en dat die ongemoeid ble ven. Het college trekt nu één lijn, ook motorrijders lopen nu het risi co te worden bekeurd. De Grote Verleiding, een biologi sche webwinkel en bezorgdienst, en biologisch landbouwbedrijf Meulwaeter in Kruiningen houden morgen van 11.00 tot 17.00 uur een open dag. Een groot aantal producenten, waaronder bierbrouwer De Lecke- re, La Bio Idea en Biobackstube is aanwezig. Ook regionale telers ko men er hun verhaal vertellen. Meer informatie op www.degroteverleiding.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 69