Zeeland PZC Geluidsscherm in Kapelle nóg hoger Vrouwe Klaproos vertelt Profijt Middelburg Avondvierdaagse BEVELANDEN-THOLEN 22 en 23 24 ZIENSWIJZE Bewoners vinden nieuwe maatregelen van spoorwegbeheerder Prorail hinderlijk en onnodig Relaxfauteuil Blandy in zwart uitgevoerd uit voorraad leverbaar Nu 249,- Man loopt botbreuken op bij ongeluk A58 almanak Vrijdag 11 juni 2010 Borselse scholieren dichten over kunst in hun woonplaats 21 Doorgaande wegen in Kapelle worden 30-kilometerzones Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Lilian Dominicus en Luc Oggel KAPELLE - Bewoners van de Sta tionsstraat in Kapelle zijn het abso luut niet eens met de geplande ver hoging van de geluidswal voor hun deur. Spoorwegbeheerder Pro rail is van plan de bestaande scher men van twee meter met nog een metertje te verhogen. Lelijk en on nodig, vinden de bewoners. Ze hebben een gezamenlijke zienswij ze ingediend bij. Prorail. KAMPERLAND - In een klein var kenskot kun je veel verhalen, be wijst de Five Star Farm in Kamper land. Op de 32 vierkante meter vloer in het kot openden gisteren twee exposities; één over ganzen en hun gespannen relatie met ak kerbouwers, een andere over bloeiende akkerranden. Moderne presentatietechnieken zorgen er voor dat je niet in vijf tellen bent uitgekeken: op een tafel met touch screen kunnen bezoekers met zwierige gebaren foto's en informa tie laten verschijnen en verdwij nen. Holografische landkaarten onthullen de bijbehorende land schappen en Vrouwe Klaproos is de virtuele gids, geprojecteerd op plexiglas. Als bezoekers na een wandeling met gps-apparatuur het agrarische info-doecentrum op de boerderij aan de Baas Huisweg ge vonden hebben, kunnen zij zich zelf belonen met een foto-aanden ken in een fotonis. Het gebouwtje zeifis kundig gerestaureerd en ge renoveerd door een groep vrijwilli gers; het bouwsel uit 1776 was een ruïne maar ziet er weer knap en karakteristiek uit. Het educatieve centrum is betaald met sponso ring en subsidie, ook uit Europa. In die POP-pot zit nog ruim schoots geld, zei gedeputeerde Cees van Beveren uitnodigend. Eind 2007 al kregen de bewoners van de Stationsstraat de schrik van hun leven toen Prorail een hoog, donkergroen scherm plaatste te gen de geluidsoverlast. „Toen wa ren we het prachtige, landelijke uit zicht ineens kwijt", zegt Bram Deij, namens de dertien huishou dens. Nu heeft het ministerie van Ver keer en Waterstaat nieuwe progno ses voor het treinverkeer uitgevaar digd, waardoor de bestaande maat regelen niet meer aan de wettelij ke normen voldoen. „En dus krij gen we nu een drie meter hoog scherm voor onze neus." Volgens Deij houdt Prorail bij de uitvoering van de maatregelen geen rekening met de wensen van de bewoners. „Ze willen zich aan de wet houden en het liefst zo goedkoop mogelijk. Dat hebben ze ook letterlijk zo gezegd tijdens de informatieavond eind mei", zegt hij. „Maar wij krijgen nóg minder lichtinval in onze woningen en nóg minder uitzicht dan al het ge val was. Terwijl de geluidswal in combinatie met de geluidsisolatie voor ons voldoende is. In de nieu we prognoses gaan ze uit van een toename van het treinverkeer. Maar er is een economische crisis aan de gang en het kan nog tiental len jaren duren voordat het trans port terug is op het niveau van 2007, als het er overigens nog van komt." Ook de Belangenvereniging Aan- wonenden Spoorlijn (BAS) en de gemeente Goes hebben zienswij zen ingediend op het voorstel voor geluidsmaatregelen. De BAS stelt onder meer dat er veel fouten in de onderzoeken zijn gemaakt. Bur gemeester en wethouders van Goes keren zich met name tegen de geluidsschermen. Ze werken- volgens het college verloedering in de hand en zijn in tegenspraak met afspraken met bewoners. www.profijtmeubel.nl mooier wonen voor minder geld! Op woonboulevard de Morflere. 0118-404449, meubeieproflJtmlddelburg.nl GOES Bij een ongeluk op de noordbaan van de A58 bij Goes is gistermid dag rond 15.45 uur een 25-jarige Ar- nemuidenaar gewond geraakt. Hij was bijrijder van een bestelbus die in botsing kwam met een vracht wagen. De Arnemuidenaar raakte bekneld. Nadat hij was bevrijd, werd hij met diverse botbreuken in armen en benen per ambulance overgebracht naar het Erasmus zie kenhuis in Rotterdam. De noord- baan van de A58 was wegens het ongeluk tot 18.45 uur afgesloten. Tip? redactie@pzc.nl De avondvierdaagse was voor de Zie- rikzeese altijd iets uit haar jeugd. De herinnering aan vier avonden lopen in regen en zonneschijn begon zelfs al een beetje te vervagen. Sinds kort weet ze er echter weer alles van. Haar zoons zijn inmiddels zo groot dat ze voor de eerste keer mee mo gen wandelen. Zoiets gaat natuurlijk niet vanzelf. Acht kilometer is voor de jongens toch een hele tippel. In voorbereiding op de tochten is al eens flink geoe fend om alvast warm te draaien voor de sportieve prestatie. De sport- broeken zijn uit de kast gehaald, de schoenen zijn aan een grondige in spectiebeurt onderworpen en het on derwerp is al vaak ter sprake ge bracht. Toch bekroop de moeder onlangs het gevoel dat de jongste van de twee niet helemaal heeft begrepen wat hij gaat doen toen hij zei: 'zeg. hoeveel nachten moet ik nu eigenlijk gaan wandelen?' Het agrarisch doe-infocentrum in Kamperland werd gisteren geopend. Het combineert traditie met moderne presentatietechniek. foto Izaak Verkeste

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 67