Een goed stel hersens 20 Grote tribune bij motel De Caisson Mededeling van de waterschappen Fietsen voor orgaandonoren brieven Ontwerpbesluit Watervergunning WarmC02 Het waterschap heeft op grond van de Waterwet en de Keur waterschap Zeeuws-Vlaanderen 2009 het voornemen om een watervergunning te verlenen aan WarmC02 C.V. in Terneuzen voor de aanleg van een C02-Ieiding en twee restwarmte- leidingen aan de Gemeenschappelijkeweg in Westdorpe. De watervergunning betreft: het onttrekken van grondwater; het lozen van grondwater in een oppervlaktewaterlichaam; het dempen en van afmetingen veranderen van oppervlaktewater lichamen; werken over, in of onder een oppervlaktewater lichaam te hebben, te leggen, aan te brengen, te veranderen of op te ruimen. De aanvraag en het ontwerpbesluit liggen vanaf 14 juni tot en met 26 juli 2010 ter inzage bij de receptie van waterschap Zeeuws-Vlaanderen, Kennedylaan 1 in Terneuzen, elke werkdag van 8.00 tot 17.00 uur. Voor inzage op een ander tijdstip kunt u een afspraak maken; bij de publieksbalie van de gemeente Terneuzen, Stadhuis Terneuzen, Stadhuisplein 1 in Terneuzen, elke werkdag van 8.30 tot 16.30 uur en op donderdag van 8.30 tot 20.30 uur. Tijdens de termijn van terinzagelegging kunnen belanghebbenden schriftelijk hun zienswijze over de ontwerp- watervergunning naar voren brengen. Een zienswijze moet worden gericht aan het dagelijks bestuur van waterschap Zeeuws-Vlaanderen, Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg. vrijdag 11 juni 2010 Ook de Oosterscheldedijk heeft Oranjekoorts... Lees weblog 'Buute Kieke' via www.pzc.nl/blogs door Ondine van der Vleuten MIDDELBURG - Of hij hoogbegaafd is? Wouter de Voogd (12) uit Mid delburg, die woensdag 1400 knap pe koppen achter zich liet in de Toptoets, twijfelt. )a. Nee. „Waar schijnlijk wel", .zegt hij uiteinde lijk. Feit is dat Wouter de beste bleek van de 27 mededingers die door drongen tot de finale, die woens dag werd gehouden in de Malieto ren in Den Haag. De wedstrijd, een jaarlijks terugkerend evene ment van de Stichting Cognitief Talent, is bedoeld voor leerlingen van de basisschool die op het punt staan de overstap naar het voortge zet onderwijs te maken. Wouter zit in de Plusklas van zijn school, de reformatorische Her man Faukeliusschool in Middel burg. Extra opdrachten krijgt Wou ter al sinds het begin van zijn schoolcarrière. Als tweejarige peu ter leerde hij zichzelf strips lezen en nog vóór hij vier was, las Wou ter boekjes. „Nu lees ik zo'n drie vrij dikke boeken per week. Of vijf iets dunnere." Hij haalt 'redelijk vaak' een tien. Spellen is zijn sterk ste kant. Wouter scoorde bijzon der hoog bij het Walchers Dictee, net als vier andere leerlingen van de Faukeliusschool. Alle vijf deden ze mee aan de Plustoets, maar al leen hij haalde de finale. „Eerst kregen we een alpha-op- dracht: een betoog over de VOC-mentaliteit. Daarna een bèta-opdracht, waarbij het om re kenen en denken gaat. We moes ten onder meer uitrekenen wat in 2012 de gemiddelde leeftijd van de Nederlanders is." Wouter weet al naar welke school hij straks gaat: atheneum, op het Calvijn College in Goes. „Wel jam mer dat ze daar geen gymnasium hebben. Maar ik doe nu een cur sus Grieks." GOES - Leerlingen van het Pontes Goese Lyceum fietsten gisteren sa men met artsen van het ziekenhuis in Goes naar hun school. Daar vond vervolgens een debat plaats over or gaandonatie. sm. «mm» Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Landschap 168 miljoen voor landschap: Het lijkt of onze provinciebestuurders trots zijn op deze hoge kostenpost. Samen met geldverslindende pro motiecampagnes om mensen naar vergrijzend Zeeland te lokken. Die vergrijzing speelt deze bestuurders ongewild in de kaart; nog meer landschap dat afgesloten kan wor den voor de recreërende mens, naast de Hedwigepolder, de Marga- retapolder, de zeedijk bij Ossenisse en Braakman-Noord. Hopelijk blijft er nog wat geld over om het gebrekkig van Vlaanderen gekopi eerde fietsknooppuntensysteem wat aan te passen. Ik vraag me af waar het geld vandaan komt in de ze moeilijke tijd. Van het landelijk hoogste aantal bekeuringen, van de landelijk zeer hoge provinciale opcenten motorrijtuigbelasting, De fietstocht was onderdeel van een grotere landelijke campagne waaraan nog tien andere ziekenhui zen meededen, onder meer die in Vlissingen. Met deze 'Donatie on Tour' wil de donatiecommissie van van de Westerscheldetol? Ook alle maal geweldige publiekstrekkers trouwens. Ik meen me te herinne ren dat bij de laatste provinciale verkiezingen de Partij voor de Die ren niet voorkwam terwijl die par tij hier de dienst lijkt uit maken. A.F. Buijze G. van der Nissestraat 55, Zaamslag Directie ziekenhuis 4 Nu hoop ik toch dat de krant spoe dig de hand weet te leggen op de declaraties van het duo Vos-Vier hout van het De Ruyter Zieken huis, die schijnbaar beiden met een vork gedeclareerd hebben. De 'interimmers Vos Vierhout' schrijven in viervoud! Je moet de realiteitszin toch volledig verloren hebben om van een ziekenhuis, dat nog lang niet uit de gevarenzo ne is, zulke bedragen te eisen? Iede re burger met een beschaafd inko men moet het rustig aan doen, rond deze heren woedt het onstuit bare 'zakkenvullervirus'! Michiel zal ongetwijfeld nog wel een pille tje op de plank hebben liggen te gen het in hogere regionen veel voorkomende virus en hij moet te vens de slaappillen van de toezicht houders maar eens invorderen! Al- Zondag 4 juli raast het peloton van de Tour de France door Zeeland. De krant telt af tot die dag, met een se rie over alles rondom het wielerspek takel. door Lilian Dominicus Het is natuurlijk allemaal maar voor eventjes. Je knippert met je ogen en de wielrenners zijn alweer voorbij gescheurd, want ze gaan geweldig hard. Daarom ma ken ze er in Kapelle niet zo'n grote poespas van, als de Tour de France langskomt. Het peloton passeert aan de zuid kant, langs motel De Caisson. „Daar vlakbij zetten we een tribu ne neer waar ruim 600 mensen op kunnen zitten", zegt wethouder Jon Herselman (WD, sport). „Het is dezelfde tribune die in Wemel- dinge stond op Koninginnedag en tijdens de Franse herdenking op de begraafplaats van Kapelle. Maar meer dan dat gebeurt hier niet. Niet zoals Goes, daar hebben ze op de Grote Markt nog een heel spektakel, met een groot terras, vi deoschermen en een podium. Maar dat is hier niet aan de orde." De cafés van Kapelle aan het Kerk plein zullen er dus niet zoveel van merken, dat de Tour de France langs het dorp schaaft. Motel De Caisson, aan de rand vlak bij de A58 dus, des te meer, zou je ver wachten. Maar ook uitbater Harry van der Haar is aan de voorzichti ge kant. Natuurlijk, hij zorgt er voor dat de toeschouwers binnen en op het grote terras niets tekort komen, maar verder organiseert hij geen ingewikkelde activiteiten. Geen springkasteel, stormbaan, poppodium of biereiland. Ge woon, zoals anders. Van der Haar heeft het wel eens vaker meege maakt, zo'n massaal evenement. „Je verwacht er altijd veel van en dan blijkt het altijd achteraf tegen te vallen. Het blijft ook heel moei lijk inschatten: moet ik nou dui zend broodjes inkopen of niet?" „We hebben wel extra tafeltjes, stoeltjes en een grote tapwagen. En we zorgen voor een ruim aan bod, maar dat zijn onze gasten nü ook van ons gewend. Mensen ko men voor de Tour, dat is al leuk ge noeg." Wethouder Herselman gaat na tuurlijk kijken op de tribune. Hij is het, als fanatiek sporter, bijna aan zijn stand verplicht. Maar als hij mocht zeggen, ging hij ergens - anders zitten, op een plek waar zijn sporthart sneller van gaat klop pen. „Bij de finish natuurlijk, dat is pas echt spannend." Wouter de Voogd Wa te rsc h a p Zeeuws - Vlaanderen Kanaalweg 1 Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg Kennedylaan 1 4530 AB Terneuzen Telefoon 088 - 246 1000 (lokaal tarief) Fax 088 - 246 1990 info@wszv.nl www.wszv.nl info@wze.nl www.wze.nl De Zeeuwse waterschappen fuseren (bestuurlijk) per 1 januari 2011 tot het nieuwe waterschap Scheldestromen. De verkiezingen voor het nieuwe bestuur vinden plaats vanaf 11 tot en met 23 november. Sinds januari 2010 werken de medewerkers al samen. Waterschap Zeeuwse Eilanden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 64