'Op 18 juni bellen we 241 zeeland Koude meimaand doet JJSfJEEEl meikever laat ontluiken Feesten Clingse Mitzi in Kinderjury Wandeling van ouders kinderen met kanker Schilderes Mattelaer toont werk in 't kerkje VONDELINGE Terneuzenaar Lambert Smolders (83) weet nog als de dag CAPPENDIJK TOYOTA Een geslaagd avontuur begint met de juiste uitrusting. door Sheila van Doorsselaer hulst - De afgelopen meimaand was de koudste in de laatste twin tig jaar. Daardoor zijn de meike vers erg laat uit de grond geko men. De eerste meikevers in Oost Zeeuws-Vlaanderen zijn al gezien op 10 april bij zorgcentrum de Blaauwe Hoeve in Hulst. Ook eind april zijn er een paar uit de grond gekomen. Daarna brak een koude periode aan. Pas medio mei begon hét uitvliegen van meikevers op gang te komen. De leden van de in sectenwerkgroep van natuurbe schermingsvereniging de Stelt- kluut telden op 20 mei op de hoek van de Keldermanstraat en de Beaufortlaan in Hulst 160 meike vers. Op die plaats zijn van 28 april tot en met 6 juni in totaal 642 meikevers geteld. Gaten van ongeveer een centime ter tussen tegels en in zandgron den zijn in de regel een goede indi cator van uitgevlogen meikevers. Vanuit de hele gemeente Hulst ko men meldingen van meikevers. Ze zijn gevangen in Graauw, Lams- waarde en in het waterwingebied in Sint Jansteen. De waarnemin gen worden al sinds 1982 bijgehou den door Eddy Taelman. Meldin gen doorgeven kan via 0114 311362. NIEUW NAMEN - Nieuw Namen staat komend weekeinde voor de vijftiende keer in het teken van de Kauterse Feesten. De activiteiten beginnen morgen, zaterdag, om 14.00 uur met een schieting op de liggende wip (van af 16 jaar) met aansluitend een bar becue. Ook is er muziek. Zondag is er vanaf 9.00 uur van alles te doen op het Antoniusplein en de Huls- terloostraat: een braderie, een rom melmarkt, oude ambachten en een show met de nieuwste land bouwwerktuigen. De kleintjes kun nen zich vermaken op een kinder molen en springkasteel of een ritje 1 op een pony. Een band uit Meer- j donk zorgt voor muziek. vrijdag 11 juni 2010 Mitzi heeft haar sjerp en haar boeken al op school laten zien. Juf Petra Naes- sens en haar klasgenootjes zijn heel erg trots op haar. foto Mark Neelemans CLINCE - Mitzi Ivens (8) uit Clinge is als enige Zeeuwse gekozen tot ju rylid voor de Kinderjury 2010. Zij neemt nu zitting in de 'Senaat' en zal, samen met elf collegaatjes uit den lande, gaan bepalen welke twee kinderboeken uitgeroepen worden tot de beste van 2010. Mit zi, leerlinge van groep vijf van ba sisschool Sint Bernardus uit Clin ge, heeft alles helemaal zelf gere geld om zich kandidaat te stellen voor de Kinderjury. Via de website van de Kinderjury schreef ze zelf een heuse sollicitatiebrief Het pak ket met daarin de boeken die ze moet lezen ontving ze, samen met een sjerp, uit handen van voorma lig minister van Financiën Gerrit Zalm. Voor Mitzi's leeftijdscatego rie (zes tot en met negen jaar) zijn dat: Jubelientje krijgt jonkies (Hans Hagen), Een weerwolf in de leeuwen- nmmms2sestm88iims3mmgmaamm8g88ge8gKmti OOSTKAPELLE Zeeuws-Vlaamse leden van de vere niging voor ouders van kinderen met kanker (VOKK) kunnen woensdag 16 juni deelnemen aan een wandeling met lotgenoten in Oostkapelle. De wandeling start om 19.45 uur vanaf café-bar Midget golf Boshoek. Informatie en aan melden bij VOKK-regiocoördinator Freddy de Burger: 0114-310435 of via freddeburger@hotmail.com. kuil (Paul van Loon), Mees Kees: Op kamp (Mirjam Oldenhave), Fan tasia IV (Geronimo Stilton) en Su perjan (Harmen van Straaten). De genomineerde boeken voor lezers van tien tot en met twaalf jaar zijn: Dummie de Mummie en de gou den scarabee (Tosca Menten), Hoe overleef ik (zonder) dromen? (Franci- ne Oomen), Is vriendschap 4ever? door Izzylove (Manon Sikkel), 100% Fee (Niki Smit) en Groep acht aan de macht (Jacques Vriens). Mit zi wacht een belangrijke taak, want zij moet ook het juryrapport schrijven. Woensdag 23 juni maken de Se naatsleden in Koninklijk Theater Carré in Amsterdam bekend welke twee boeken de allermeeste stem men hebben gekregen en de Prijs van de Nederlandse Kinderjury 2010 ontvangen. *~CT*lTTi"'T"gTiTWW"itnff-f'WW^-iJ— WATERLANDKERKJE Rose Marie Mattelaer toont van morgen tot en met volgende week zaterdag haar aquarellen in de naar dominee Stuerbout vernoemde NH-kerk in de Molenstraat in Wa terlandkerkje. Mattelaer werd gebo ren in het Belgische Kortrijk en woont nu in Zuidzande. Het kerkje is dagelijks geopend van 13.00 tot 16.30 uur, behalve op zon dag en maandag. Z mw«n uimmmmm umiiiiiin'i mi mm iiiiiiiiiiin 11 h rrnimriir^iiii^-^wrTt door Harmen van der Werf Alsof het gisteren is ge beurd, zo vertelt Lam bert Smolders uit Ter- neuzen over wat bijna veertig jaar geleden (18 juni 1970) zijn leven veranderde. „Ik was verzekeringsinspecteur, 's Ochtends was ik thuis aan de Nas- saustraat om mijn administratie bij te werken, 's Middags zou ik de baan opgaan." Er kwam 'iets' tus sen. „Ik hoorde in de tuin, dicht bij de heg, een vreemd geluid. Ik dacht van een kat. Een vogeltje vloog rond. 'Pas op, laat die kat je niet pakken', bedacht ik me. Toen was er weer dat vreemde geluid, vanaf de oude begraafplaats die toen achter ons huis lag. Het maak te me nieuwsgierig." Lambert liep de begraafplaats op en ontdekte de herkomst van het geluid. „Onder een boom lag een baby met een fopspeen naast haar. Ik heb het kind opgenomen, met vuil en al, en heb direct de politie gebeld. 'Dat bestaat niet', merkte je aan de eerste reactie. Ook mijn vrouw geloofde het niet. Het was die dag ontzettend warm. 'Heb je soms een zonnesteek opgelopen?', wilde ze weten." Het nieuws verspreidde zich daar na razendsnel. „In die tijd was er Lambert Smolders met verhalen uit kranten die in 1970 verschenen over de vondelinge die hij op de begraafplaats 1 TERNEUZEN Mr.F.J. Haarmanweg 58 4538 AS Terneuzen Tel. 0115-617751 Prijzen inclusief BTW exclusief koslen rijklaar maken en verwi|denngsbi|drage. Wijzigingen voorbehouden Distributeur Louwman 4 Parqui B V Meer info: bel gratis 0800-0369 ol kijk op www toyota.nl TOYOTA De nieuwe Toyota RAV4: Nu vanaf €27.390,-. In de RAV4 gaan stijl en flexibiliteit prima samen. Deze ultie-me crossover draagt bij aan uw actieve levenstijl en is standaard zeer rijk uitgerust. Kom langs voor een avontuurlijke proefrit! Gemiddeld brandstofverbruik: (EC692/2008A, 2004/3/EC) 6.0 L/100 km (16,7 km/L) t/m 7,6 L/100 km (13.2 km/L), CO* 156 t/m 189 gr/km. Today Tomorroui Toyota

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 62