zeeland 123 door 't Turpbos naar de dijk mi 36 mille van het Oranjefonds voor Kloortje Kreatieve Vorming in Hulst breidt aanbod uit met nieuwe cursussen Gitarist Roy Metté speelt in The Lane Weg van Roofack naar Veerplein afgesloten Gijsel wil actie tegen illegale parkeerders Burgemeester Gent geeft lezing op party Excursie langs stukjes hooiland en struweel vrijdag 11 juni 2010 (ft Tijdens het lopen van 't Ommetje krijgen wandelaars de kans de skyline van Hoofdplaat eens te zien vanaf een lager perspectief vanuit een heel andere, vaak onbekende, hoek. foto's Mark Neelemans KLOOSTERZANDE - Het Oranje fonds schenkt 36.000 euro voor de inrichting van het nieuwe multi functionele gebouw voor show band Kloortje en tafeltennisvereni ging SAR in Kloosterzande. Het geld is bestemd om het ge bouw multifunctioneel te kunnen gebruiken. Zo kan er met het geld een sportvloer worden aange schaft die zowel voor tafeltennis als voor streetdance en twirling ge schikt is. Ook wordt van het geld een spiegelwand voor de dansers gekocht, net als meubilair en keu- kenapparatuur. Het nieuwe ge bouw vervangt het in 2007 afge brande clublokaal van Kloortje. IN ZEELAND 1. Tunnel naar Zuid-Beveland dicht 2. Zwanenzang in de kiem gesmoord 3. Gijsel wil aanpak illegaal parkeren EN VERDER Volg verwikkelingen in 'kelder' van de Zeeuwse amateurvoetbal op web- log www.pzc.nl/blog/zeeuwsekelder/ STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl door Harold de Puysseleijr HULST - De Kreatieve Vorming in Hulst biedt in het komende sei zoen diverse nieuwe cursussen aan. Naast het al bestaande aan bod voor jong en oud is het nu ook mogelijk les te volgen in kera miek, bloemschikken, fotografie, zingen, kunstgeschiedenis en to neelspelen. Ook wordt een museumcursus ge geven. Deelnemers aan deze cur sus bezoeken samen met docent en kunsthistorica Bernice van de Voorde musea in Antwerpen, Brugge, Brussel en Gent. De toneelcursus richt zich speci fiek op de jeugd en wordt afgeslo ten met een toneelvoorstelling. Cursisten brengen volgend voor jaar 'Buiten Zinnen', een bewer king van het boek Razend van Car ry Slee. De Kreatieve Vorming houdt maandag 13 september een infor matiebijeenkomst waarbij tevens de gelegenheid wordt geboden om in te schrijven voor de diverse cur sussen. Deze bijeenkomst is van 19 tot 20 uur in Den Dullaert in Hulst. Het nieuwe cursusjaar begint maandag 20 september. De cursus sen worden gegeven in Den Dul laert en basisschool De Reynaert in Hulst, en in gemeenschapscen trum De Warande in Sint lan steen. Meer informatie: www.kreatievevor- ming.nl OOSTBURG De Britse gitarist Roy Metté speelt morgenavond met zijn band in bluesclub The Lane aan de West straat in Oostburg. Metté is een 'oude rot' in het vak, met elf albums op zijn naam. Hij heeft een verleden in verschillende bands, waaronder Warrior. De gitarist laat zich onder meer in spireren door Rory Gallagher, van wie hij een paar covers speelt Het optreden begint om 21.30 uur. Entree kost 10 euro; leden betalen 7 euro. www.bluesclubthelane.nl BRESKENS De werkzaamheden aan de provin ciale weg tussen kruispunt Roofack en het Veerplein bij Bres- kens worden komende maandag hervat. De provincie vervangt een duiker onder de weg, ter hoogte van de Nieuwlandse kreek. Verkeer wordt tot 2 juli omgeleid via de Dorps straat. Vrachtverkeer gaat over de rondweg. Afgelopen voorjaar werden de rij baan en het fietspad al aangepast aan de afname van het verkeer. SLUIS De gemeente Sluis moet illegale parkeerders bij de rotonde aan de zuidelijke entree van Sluis aanpak ken, vindt raadslid William Gijsel (Nieuw Gemeentebelang). Automo bilisten die niet willen betalen, par keren hun voertuig nogal eens op die gratis plek. De gemeente zette er vorig jaar paaltjes. Volgens Gij sel is het daardoor alleen maar er ger geworden. Mensen parkeren nu vóór de paaltjes, waardoor land bouw- en vrachtverkeer niet meer fatsoenlijk kan passeren. TERNEUZEN De Lionsclub Oost Zeeuwsch- Vlaanderen houdt vanmiddag de jaarlijkse haringparty in de Grote Kerk in Terneuzen. De burgemees ter van Gent, Daniël Termont, houdt de traditionele Willem Beu- kelszoonlezing. De opbrengst van de party gaat naar een goed doel, dit jaar de Sportbillies van Joey de Loor. Hij geeft gehandicapte scholieren de mogelijkheid te sporten. De party begint om 16.00 uur, de lezing start om 16.30 uur. BRAAKMAN Natuurorganisatie De Steltkluut houdt morgen de excursie Hooi- landjes langs de Oostelijke Braak- mandijk. De tocht gaat over onver harde paadjes, langs kleine perce len wilgenstruweel met ertussen stukjes hooiland. Het natuurbe heer op die lapjes is onlangs opge pakt, waardoor een rijke variatie aan flora en fauna moet ontstaat. Wie mee wil, moet zich om 9 uur melden op het kleine parkeerter- reintje ten zuiden van de N61, ter hoogte van de oostelijke Braak- mandijk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 61