land PZC Minister zet Hulst voor het blok Zigzagspel dorpsfeest Zaamslag ZEEUWS-VLAANDEREN 22 en 23 24 en 25 HEDWICEPOLDER Gemeente moet beslissen of zij regie uitvoeringsbesluiten in eigen hand wil houden Onderzoek kleinere auto's voor brandweer Hulst laat haven weer op diepte brengen A House 4 You opent tweede vestiging Zeven maanden celstraf geëist voor opzetten hennepkwekerij in Hulst 3 Mooiste Ommetje over 't Lèèz'npad door 't Turpbos naar de dijk 21 Vrijdag 11 juni 2010 Lambert Smolders vond 40 jaar geleden baby op begraafplaats Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Sheila van Doorsselaer HULST - Het ministerie van LNV wil vóór 2 juli van burgemeester en wethouders van Hulst weten of het college van is mee te werken aan het opstellen van (ontwerp) uitvoeringsbesluiten inzake de ont- poldering en herinrichting van de Hertogin Hedwigepolder. Hulst wacht nu een lastige beslis sing. De gemeente heeft altijd ge zegd tegen ontpoldering van de door Harold de Puysseleijr ZAAMSLAG - Met het ZigzagZaam- slagspel is gisteren de aftrap gege ven voor het dorpsfeest in Zaam- slag. Zoals de naam van het spel al doet vermoeden, moesten 135 kinderen van de basisschool uitzwermen over het dorp om bij ondernemers allerlei opdrachten uit te voeren. Van het wisselen van een wiel van een raceauto bij de garagist, tot het indraaien van krulspelden bij de kapper. En van het muurtje metse len bij de aannemer tot het aankle den van een paspop in de plaatse lijke kledingzaak. Vorig jaar hield het feestcomité dit spel voor het eerst en het was toen zo'n doorslaand succes, dat het dit jaar opnieuw op het programma van het dorpsfeest stond. Het idee is afgekeken van een populair kin dertelevisieprogramma. Vanmiddag wil het feestcomité een recordpoging boluseten doen: zoveel mogelijk mensen bijeen krij gen in de feesttent die tegelijker tijd hun tanden zetten in een heer lijke bolus. Voor elke persoon die in de tent een bolus komt eten om 16.15 uur, doneert Stichting Dorpsfeest Zaamslag €0,50 aan stichting KiKa (Kinderen Kankervrij). Hedwige te zijn, maar ondertus sen gaat boven haar hoofd, op pro vinciaal en op rijksniveau, de plan vorming over de polder gewoon door. Indien Hulst het ministerie niet ter wille wil zijn en de ontpolde ring gaat onherroepelijk door, dan verliest Hulst zeggenschap over wat er met het eigen grondgebied, de Hedwige, gaat gebeuren. Hulst heeft dan niks meer in de pap te brokkelen en zet zichzelf buiten spel. Tot nu toe heeft de gemeente zich niet gemengd in de planvor ming over de Hedwige. De motie door de raad aangenomen, was duidelijk: geen ontpoldering. Het gaf dan voor het college ook geen pas om met provincie en Rijk te gaan praten, hoewel de gemeente wel steeds voor alle gesprekken is uitgenodigd. „We zijn vaak niet gegaan", zei burgemeester Jan-Frans Mulder gisteravond in de gemeenteraads vergadering. „Want het is dan toch net alsof je op je handen zit met een kurk in je mond. Wij hadden niet het mandaat om iets te zeg gen of te doen." Demissionair minister Verburg zet er echter vaart achter. Zij wil nu snel duidelijkheid van de gemeen te Hulst. Zij wil dat Hulst mee werkt aan het tijdig aanleveren van ontwerpbesluit inzake een sloopvergunning in het gebied, de beoordeling van de (eventueel) in gediende zienswijzen en het afhan delen daarvan. De gemeenteraad van Hulst komt 30 juni in een openbare zitting bij een om de strategie richting LNV te bespreken. De vraag die centraal staat: wat is wijsheid. Mulder: „Natüürlijk willen we dat de Hedwige groen blijft en niet blauw wordt. We willen er kun nen fietsen, niet hoeven zwem men. Als ontpoldering tegengehou den kan worden, prima. Maar in het andere geval moeten we beslis sen of we alleen willen kijken wat men over ons beslist, of dat we er ook over willen meepraten. TERNEUZEN Terneuzen overweegt de aanschaf van kleinere brandweerwagens. Dit scheelt in zowel kapitaallasten als personeelskosten. Om uit te kunnen rukken hoeven dan name lijk minder vrijwillige brandweer lieden direct oproepbaar te zijn; twaalf in plaats van achttien. Uit rukken kunnen dan ook sneller plaatsvinden. De maatregel die mo menteel in onderzoek is, kan vanaf 2014 een jaarlijkse besparing van 34.000 euro opleveren. WALSOORDEN De haven van Walsoorden wordt deze maand weer uitgebaggerd in opdracht van de gemeente Hulst. Twee keer per jaar moet dit gebeu ren om bedrijven aan de haven, met name de mouterij Kloosterzan- de en de betonfabriek van Bleijko, bereikbaar te houden per schip. De haven moet op zes meter beneden Normaal Amsterdams Peil (NAP) worden gebracht, de toegangsgeul op 6,50 meter. In november wordt er ook nog gebaggerd. OOSTBURC Zorginstelling A House 4 You opent komende maandag een vesti ging aan het Raadhuisplein in Oost burg. Het is na die in Axel de twee de vestiging van de instelling. A House 4 You bemerkt een stijgen de vraag naar coaching en psychi sche hulpverlening in Zeeuws- Vlaanderen. Patiënten komen bij de instelling terecht via doorverwijzingen van onder meer huisartsen, of op eigen initiatief. HULST - Een 50-jarige in België wo nende man van Turkse komaf dacht met hennepkweek snel 40.000 euro vergokt geld terug te verdienen. Hij begon in een pand in Hulst een kwekerij en liep te gen de lamp. Gisteren, voor de rechtbank in Middelburg, kwam de afrekening en hoorde hij een celstraf van ze ven maanden tegen zich eisen. Zijn 22-jarige zoon uit Bergen op Zoom, die door de officier van jus titie als medeplichtige werd aange merkt, kwam er met een eis van 93 dagen vanaf. De Turkse Belg koos doelbewust voor kweek in Nederland. Hij dacht bij ontdekking in Nederland slechts een boete of taakstrafje te krijgen. Op 28 februari vond een inval in zijn kwekerij plaats. Er wa ren 410 planten. Uitspraak 24 juni. Ook op de muziekkiosk moesten de jonge deelnemers aan het ZigzagZaamslagspel hun beste kunsten vertonen. foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 59