zeeland 23 Zeeuwse cijfers ROVZ met eigen verkeersgedrag Officier: Inbraak bij buren en mishandeling 'ongelooflijk brutaal' De Roterij Informatieavond over houtwallen Verkoop bedrijfsunits op De Stove begonnen Lieveheersbeestjes ingezet tegen bladluis Wedstrijd ontdek nieuwe plekjes Zoover-awards voor recreatiebedrijven vrijdag 11 juni 2010 S Tot en met 31 mei vielen twaalf doden in het Zeeuwse verkeer. Een jaar eer der zijn in diezelfde periode acht mensen overleden in het verkeer. In de laat ste twaalf maanden vielen 25 dodelijke verkeersslachtoffers. Het Regionaal Orgaan Verkeersveiligheid Zeeland (ROVZ) heeft educatiema teriaal voor alle leeftijdscategorieën in huis. In de organisatie zijn vijftien partijen betrokken. Meer informatie via www.rovz.nl. Van voor naar achter: Lisanne Hagesteijn, Marije Praet, Evi Dalebout en Eva Legemaate aan het plakken. foto's Ronald den Dekker vendien ziet het bedrijf zichzelf niet als detailhandel, omdat er ook zaken als tuingrond en tuinhout verkocht worden. De politiek is geschrokken van de consequenties van het bestem mingsplan. Temeer omdat op het bedrijventerrein steeds meer pan den leegstaan en ook het onder houd zeer te wensen overlaat. Een paar nieuwe vestigingen zou wense lijk zijn. „Maatwerk voor beide si tuaties", suggereert Wout van den Berg (WD). „Wij erkennen dat het niet zo goed gaat met De Roterij. Dit is slecht voor de economie", zegt Jacqueline van Burg (LSD). „Wij verzoeken het college de aan vragen te bekijken in het algemeen belang." De fractie overweegt hier over een motie in te dienen. door Emile Calon MIDDELBURG - Officier van justitie W. Suijkerbuijk noemde de mis drijven van een 26-jarige Middel burger 'ongelooflijk brutaal'. Ter wijl de man zijn straf uitzat voor inbraken in Walcherse scholen en woningen brak hij tijdens zijn weekendverlof in bij zijn overbu ren en nam daar een televisie, een laptop en twee camera's weg. Bo vendien zou hij tijdens een week endverlof zijn eigen vrouw fors hebben mishandeld. De echtgenote deed daarvan aan gifte en bekende tegelijkertijd te genover de politie ook de inbraak van haar man bij de overburen. Suijkerbuijk vindt dat de Middel burger nu de voorwaardelijke cel straf alsnog moet uitzitten die hij kreeg voor die serie inbraken, zo zei hij gisteren tijdens het proces tegen de man. De rechtbank ver oordeelde de Middelburger ander half jaar geleden tot een celstraf van 38 maanden waarvan de helft voorwaardelijk. Naast die achttien maanden moet de man, aldus de officier, ook nog drie maanden krijgen voor de ene inbraak en de mishandeling van zijn vrouw. Suij kerbuijk noemde het 'weinig hoop gevend' dat iemand tijdens zijn weekendverlof van detentie in breekt bij de buren en zijn eigen vrouw ook nog eens mishandelt. Ook zou hij haar telefonisch be dreigd hebben met dood toen hij te horen kreeg dat ze een aan klacht tegen hem had ingediend. Daarop werd de man overgeplaatst naar een andere gevangenis elders in het land. Raadsman M. van der Want plaatste vraagtekens bij de verklaring van de vrouw. Hij zei dat de vrouw die details van die spullen ook te weten had kunnen komen tijdens een bezoek aan de buren. De officier zei dat dat erg onwaarschijnlijk was omdat die ca mera's in een kast stonden. Uitspraak 24 juni. NIEUW-HAAMSTEDE Stichting Landschapsbeheer Zee land (SLZ) houdt op woensdag 16 juni een voorlichtingsavond over houtwallen. De SLZ zet zich in voor behoud van kleine landschaps elementen en wil in samenwer king met eigenaren een deel van de houtwallen op de Kop van Schouwen opknappen. Tijdens de avond (die voor eigenaren van houtwallen is bedoeld) wordt een presentatie gegeven en is een ex cursie naar een houtwal. Aanmel den kan bij SLZ, 0113-230936 of info@slz.landschapsbeheer.nl OUDDORP Eind 2010 verwacht A&M Project ontwikkeling te gaan bouwen. De ze week is de verkoop en verhuur gestart van vijftien multifunctione le bedrijfsunits, die worden neerge zet op bedrijventerrein De Stove in Ouddorp. De units zijn bestemd voor starten de ondernemers, ZZP'ers en grote re MKB-bedrijven. Maar ook 'pro fessionele hobbyisten', mensen die een onderkomen of sleutelplaats zoeken voor boot, tractor of motor fiets kunnen in de units terecht. ZIERIKZEE Lieveheersbeestjes worden ook dit jaar weer ingezet om de bladluizen te bestrijden. Met name lindebo men en esdoorns zijn gevoelig voor deze luizen. Luizen zijn niet alleen hinderlijk voor de bomen, ze scheiden ook een plakkerige sub stantie af die overlast geeft voor pu bliek en verkeer. De bladluizenbe- strijders worden ingezet in de ker nen Oosterland, Bruinisse, Ouwer- kerk, Nieuwerkerk, Zierikzee, Noordgouwe, Noordwelle, Scharen- dijke en Nieuw-Haamstede. ZIERIKZEE De website welkomopschouwenduive- land heeft een spel ontwikkeld om eilandbewoners te bewegen naar bijzondere plekjes te gaan. Het zijn veelal plekjes waar men sen normaal gesproken niet zo snel komen. Op de locatie ontvangt de deelne mer een letter en alle letters vor men een slagzin. meer informatie over de voorwaar den en inschrijven op www.welkomopschouwenduiveland.nl ZIERIKZEE Het heeft Zoover-awards geregend op Schouwen-Duiveland. Dat blijkt uit de vele reacties van trotse on dernemers. Nadat een eerste be richt in de krant verscheen, kreeg de redactie veel meldingen van on dernemers die ook verkozen wa ren tot Europese camping van het jaar. Zoover is een site waar vakan tiegangers hun waardering kunnen achterlaten over een bedrijf. Naar nu blijkt, krijgt elk bedrijf dat een acht of hoger scoort een Award, en dat zijn er te veel om allemaal apart te vermelden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 51